Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Komentáře
Komentáře
Potvrzeno. Stížnost na volby v Třebíči je PDF Tisk Email
Pátek, 24 Říjen 2014 20:20

Dnes v 16 hodin měl krajský soud v Brně uvolnit informaci, zda byla podána stížnost na neplatnost voleb v Třebíči. Stalo se tak s několikahodinovým zpožděním. Prý selhala technika. Za pár hodin soud zveřejnil i jednací číslo. Jméno stěžovatele však nikoliv.

Stížnost byla podána byla již 17. října, ale krajský soud o ní ještě nerozhodl. Má na to dvacet dnů. To naznačuje, že by něco na nekorektnosti voleb v Třebíči mohlo být. V jiných případech totiž již krajský soud již rozhodl.

O tom, kdo za stížností vězí, tedy dál  panují spekulace. Opravdového autora se asi nikdy nedozvíme. Bude to nejspíš nějaký „bílý kůň“ někoho ze současné rady. Tipuji Pavla Pacala a jeho partu. Odpovídá míra zákeřnosti. Některé učitelky ze ZŠ Na kopcích by mohly vyprávět. Některé bývalé vyprávějí.

Aktualizováno Pátek, 24 Říjen 2014 20:41
Celý článek...
 
Už zase patová situace PDF Tisk Email
Středa, 22 Říjen 2014 00:00

Tak už se potřetí zdálo, že je v Třebíči hotovo, jenomže už zase není. Tentokrát se na zadní postavili zastupitelé hnutí ANO. Bytostně jim, a nejen jim, vadí Pavel Pacal (Pro Třebíč). Jenomže lidovci deklarují, že bez ANO ani oni do koalice nepůjdou. Socialistům zase vadí Martin Svoboda (TnT). Ale bez „Bambuse“ do toho nepůjdou Kapucíni z Břehů, kteří zase pro změnu nemohou „skousnout“ socialisty. Některým vadí Milan Šťastný. Bývalé koaličníky dráždí jako býka muleta Třebíč občanům Jaromíra Baráka, na rozdíl od sociálních demokratů, lidovců a ANO. Jenomže co z takového propletence vzájemných nenávistí a podmíněností uplést?

Bývalá koalice (Volba Tr, Pro Třebíč, TmD, TnT a Břehy) dá dohromady pouze 11 hlasů. Potřebují minimálně další tři hlasy, které může poskytnout KDU. Jednání s nimi plánují na pátek. Ti by asi Pacala akceptovali, byť se jejich lídr k Pavlu Janatovi choval při první schůzce na výsost arogantně. Aby byla koalice pevnější, muselo by se do bahna minulosti „namočit“ také ANO. To by bylo zřejmě realizovatelné jen v případě, že se Pacal vzdá mandátu. On se však už viděl v křesle starosty. Je to tedy (prozatím) v oblasti teorie, byť možná ne tak nepravděpodobné.

Aktualizováno Úterý, 21 Říjen 2014 22:28
Celý článek...
 
Komu může stížnost na volby posloužit? PDF Tisk Email
Úterý, 21 Říjen 2014 09:42

Otázka v titulku se nabízí, jestliže se zamyslíme nad stížností, kterou kdosi podal minulý pátek ke krajskému soudu, o které nám podala informaci tisková mluvčí Lenka Smutná Polachová. Je to první stížnost toho druhu v dějinách Třebíče a letos jediná na Vysočině. Pokusme se zauvažovat, kdo a co za tímto počinem může být.

Pomineme-li nějakého exhibicionistu nebo psychopata, můžeme se zeptat, komu to prospěje. Nabízí se některý ze subjektů, které nepřekročily pětiprocentní hranici. Svobodní byli s neúspěchem předem smířeni, neměli plnou kandidátku. Lze je vyloučit. TOP 09 má špatné zkušenosti s počítáním hlasů ve volebních komisích. Libor Fejta však rozhodně autorství odmítl. Také předseda ODS Martin Hladík si myje ruce. I oni věděli před hlasováním své. Odtud tedy vítr nefouká.

Celý článek...
 
Třebíč nejzadluženějším městem Vysočiny! PDF Tisk Email
Sobota, 18 Říjen 2014 11:12

Ministerstvo financí vydalo tabulku velkých (okresních) měst v České republice a jejich zadluženost. Je zřejmé, že města s vysokou mírou ekonomické stability, jako Praha, Brno, Plzeň, Kolín, Liberec atd., mají obrovskou zadluženost v řádu miliard. Např. v Praze je dluh na osobu v přepočtu skoro 27.000,- Kč (33 mld.).

Jiná je situace, pokud se podíváme na kraje. Na Vysočině je daleko nižší ekonomická síla obcí, než v jiných regionech. Většina radnic to chápe a podle toho se chová. V Pelhřimově jako v jednom ze sedmi měst ČR je dokonce nulová zadluženost! Pelhřimov neinvestuje do nesmyslných kruháčů, bazénů a vířivek z půjčených peněz. V Havlíčkově Brodě je zadluženost v řádu 10 miliónů korun, tedy asi 432 Kč na jednoho obyvatele. V Jihlavě je to 46 miliónů, což činní asi 926,- Kč na hlavu.

V Třebíči je zadluženost v tomto kontextu obrovská! Více než 160 miliónů a tedy cca. 4279,- Kč na jednoho obyvatele Třebíče. To je dluh, který se bude splácet desetiletí!

Celý článek...
 
Další varianta. Konečná? PDF Tisk Email
Pátek, 17 Říjen 2014 08:49

Vodákova restaurace na třebíčském Fóru je v poslední době svědkem mnoha politických jednání. Členové radniční party si ji oblíbili, však nájemci nedávno prodloužili smlouvu, alespoň podle opozice, na nemravně dlouhou dobu. A za to si zaslouží vděk, ne?

Včera jsme psali o tom, že se tvoří koalice na půdorysu té vládní, ovšem doplněné (KDU, ČSSD, ANO + TmD Marie Černé, Heřmanova Volba Tr, „Bambusovo TnT a Břehy). Haně Houzarové z Břehů by se tato varianta líbila a tak se zdálo, že je ruka v rukávě. Jenomže Břehy nejsou jen Zeibert a Houzarová. Hlavní slovo mají Kapucíni. Možná zazvonila „horká linka“, však Kapucínu jde zakázky v BOPO. A výsledek? Byly to právě Břehy, které rodící se poměrně slušné uskupení shodily. Pro Český rozhlas to Zeibert omlouval slovy: „My jsme vždy říkali, že nepůjdeme s komunisty, socialisty a s Barákovou kandidátkou“. To je ovšem dvoutřetinová lež. O socialistech byla sice řeč, ale to bylo v době starostování „ostrého hocha“ Miloše Maška, ale o Třebíči občanům nikdy.

Aktualizováno Pátek, 17 Říjen 2014 10:32
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Další > Konec >>

Strana 36 z 82