|
Neděle, 30 Září 2012 00:00 |
|
Distributor novin, firma Mediaservis, vypověděla od 1. října vydavatelům poskytované služby. Společnost Mediaservis nenechala vydavatelům žádnou časovou rezervu na řešení vzniklé situace. „Většinu titulů bude doručovat Česká pošta,“ prozradila její třebíčská ředitelka Kamlarová. „Je tedy velmi pravděpodobné, že od 1. října vzniknou v distribuci i Horáckých novin komplikace. Nastalé problémy intenzivně řešíme a budeme se maximálně snažit, abyste Horácké noviny dostali do vašich schránek v termínu a co možná nejrychleji,“ uvedla Pavlína Štěrbová, ředitelka Horáckých novin.
Kdo však nechce zůstat bez aktualit, přečíst si trefné komentáře, oblíbené sloupky „S prominutím“ a nezávislé objektivní zpravodajství, má lepší možnost. Do „oblíbených“ na svém počítači uložit adresu www.ihonem.cz. Papírové noviny klidně odhlaste. Ušetříte a ještě něco uděláte pro životní prostředí. František Ryneš |
|
Aktualizováno Neděle, 30 Září 2012 06:20 |
|
|
Pátek, 28 Září 2012 06:17 |
|
Tak v pátek máme mít svátek. Den české státnosti, jímž si máme velice cudně a opatrně (ale neoficiálně) připomenout 28. září 935, kdy byl ve Staré Boleslavi zavražděn sv. Václav. Že bude tedy pátek státním svátkem, to vědí všichni. Proč jím je? Povědomí o tom je u většiny našich občanů velice mlhavé. O politicích ani nemluvě.
Kníže se narodil v rodině knížete Vratislava a kněžny Drahomíř jako syn Václav. Bylo jich doma sedm dětí. Měl dva bratry Boleslava a Spytihněva, čtyři sestry, z nichž známe jen Přibyslavu. Měl babičku, vroucí křesťanku Ludmilu, uměl nejen číst a psát, ovládal jazyk český, staroslověnský, ale četl bez problémů v knihách latinských a řeckých. Naše pojmy o vzdělanosti té doby jsou totiž poněkud zmatené. Ochotně otevřel zemi civilizačnímu vlivu germánsko-románského západu i byzantského východu. Knížecí dvůr český se stal střediskem mezinárodního ruchu a vzdělanosti. Již dlouho je známo, že ona legenda o 500 hřivnách stříbra a 120 volech, jež Václav poskytoval do říše, není vůbec pravdivá, alespoň ne tak, jak byla rozšiřována. Bohužel jí podlehl i František Palacký.
|
|
Celý článek...
|
|
Pondělí, 24 Září 2012 06:13 |
|
Občané prý připravují blokádu Táborské!
Třebíčská městská doprava má stále mnoho odpůrců. Hlavní důvody jsou dva. Novoty vždy vyvolávají negativní reakce, v Třebíči to platí snad dvojnásob. Druhým důvodem je špatná informovanost obyvatel.
Hlavními mluvčími nespokojenců se na minulém zastupitelstvu stali manžel zastupitelky pan Milota a zarytý „ódéesák“, dnes již penzista Hejduk. Že prý jezdí městskou každý den a slyší, jak lidé nadávají. Také obtěžování silným provozem je neúnosné. Město se zabývá dopravou do Pocoucova a na lidi na Táborské kašle. Je tam omezení na 40 km/hodinu, ale běžně se tam jezdí i osmdesátkou. Došlo to tak daleko, že občané připravují blokádu pomalým přecházením přes přechod. I když Hejduk patří k politickým dogmatikům a málo kdy má pravdu, v tomto případě pravdu výjimečně má.
František Ryneš |
|
Aktualizováno Pondělí, 24 Září 2012 06:22 |
|
|
Čtvrtek, 16 Srpen 2012 07:50 |
|
Třebíčský městský kamerový systém doznal podstatných změn. Dosavadní analogové kamery byly nahrazeny digitálními a jejich počet vzrostl. Nyní dosáhl čísla 22. Poslední rozšíření proběhlo v tomto roce, kdy se v židovské čtvrti objevilo pět nových kamer. Bylo tedy ukončeno osazení v centru města. V tomto roce už se s další instalací nepočítá. V budoucnu je vše závislé na finančních prostředcích. Sledovací pracoviště v budově městské policie bylo rovněž modernizováno. Obraz z kamer sledují na velkoplošných monitorech s vysokou rozlišovací schopností dva pracovníci, jeden strážník a jeden civilní zaměstnanec. Do budoucna se počítá s dalším rozšířením. Obě sledovací pracoviště mohou obsáhnout až 35 kamer. Postupně budou umístěny v dalších problémových oblastech, např. v Borovině a u restaurace Alfa. Instalace kamer vyvolává řadu otazníků. Je potřeba kamerový systém takového rozsahu ve městě s jednou z nejnižších kriminalit v republice? Nemůže být zneužit v neprospěch obyvatel města? Nestojí moc peněz?
|
|
Aktualizováno Čtvrtek, 16 Srpen 2012 07:57 |
|
Celý článek...
|
|
Středa, 25 Červenec 2012 09:19 |
|
Tak trochu jako v popěvku fanoušků různých sportů jsem si připadal v sobotu, když jsem s rodinou navštívil dráhu pro bruslaře Na Hvězdě. Spolu s přáteli jsme si vyrazili na in-line brusle a chtěli si užít pohodové odpoledne. Na baseballovém hřišti zrovna probíhalo utkání místních Nuclears proti týmu někde ze zaoceánie (alespoň dle angličtiny soudě). Dle návštěvy, čítající asi 50 osob, to byl zřejmě nezajímavý soupeř. Ostatně, celý sport nemá v česku tradici, je spíše okrajovou záležitostí. Na velký zájem o bruslení to nemá vliv. Po hodině sportování jsme se chtěli občerstvit v místním bufetu. Rozhodně bych toto místo nenazval restaurací. Provozovatelem je amatérský klub Nuclears a tomu odpovídá i úroveň služeb. O příjemné obsluze se mluvit nedá. Nabídka je sice pestrá, ale příliš často končí odpovědí – nemáme. A navíc jsme si vybrali nevhodnou chvíli, kdy byla přestávka v utkání.
|
|
Aktualizováno Středa, 25 Červenec 2012 09:28 |
|
Celý článek...
|
|
|
|
|
<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Další > Konec >>
|
|
Strana 58 z 82 |