Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Štěpán Dvořák se zastavil při svém rekordním běhu přes Česko – Slovensko v místě svého pracoviště profesionálního hasiče.
Štěpán Dvořák se zastavil při svém rekordním běhu přes Česko – Slovensko v místě svého pracoviště profesionálního hasiče. PDF Tisk Email
Sobota, 27 Duben 2019 00:00

Štěpán Dvořák vyrazil na 1 000 kilometrů dlouhou trasu na Velikonoce, v pátek 19. dubna. Trasu si naplánoval napříč Slovenskou a Českou republikou od východu na západ. Dnes brzy ráno přiběhl do Infocentra Dukovany a se svými kolegy pokračoval ve směru do Třebíče. Štěpán běží nonstop jen s krátkými hodinovými přestávkami na spánek. Do cíle by měl podle aktualizovaného plánu doběhnout za 9 dnů a nocí, tedy 28. dubna.

Ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách dorazil Štěpán Dvořák s doprovodem dukovanských kolegů, kteří mu běželi v ústrety, do infocentra EDU. Čekala ho tady teplá sprcha a dávka energie při občerstvení a uznání kolegů, kteří se s ním vydali na další cestu do Dalešic, Valče a Třebíče.

„Šílené kousky Štěpána nechápu, ale zároveň obdivuji,“ říká Jana Štefánková z útvaru komunikace. „Jsem ráda, že ho můžeme společným během v jeho nadlidském úsilí podpořit,“ dodává Štefánková.

V Dukovanech měl Štěpán uběhnutých už 630 kilometrů, což mu trvalo 140 hodin. Kolem deváté hodiny proběhl rodnou Třebíčí za podpory starosty a dalších osob z třebíčské radnice. „Dnešní noc byla hektická, protože vůbec nebyl čas jít chvíli spát,“ říká Štěpán. „Tím ale můj běh nekončí, pokračuji dále na západ České republiky,“ dodává Štěpán.Cesta Štěpána Dvořáka vede z nejvýchodnějšího bodu SR – Nová Sedlice až na nejzápadnější část České republiky – obec Krásná. Podpůrný tým, který Štěpána doprovází nepřetržitě 10 dní a 24 hodin denně, se v průběhu cesty obměňuje. Obytný vůz čeká vždy na domluvených místech, některé úseky se Štěpánem jede cyklista na kole. Cestu je možné on-line sledovat na FB a webu:

Extrémní vytrvalostní běžec Štěpán Dvořák, má za sebou už několik extrémních „kousků“, tím posledním byl přeběh 666 km přes celou Českou republiku, což byl nový český rekord. Ten už v současné době Štěpán Dvořák překonal.

Další aktivita, kterou Štěpán dlouhodobě plánuje je nejznámější ultramaraton na světě Spartathlon. „Podařilo se mi splnit kvalifikaci, a proto poběžím na konci září v Řecku tento ultramaraton, který měří 246 km a vede z Athén do Sparty,“ říká Štěpán Dvořák.

Jiří Bezděk