Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Atomka podělila spolky v okolí
Atomka podělila spolky v okolí PDF Tisk Email
Sobota, 07 Červenec 2018 00:00

Necelý půlmilion korun pro spolky na Vysočině a jižní Moravě mají „na svědomí“ jaderníci z Dukovan. Ti byli úspěšní v tzv. zaměstnaneckých grantech za podmínky vlastní angažovanosti ve spolcích, pro které žádali finanční podporu. Mezi 15 organizací, které se převážně věnují rozvoji dětí a mládeže, bylo rozděleno 450 tisíc korun.

Sbory dobrovolných hasičů v Příštpu a Myslibořicích dostali finanční příspěvek na podporu aktivit převážně mladých hasičů, Mateřské centrum Andílci v Hrotovicích zase vymění zastaralé vybavení za nové. TJ Sokol ve Vícenicích a fotbalové kluby v Ivančicích a ve Valči zakoupí potřebné vybavení pro malé sportovce.

„Trénuji ve Valči přípravku. Chceme zakoupit nové sítě do již pořízených branek a našim malým fotbalistům koupit nové dresy,“  říká Milan Veselý, technik realizace oprav na primárním okruhu v Jaderné elektrárně Dukovany.

Zlepšení volnočasových aktivit v Základní a mateřské škole Dolní Dubňany se dočkají děti až v příštím školním roce, ale skauti z třebíčského střediska Srdíčko už mohou zasednout na nové lavice u stolů v táborové jídelně letošní prázdniny.

Mezi další obdarované organizace patří také například třebíčský Klub českých turistů nebo Český svaz včelařů v Mohelně.

„Mnoho našich zaměstnanců se věnuje ve volném čase smysluplným činnostem, čehož si velmi ceníme. Proto jim prostřednictvím projektu Zaměstnanecké granty dáváme možnost získat pro tyto jejich aktivity finanční podporu,“ uvedla Michaela Chaloupková, členka představenstva Skupiny ČEZ. Celkem Nadace ČEZ od roku 2013 v rámci projektu podpořila už 623 projektů za více než 18 milionů korun.

O Zaměstnanecký grant do výše až 30 tisíc korun může Nadaci ČEZ požádat kterákoliv veřejně prospěšná organizace, ve které se aktivně angažují zaměstnanci Skupiny ČEZ - ať už se ve svém volném čase nezištně věnují práci s dětmi, seniory, handicapovanými, nebo aktivitám v zájmových, sportovních a dalších organizacích. Podmínkou je právě doporučení zapojených zaměstnanců. Podpořené organizace mají na útratu příspěvku celý rok.

Za poslední tři roky podpořila Skupina ČEZ prostřednictvím Jaderné elektrárny Dukovany projekty regionálního rozvoje na Vysočině a jižní Moravě částkou vyšší než 97 miliónů korun. Řadí se tak k nejvýznamnějším podporovatelům regionálního rozvoje v obou krajích.

Jana Štefánková