Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Komentáře
Komentáře
Chování starosty či spratka? PDF Tisk Email
Čtvrtek, 04 Listopad 2010 19:07

Již několikrát jsme informovali o zrušení místa redaktora Třebíčského zpravodaje a zároveň o odstupném pro Milana Krčmáře. Po volbách bylo nad míru jasné, že tento „novinář“ nebude mít na radnici místo. Člověk, který několik let lživě informuje občany Třebíče o stavu na radnici, vymýšlí lži o jednáních zastupitelstva, nemůže dále pracovat na tomto postu. Jasné to bylo i současnému starostovi a chlebodárci Ivo Uhrovi. Proto mu přihrál malou domů a pokusil se nadělat mnoho problémů novému vedení.
Nezachoval se jako slušný člověk, který pracuje pro občany, ale jako spratek, který se vysmívá novému vedení. Přiznal se i Třebíčskému deníku. Prohlásil, že se opozice snažila Zpravodaj zrušit, tak jí tímto vychází vstříc! To je opravdu jen naschválem. Starosta totiž moc dobře ví, že na vydávání Zpravodaje je smlouva a okamžitým zrušením by mohlo dojít k soudnímu vymáhání náhrad.

Aktualizováno Úterý, 16 Listopad 2010 08:11
Celý článek...
 
Chystá Uher další skrčku? PDF Tisk Email
Čtvrtek, 21 Říjen 2010 08:08

Ivo Uher (ODS, zvolený dříve KSČM) chystá další podraz na voliče. Drtivá volební porážka nedá sprofanovaným jestřábům třebíčské ptákostrany spát. Není divu, že se pokoušejí zvrátit kolo dějin. Jde jim o hodně, možná o náhradu způsobených škod, možná o kriminál. Proto se snaží vrazit klín do tvořící se koalice. Možná mají na někoho schované kompromitující materiály a pokoušejí se vydírat. Možná jde jen o plácnutí do vody ve snaze ospravedlnit se. Ale v čí očích? Voliči jasně řekli Uhrovi a jeho kumpánům: děkujeme, odejděte! Podvodným prohlášením o odchodu do koalice se snad chtějí ošálit voliče. Namísto kalení vody by bylo od Uhra mnohem rovnější, kdyby odešel z čela třebíčské ODS.
A nyní slibovaná Uhrova encyklika.

Vážené členky a vážení členové Místního sdružení ODS Třebíč,

Aktualizováno Středa, 03 Listopad 2010 06:58
Celý článek...
 
ODS, socialisté, komunisti i lidovci do opozice PDF Tisk Email
Úterý, 19 Říjen 2010 07:08

S neuvěřitelnou rychlostí postoupila koaliční jednání v Třebíči ke svému cíli. Již v sobotu se představitelé dříve opozičních uskupení dohodli, že utvoří radniční koalici. V neděli také zasedala rada místního sdružení ODS a oznámila odchod do opozice. Lidovci dosud nezrušili letité usnesení okresního výboru, že s Heřmanem nesmí v Třebíči koalici uzavřít. Tím se diskvalifikovali předem. Se socialisty, kteří se hlavním podílem přičinili o negativní obraz Třebíče díky korupčním aférám, nechtěl nikdo z opozice jednat. A to je vše. Komunisty nelze počítat mezi demokratické strany.

První setkání lídrů proběhlo v sobotu a projednalo volební výsledek. Z tohoto hlediska je nejsilnějším subjektem Heřman zpátky na radnici. Před volbami deklarované spojenectví s Břehy a Věcmi veřejnými dává dohromady 8 mandátů. Tři mandáty dodalo hnutí Pro Třebíč Pavla Pacala a Jaromíry Hanáčkové. V tom okamžiku se rozhodli i lídři TOP 09 a Třebíč – můj domov, že se přidají.

Aktualizováno Úterý, 09 Listopad 2010 09:53
Celý článek...
 
Uher může stříhat metr PDF Tisk Email
Neděle, 17 Říjen 2010 17:42

V Třebíči lidé více než kde jinde čekali na změnu. Utvoření účelové koalice levé ODS, ČSSD, KDU a KSČM vedlo k dalšímu, celkem již čtvrtému rozpadu občanských demokratů, v jejichž straně tvrdou rukou vládl Stanislav Mastný a jeho klika. Celé koalici pak jako sláma z bot koukalo korupční jednání. Vrcholem byla aféra Vídeňský rybník a napadení kameramana ČT.

Jak si tedy vedly jednotlivé volební strany? Smutnými vítězi jsou socialisté. Téměř 15 procent je však oproti minulým volbám nepatrný zisk sedmi desetin. Vydělali však na přepočtu výsledku na mandáty. Byl jim příznivý, získali pět zastupitelů, o jednoho více, než minule. Pomohl jim i fakt, že hrubián Miloš Mašek již nekandidoval.

Skutečným vítězem voleb však je uskupení Heřman zpátky na radnici. S více než třinácti procenty si zajistilo čtyři mandáty, což je dobrý výsledek, vezmeme-li v úvahu, že se do zastupitelstva dostalo deset stran. Heřman má dobrou výchozí pozici do koaličních jednání, možná se mu podaří dostát názvu své strany.

Aktualizováno Středa, 03 Listopad 2010 06:57
Celý článek...
 
Někdo to nedomyslel PDF Tisk Email
Úterý, 12 Říjen 2010 09:42

Městský úřad Třebíč, to je vlastně taková malá socialistická firma. Když tam přijdete a něco by jste po pracovnících chtěli, mnohdy, ne vždy, se setkáte s unaveným obličejem. Zase prostě otravujete život úředníka. Sice oficiálně je tam on pro vás, ale praxe je jiná. Několikrát jsem přišel v úřední dny na úřad a marně jsem tloukl na uzamčenou kancelář. Odpověď ze sousední kanceláře byla, že úředník je v terénu. Podivil jsem se, že se do terénu vydává v úřední den, na co má asi ty neúřední? Ale dobře. V pátek jsem šel po Bráfově třídě a nestačil jsem se divit. Zřejmě asi úředník zapomněl jít do onoho terénu. Na jedné straně uzavřený chodník. Udělaný provizorní přechod pro chodce, ovšem ejhle, přímo na protější straně také lešení a uzavírka. Pro chodce, kterých není málo, problém, pro ty s kočárkem či malými dětmi skoro neřešitelný. Projít pod lešením a riskovat že mi něco spadne na hlavu, nebo jít po silnici a riskovat, že mě někdo srazí? Asi nám z úřadu nikdo neodpoví, někdy by bylo lépe do toho terénu opravdu vyrazit a než vydám všechna povolení se přesvědčit, zdali to nejde udělat jinak.

Jan Zeman

Aktualizováno Středa, 20 Říjen 2010 18:07
 
<< Začátek < Předchozí 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Další > Konec >>

Strana 74 z 82