Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Komentáře
Komentáře
Kdo hlasoval pro zdražení odpadků PDF Tisk Email
Neděle, 16 Prosinec 2012 17:36

Některým divákům absurdního divadla, které hráli třebíčští radní na téma zdražení svozu komunálního odpadu jsem slíbil, že zveřejníme jména zastupitelů, kteří zdražení prosadili. I když se opozice snažila jak mohla, navrhovala kompromisy a argumentovala, výsledek byl evidentně domluven předem a diskuze v rámci jednání na tom nemohla nic změnit. Třebíč se tedy nepřipojila k těm obcím, které zrušily úplně poplatky za svoz popelnic, ani k těm, které nezvýšily poplatky a dokonce ani k těm, které zdražily jen symbolicky.Co poradit občanům města, jak se proti zvůli radních bránit? Rozhodně to není nápad přestat třídit domovní odpad. Netřídíme kvůli tomu, že si to přeje Heřman, Pacal nebo Černá. Děláme to kvůli přírodě, tedy kvůli sobě. Mnozí občané Třebíče přicházejí s nápady, které už za úvahu stojí. Kdo má chalupu nebo příbuzné v obcích, které k obyvatelům chovají lidsky, mohou si tam přihlásit trvalé bydliště. Mnozí občané mají k trvalému pobytu nahlášeny potomky, kteří stejně žijí jinde. Proč by měli mít trvalý pobyt v zde?
Existuje jistě řada dalších způsobů, jak se vyhnout nemravně vysokým platbám. Budeme rádi, když se o ně s našimi čtenáři podělíte.

Aktualizováno Neděle, 16 Prosinec 2012 17:52
Celý článek...
 
Nové protilidové opatření PDF Tisk Email
Pondělí, 03 Prosinec 2012 21:25

Majitelé psů, pejsků a psíků si v Třebíči připlatí. Nejen za popelnice, ale i za sáčky na psí exkrementy. Městský úřad totiž oznámil, že při zaplacení poplatku za psa na rok 2013 si mohou jejich majitelé vyzvednout sáčky na zvířecí exkrementy. Pytlíky budou k vyzvednutí v informační kanceláři radnice na Karlově náměstí. Jenomže již ne v takovém množství, jak byli dosud zvyklí. Zatímco dříve jich dostali podle potřeby svého čtyřnohého miláčka, nyní obdrží každý držitel psa pouze sto kusů na celý rok. Jestliže mají pejskaři s tímto množstvím vystačit, mohou venčit psy jednou za tři a půl dne.
Občanům se opatření radniční koalice pochopitelně nelíbí. Již se nechali slyšet, že až dosud poctivě hovínka sbírali. Když ale chce na nich město šetřit, ať si lejna samo uklidí, však vybírá nemalé peníze. Následují tak postup občanů, kteří nechtějí kvůli padesátiprocentnímu zdražení popelnic třídit domovní odpad.

Celý článek...
 
Heřmanova lež měla krátké nohy PDF Tisk Email
Pátek, 30 Listopad 2012 00:16

Mimořádné zasedání třebíčského zastupitelstva se sešlo ve čtvrtek. Na programu byly pouze dva body. Schválení záměru požádat o grant na zvelebení vlakového nádraží a bod různé.

S prvním bodem neměli zastupitelé problém. S nádražím už se dávno něco mělo udělat. „Je to krok správným směrem,“ pochválil radu Jaromír Barák (HZNR!). A povzdechl si, že město staví bez dotace zbytečný „kruháč“ v Borovině, nesmyslné rozšíření Laguny a teď chce, opět bez dotace, vybudovat dům dětí a mládeže v bývalém závodě BOPO bez ohledu na možnou ekologickou zátěž. Nyní tedy alespoň o dotaci požádá. Jestliže sociální demokraté pomohou odblokovat krajské embargo, mohla by se věc podařit. Ale k úvahá, za jakých podmínek by k deblokaci mohlo dojít, se vrátíme příště. A jsou to spekulace zajímavé.

Bod "různé" často zvedá adrenalin v sále. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Rada města totiž navrhuje ke schválení navýšení ceny svozu komunálního odpadu o více než 48%.

Celý článek...
 
Konec jedné nespravedlnosti ? PDF Tisk Email
Středa, 21 Listopad 2012 13:21

Město Třebíč zpoplatňuje věcná břemena. Jestliže nějaký subjekt položí do země své potrubí, kabel či nějaké podobné technické zařízení, musí za to městu zaplatit. To je jistě legitimní. Některé podnikatele však zlobí, že město nepřistupuje ke všem stejně. Tak např. distributor elektrické energie EON platí zhruba 10x více, než třeba distributor tepla TTS Energo.

Proč tomu tak je? Těžko říci, vyloučíme-li korupci. Obě společnosti jsou podnikatelskými subjekty, každá pak podniká v jiné branži. Sítě v zemi oběma vytváří zisk. Přesto platí diametrálně jiné poplatky. Novináři se na tiskovkách stále ptají, proč. Odpověď měl místostarosta Pavel Pacal (Pro Třebíč) prefabrikovanou. „Je to v souladu s ceníkem,“ opakoval dokola, aniž by vlastně odpověděl.

Nyní se má vše změnit. Podle Pacala radnice připravuje nový ceník včetně nových pravidel. „Budou pro všechny stejná. Všichni budou platit stejně,“ tvrdil.

To by jistě byl krok správným směrem. Budeme sledovat, zda Pacal slib splní.
František Ryneš

Aktualizováno Středa, 21 Listopad 2012 13:31
 
Tragédie na rallye vs. zdravý rozum PDF Tisk Email
Úterý, 13 Listopad 2012 09:07

Sobotní tragédie při Rallye show Uherský Brod vyvolala mezi lidmi mnoho debat. Silné emoce, někdy až hysterie, na druhé straně i arogance a hyenismus. I v třebíčském regionu víme o tragédiích při motorovém sportu své. Při Horácké rallye 2008 zahynula posádka jednoho z vozů., šlo o řidiče a jeho spolujezdkyni. Ve stejném roce zemřel známý závodník Miroslav Fajkus při závodech do vrchu v Náměšti. Podle tohoto jezdce byl pojmenován závod v Ostravě. Při něm také zahynul jeden z diváků. Tehdy řídil šestnáctiletý závodník!

Tentokrát zahynuly čtyři mladé dívky, nejmladší měla 7 let. Během pár hodin na internetu byla (a stále je) petice o úplném zákazu rallye v České republice. Nikdo neví,  jak a co se stalo a už se objevil extrémní názor. Z druhé strany se ozývají hlasy, že to je prostě sport a to se někdy stává. Přesně nevíme pozadí této nehody. Objevily se i názory, které jsou možná i trochu mimo zdravý rozum. Nutno říci, že nehod se smrtí diváků a jezdců je v naší zemi ve srovnání s ostatními zeměmi EU prostě hodně.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Další > Konec >>

Strana 55 z 82