Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Komentáře
Komentáře
Proč jsou u nás silnice nejdražší? PDF Tisk Email
Čtvrtek, 30 Září 2010 14:41

Již několik let se skoro celá republika diví, že u nás jsou opravy a budování nových komunikací nejdražší v Evropě. Jak je to možné? V prvé řadě každého napadne korupce. Jestliže nějaká firma chce vyhrát zakázku musí někomu „namazat“. A úředník riskovat kvůli několika tisícům nebude. To musí být jiná suma. Možná to tak je, možná ne. Poslední dobou by ve Znojmě mohli povídat. Druhá věc ale je, jak dlouho a jakým tempem se silnice tvoří. Posledním příkladem hodně viditelným je rozšíření silnice mezi Masarykovým a Komenského náměstím. Tato rekonstrukce už trvá několik týdnů a podle všeho ještě několik týdnů bude. Sice radnice vydala alibistické prohlášení, že investor je ŘSD a kraj Vysočina, ale pořád je to přímo v centru města. V pondělí vydala na popud několika stížností o protahování prací prohlášení o nalezení kabelu vysokého napětí, který musí přeložit sám E-on. Tedy oprava se protahuje. Nic proti, ale tento kabel není v dokumentaci k projektu? Není něco špatně? Nebo neumí někdo dokumentaci číst?

Aktualizováno Pondělí, 04 Říjen 2010 08:26
Celý článek...
 
Přijde Karas o lukrativního nájemníka? PDF Tisk Email
Středa, 15 Září 2010 07:37

Po nástupu Nečasovy vlády dochází ke značným úsporám. Nevyhnou se ani Policii ČR. Řadu služeben, kde platí mnohdy nehorázně vysoký nájem, policisté opustí.

V Třebíči se pravděpodobně přestěhují do budovy bývalého okresního ředitelství na Bráfově třídě. Ostatně je to jen pár kroků od budovy dosavadního sídla, která je zčásti v majetku státu a z části ji vlastní exposlanec Jiří Karas. Jeden z policistů, kteří zde slouží, nám tuto informaci potvrdil. „Šéf nám to sdělil jako hotovou věc. Do konce roku budeme pryč. Půjdeme, kam nám řeknou. Uvidíme, jaké podmínky nám připraví v „novém“ objektu,“ říká policista.

Aktualizováno Pátek, 29 Říjen 2010 09:19
Celý článek...
 
S KSČM na věčné časy PDF Tisk Email
Středa, 01 Září 2010 15:12

Na posledním jednání třebíčského zastupitelstva už podruhé radniční koalice spolu s hlasy komunistů jako jeden muž zabránila doplnění programu o body informace o činnosti rady města a různé. Znemožnili tak diskuzi nad žhavými tématy, které v poslední době hýbou městem – TV kanál, zrušení výběrového řízení na prodej Kankenhausu, navýšení rozpočtů u několika zakázek atd.

Společné hlasování koalice s komunisty už v Třebíči nikoho nepřekvapí a všichni čekáme jako na smilování na podzimní volby, které doufejme pošlou tuto koalici na smetiště dějin. Osobně mi komunisté v zastupitelstvu nevadí, zastupují nemalou část voličů, kteří mají právo na to, aby jejich zájmy hájili jimi legitimně zvolení zástupci. Víc mi ale vadí, pokud je na komunistické libovůli závislá radniční koalice a tím v podstatě i veškeré rozhodování ve městě. A mnohem víc mi vadí, pokud začnou komunisté, jak se stalo na posledním zastupitelstvu, kázat o slušnosti, morálce a demokracii. Když jsem jim připomněl, že jsou, vzhledem ke své minulosti, poslední, kteří by měli dávat lekce z demokracie, dočkal jsem se nečekaného útoku, který vyvrcholil výhružkou soudruha Zahrádky, cituji: „Počkejte až se vrátíme!“

Aktualizováno Pátek, 08 Říjen 2010 13:02
Celý článek...
 
Koho budeme v Třebíči napodzim volit? PDF Tisk Email
Středa, 11 Srpen 2010 14:41

Včera uplynul termín podávání kandidátek do komunálních voleb, které se konají 15. a 16. října. Vedoucí kanceláře starosty Jitka Tobolková zaznamenala, že kandidátní listiny podalo celkem dvanáct stran. Které se tedy na podzim utkají o přízeň voličů?

Heřman zpátky na radnici! (Sdružení politického hnutí Starostové a nezávislí a nezávislých kandidátů), Břehy (Sdružení politických stran Strana zelených a nezávislých kandidátů), hnutí Pro Třebíč, ODS, Volte pravý blok www.cibulka.net, ČSSD, Věci veřejné, KSČM, TOP 09, Suverenita – Blok Jany Bobošíkové - strana zdravého rozumu, KDU – ČSL, Třebíč – můj domov (Sdružení politických stran SNK Evropští demokraté a nezávislých kandidátů). Jaké mají vyhlídky?

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Září 2010 07:11
Celý článek...
 
Další téma do voleb, Polanka a Laguna PDF Tisk Email
Středa, 11 Srpen 2010 13:24

Nejeden návštěvník letního koupaliště Polanka už byl letos zklamán. Na konci července dny plné sluníčka, 23 – 26°C, ale koupaliště zavřené! Bohužel, ráno to nevypadalo slibně, tak se zavře na celý den. Co na tom, že odpoledne na sluníčku teplota přeskočí třicítku a turista či domorodec nemá jinou možnost, než odjet mimo okresní město, neboť v Třebíči jsou obě koupaliště zavřená. Ať už Polanka, tak i krytý bazén Laguna. Není divu. Obě zařízení provozuje stejný provozovatel. Obě zařízení za velmi výhodných podmínek. Zajímavostí je i doba a podmínky pronájmu tohoto zařízení. Polanka je smluvně pronajatá do roku 2014, Laguna až do roku 2024! Vzhledem k tomu, že už nějaký pátek tyto zařízení provozují, jedná se o velmi dlouhé pronájmy. To ovšem není až tak neobvyklé, pokud se zhodnocují ceny nájmu se vzrůstající inflací a tržní hodnotou. Zajímavostí je, jak přiznal Třebíčskému deníku starosta Uher, že prakticky veškerou prokazatelnou ztrátu hradí město. Tedy provozovateli nevzniká žádná ztráta! No není to přímo ideální způsob podnikání?

Aktualizováno Pondělí, 04 Říjen 2010 08:29
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Další > Konec >>

Strana 76 z 82