Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Komentáře
Komentáře
Zadávání zakázek jako za Maška PDF Tisk Email
Úterý, 04 Leden 2011 10:34

Mateřská školka Na Kopcích praská ve švech. Rada města Třebíče proto schválila zadávací podmínky výzvy zájemcům k podání nabídky na investiční akci, kterou se má stávající mateřská školka rozšířit. Jedna třída už nestačí, potvrdila se slova bývalého ředitele a dnes prvního místostarosty Pavla Pacala (Pro Třebíč). K podání nabídky vyzvala rada města pět třebíčských firem. AGSTAV, HÁDLÍK, ČIKOM-STAV, KAPUCÍN – Realizace staveb a POZEMSTAV. Zdá se, že dosavadní praxe, totiž zadávat zakázky jen někomu, pokračuje i za nového vedení. Jediná změna - obeslán je i Kapucín. Ještě zajímavější však je seznam členů komise pro vyhodnocení nejvýhodnější nabídky. Z dvanácti členů je devět (!!!) zastupitelů. Firma Kapucín má dokonce zástupce dva, spolumajitele a manažery Petra Škarabelu (Kapucín-HZNR!) a Martina Svobodu (Kapucín-VV).

Na tiskové konferenci, která se konala v ten samý den, kdy rada přijala toto usnesení, tvrdili shodně představitelé města, že při zadávání veřejných zakázek budou ctít tzv. Semilskou výzvu. Pohledem na web jsme zjistili, že se pod tento dokument podepsali i dva členové naší hodnotitelské komise. Milan Zeibert (Břehy) a Pavel Svoboda (TOP 09) by měli vědět, co je ve výzvě napsáno v bodech 2 a 3, které se zabývají právě veřejnými zakázkami: 

Aktualizováno Čtvrtek, 03 Únor 2011 10:06
Celý článek...
 
Tiskový mluvčí jako uklízečka PDF Tisk Email
Pátek, 03 Prosinec 2010 10:52

Město Třebíč angažuje nového tiskového mluvčího. Nebude jím nikdo jiný než bývalý mluvčí Ivan Přibík. Bude mít na starosti organizování znovuzavedeních tiskových konferencí a styk s veřejností. „Myslím, že město tento post potřebuje. Nyní hledáme možnost jak zřídit místo redaktora, když je minulá rada zrušila,“ říká starosta Pavel Heřman.

Celá věc má však podstatnou vadu na kráse. Deklarovaná otevřenost a transparentnost vzala v tomto případě za své. Nebylo vyhlášeno výběrové řízení. Novinářům se však dostalo kuriózní odpovědi. „Pan Přibík nastoupí jako neúřednický pracovník a tedy nemusíme konkurs vyhlašovat,“ unisono sdělil starosta Heřmani jeho první zástupce Pavel Pacal. V praxi to znamená, že bude zařazen do stejné skupiny zaměstnanců jako jsou údržbáři nebo uklízečky.

V každém případě je výběr Ivana Přibíka krok správným směrem. Přinejmenším z hlediska občanů a města. Jeden z přítomných novinářů si však neodpustil svůj názor. „Ivana lituji. Nebude to mít ve vztahu s touto koalicí jednoduché“.

František Ryneš

Aktualizováno Úterý, 21 Prosinec 2010 16:15
 
Výčapská ODS požádala o licenci PDF Tisk Email
Neděle, 21 Listopad 2010 23:18

Místní sdružení ODS Výčepy požádalo výkonnou radu své strany o udělení licence. Ne pro Výčepy, ale pro Třebíč. Vedení ODS se dosud bránilo tomu, aby v jednom městě existovaly dvě místní organizace. Katastrofální výsledek komunálních voleb ovšem dal za pravdu rebelantům. „Nad Ivo Uhrem držel ochrannou ruku europoslanec Strejček. Teď už je mu jasné, že to byla chyba,“ potvrdil nám tuto skutečnost jeden člen třebíčské ODS.

Aktualizováno Pondělí, 24 Leden 2011 10:39
Celý článek...
 
Jak to vidí Ivo Uher PDF Tisk Email
Pátek, 12 Listopad 2010 05:45

V těchto dnech je to již téměř měsíc od chvíle, kdy jsme my, občané města, pomyslně „rozdali karty“ rozložení politických sil v zastupitelstvu města. A jsem přesvědčen, že kromě ČSSD očekávali všichni lídři kandidátek lepší výsledek právě pro tu svoji „barvu“. Občané Třebíče totiž rozdělili onen koláč 27 zastupitelských křesel podivuhodným způsobem. Podivuhodné přitom je, že tentokrát se nedělila mezi sedm, ale rovnou mezi 10 subjektů a jsem přesvědčen, že kdyby sázková kancelář řešila kurs na výsledek voleb takový, že šest politických stran či hnutí získá shodně po dvou mandátech, asi by to bylo něco jako 1:50.

Po zběžném propočtu sil bylo zřejmé hned v sobotu 16. října, že dosavadní opozice a nové politické strany a hnutí budou schopny dát dohromady sice nepříliš silnou, ale jistou většinu v zastupitelstvu města, potřebnou pro volbu svého starosty a ostatních členů rady města a jistě také pro zdárné prosazování svého programového prohlášení, na jehož přečtení se těším zcela mimořádně a věřím, že mnozí z Vás také.

Aktualizováno Čtvrtek, 02 Prosinec 2010 08:28
Celý článek...
 
Jak budou vypadat radnice měst? PDF Tisk Email
Pondělí, 08 Listopad 2010 07:47

Tento týden bude ve znamení ustavujících schůzí zastupitelstev měst na Třebíčsku.

V úterý se poprvé sejde zastupitelstvo Jemnice. Koalice ODS, ČSSD a Mladí za rozvoj Jemnice zřejmě zvolí starostou Miloslava Nevěčného (ODS) a jeho zástupce bude kandidát Mladých.  

Ve středu po poledni pokračuje Náměšť nad Oslavou, kde si prý na koalici nehrají. Strany navrhnou své kandidáty do rady a zastupitelé některé z nich zvolí. Jenomže bez předběžných dohod by to asi nefungovalo. Starostou pravděpodobně zůstane Vladimír Měrka. Dá se tedy očekávat, že i židli tajemníka si udrží lidovec Pavel Janata z Třebíče.

Čtvrtek bude na jednání zastupitelstev nejbohatší.

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2010 07:49
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Další > Konec >>

Strana 73 z 82