Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Hospodářství
Hospodářství
34. NOVOROČNÍ VARHANNÍ KONCERT PDF Tisk Email
Čtvrtek, 26 Prosinec 2019 23:05


Varhaník Baziliky sv. Prokopa v Třebíči a kastelán náměšťského zámku Marek Buš přednese na Nový rok v 15 hodin svůj v pořadí 34. Novoroční varhanní koncert.

V programu koncertu zazní díla Johanna Sebastiana Bacha a Alexandre Guilmanta a improvizace na téma středověké latinské koledy Dies est laetitiae.

„Programu letošního koncertu jsem dal název Dies est laetitiae – Den radosti. Úvodní skladba – Preludium a fuga G-dur Johanna Sebastiana Bacha je totiž dílem opravdu radostným, téma středověké latinské koledy Dies est laetitiae jsem si vybral pro následující improvizaci a druhá část koncertu bude pak patřit monumentální, třívěté a asi půlhodinové Sonatě č. 1 francozského skladatele Alexandre Guilmanta“, uvádí k programu Marek Buš. Guilmant patří mezi významné francouzské skladatele varhanní tvorby pozdního romantismu, jeho sonáty psané pro velké varhany jsou pro svůj rozsah i náročnost nazývány varhanními symfoniemi. Není bez zajímavosti, že sám autor také onu první sonátu přepracoval na skutečnou symfonii pro varhany a orchestr a je pravidelně hrávána v obou verzích. „Protože ale opravdu nemám dost prostředků na to, abych si zaplatil pro novoroční koncert celou filharmonii, musel jsem zvolit onu verzi pro sólové varhany. Ale i tak věřím, že posluchači i já můžeme s touto hudbou radostně vstoupit do nového roku“, glosuje Marek Buš.

Celý článek...
 
MANN+HUMMEL je podruhé v řadě nejlepším zaměstnavatelem kraje Vysočina PDF Tisk Email
Úterý, 09 Červen 2015 06:37

Druhé červnové odpoledne letošního roku patřilo v Jindřichově Hradci vyhlášení regionálních výsledků soutěže Zaměstnavatel roku 2015 pro Jihočeský kraj a Kraj Vysočina. Společnost MANN+HUMMEL Service s.r.o. obhájila své loňské vítězství a opětovně získala významné ocenění Progresivní zaměstnavatel roku 2015 Kraje Vysočina v kategorii do 500 zaměstnanců.

Ocenění převzal přímo jednatel společnosti MANN+HUMMEL Service s.r.o. Ing. Richard Auer. Ten během slavnostního projevu představil přítomným samotné fungování centra sdílených služeb a samozřejmě vyjádřil poděkování za právě získané ocenění: „Je opravdu skvělé, že je v očích odborné veřejnosti tak dobře vnímáno, co všechno pro naše zaměstnance každodenně děláme. Děkuji nejen našemu skvěle fungujícímu oddělení lidských zdrojů, ale děkuji také manažerům a jejich proaktivnímu přístupu ke svým týmům stejně jako všem našim zaměstnancům za jejich odvedenou práci a loajalitu.“

Celý článek...
 
Energetický test národa PDF Tisk Email
Pondělí, 02 Únor 2015 21:25

Domácnosti na Vysočině a jižní Moravě mohou ušetřit na energiích 2 010 korun ročně

Češi mohou doma bez dodatečných investic ušetřit na energiích v průměru 2 077 korun ročně, ukazují celorepubliková data z Energetického testu národa. Lidé, kteří vyplnili test, dostali tipy, jak a kde v domácnosti šetřit energiemi a dozvěděli se i finanční částku, kterou by realizací těchto opatření mohli ročně uspořit. Energetického testu se zúčastnily i domácnosti v okolí Jaderné elektrárny Dukovany v Jihomoravském kraji a Kraji Vysočina.

Průměrná roční úspora, které mohou díky testu dosáhnout, v jejich případě dosáhla 2 010 korun, což je méně, než celorepublikový průměr. Energetický test už vyplnilo přes 4 000 lidí v celé České republice, kteří tak mohou celkem ušetřit více než 8 milionů korun.  Se zábavně laděným Energetickým testem národa přišla na konci loňského roku Skupina ČEZ na webu www.energetickytest.cz, aby pomohla Čechům odhalit energetické chyby, kterými doma přicházejí o peníze. Možnost zapojit se do testu a ověřit si svou „energetickou gramotnost“ zůstává otevřena i letos.

Celý článek...
 
Elektromobil nabije za 20 minut! PDF Tisk Email
Středa, 28 Leden 2015 06:33

Startuje první brněnská rychlodobíjecí stanice ČEZ

Skupina ČEZ, provozovatel nejkomplexnější sítě veřejných dobíjecích stanic v České republice, otevřela svou první rychlodobíjecí stanici pro elektromobily v Brně. „Dobíječka“ zprovozněná ve spolupráci se společností AAA AUTO umožní uživatelům elektromobilů nabít 80 % kapacity baterie za pouhých 20 minut. ČEZ připravuje v brzké době na území jihomoravské metropole další dobíjecí stanice.

Uživatelé elektromobilů v jihomoravské metropoli a okolí mají ode dneška mnohem širší možnosti pro své pohodlné cestování. V areálu společnosti AAA AUTO na adrese Černovická 38 totiž začala poskytovat své služby první veřejná rychlodobíjecí stanice projektu Elektromobilita Skupiny ČEZ v Brně. Majitelé elektromobilů zde mohou nabít 80 % kapacity baterie za pouhých 20 minut.

Celý článek...
 
Setkání členů OHK Třebíč PDF Tisk Email
Úterý, 01 Červenec 2014 06:33

Ve čtvrtek 26. 6. 2014 se v restauraci Centrum Lihovar uskutečnilo setkání členů OHK Třebíč. Na tomto setkání byly představeny strategické záměry OHK Třebíč, proběhly informace o dotačních možnostech, výhodách pro členy, byl představen projekt „Partner“ a projekt „Region Třebíč“ a také byly předány certifikáty novým členům Okresní hospodářské komory Třebíč.

Mezi strategické záměry OHK Třebíč zejména patří podpora dostavby Jaderné elektrárny Dukovany, podpora malého podnikání, incoming investorů a rezidentů do regionu (Region Třebíč), získávání dotačních prostředků pro členy OHKT, soustavné zlepšování obrazu podnikatelů v očích veřejnosti a intenzivní spolupráce se vzdělávacími institucemi v okrese Třebíč (ZŠ, SŠ, ZMVŠ)

František Ryneš

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 28