Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy LiStOVáNí s degustací vín v EDU
LiStOVáNí s degustací vín v EDU PDF Tisk Email
Neděle, 10 Listopad 2019 00:00

Oblíbené scénické čtení poprvé dorazí také do Infocentra Jaderné elektrárny Dukovany a to přímo na svatého Martina 11. listopadu. Zprostředkovaný prožitek z četby zajistí od 16 hodin umělci Pavel Oubram a Věra Hollá.

V Infocentru Dukovan se v pondělí 11. listopadu zaposloucháme do textu knihy „Mé dětství v socialismu“. Vtipné, dojemné, mnohdy až mrazivé a originální texty zaručeně vyvolají proud vzpomínek, emocí a zážitků z té doby. Mladší ročníky si mohou uvědomit, jak moc se tehdejší svět lišil od toho dnešního.

LiStOVáNí v Infocentru EDU je organizované ve spolupráci s Městskou knihovnou Třebíč. Po ukončení scénického čtení bude možné zakoupit knihu (soubor povídek více než 60 osobností). Účinkují: Pavel Oubram (alt. Jirka Ressler) a Věra Hollá, uspořádal Ján Simkanič, v roce 2014 vydal BizBooks (Albatros Media).

http://www.listovani.cz/clanky-listovani/aktuality/item/turne-me-detstvi-v-socialismu.html

Co je vlastně to LiStOVáNí? Projekt s tímto názvem představuje zajímavé a aktuální knihy, které se objeví na trhu. Vybraní autoři a jejich dílo jsou před diváky interpretováni v podobě scénického čtení. Jde vždy přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo. Projekt působí pro všechny generace na pěti stálých scénách v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Havlíčkově Brodě a Bratislavě. Průměrně uvádí až 10 premiér ročně, pro dospělé, mládež i děti. Ročně se LiStOVáNí dostane až do 80 českých měst a odehraje téměř 300 představení. Velmi záslužné jsou představení po knihovnách a školách. LiStOVáNí uvedlo do 2011 celkem 68 titulů, velmi často ho doprovázeli samotní autoři, jako Robert Fulghum, Mariusz Szczygiel, Sarah Watersová, Mikaël Ollivier, z českých pak  například Tomáš Sedláček, Markéta Baňková, nebo Miloš Urban.

LiStOVáNí je jednou z dalších akcí, které jsou organizovány v Infocentrum Jaderné elektrárny Dukovany pro veřejnost. Letní sezónu s rekordním počtem návštěvníků vystřídalo období vhodné právě pro přednášky a besedy. V prosinci čeká návštěvníky tradiční vánoční víkend s tvořením a vánoční pohádkou, a to v termínu 14.-15.12.2019.

Celkově již od ledna navštívilo elektrárnu 30 456 osob, z toho 617 cizinců z mnoha rozličných zemí jako např. Čína, Nový Zéland, USA, Polsko, Rakousko, Japonsko, Nizozemí, Korea a další. Zájem o prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany u veřejnosti stále roste, elektrárna tak patří k nejnavštěvovanějším místům regionu.

Jana Štefánková