|
Úterý, 09 Září 2014 07:05 |
|
Uzavírka sjezdu do Poušova je další komplikací, o které jsme již psali. Pro řidiče, kteří se chtějí vyhnout zácpám přes centrum, a jedou směr Jihlava, či Borovina, se dalo pomoci severním obchvatem a následně přes Týn a Poušov dále. Stejně jako lidé, kteří potřebují od Nové vsi, či Račarovic do Boroviny mohli využít zkratku přes Poušov. Nyní jsou ve špičkách další zácpy okolo Baziliky směrem do centra. V pátek jsem tam stál 20 minut, od křižovatky U Kuchyňky až k Podklášterskému mostu.
A pokud chcete jet až např. ke Stop Shopu, poté je doba jízdy blízká jedné hodině! V době, kdy je situace nejhorší a zácpy jsou pro mnohé neúnosné, tomu pomohla firma Kapucín – Realizace staveb. Pokud se Město vymlouvá na kolize uzavírek s Krajem, v Poušově je to jinak. Jak je patrno z vyjádření Vojtěcha Nováka z odboru dopravy na stránkách www.trebic.cz: „…uzavírku zajišťuje realizační firma Kapucín-Realizace staveb. V současné době není o uzavírku ještě požádáno, realizační firma stavbu připravuje. Termín uzavírky bude znám do cca 14 dnů a bude předem oznámen i občanům.“
|
|
Aktualizováno Úterý, 09 Září 2014 07:45 |
|
Celý článek...
|
|
|
Neděle, 07 Září 2014 14:24 |
|
Městští i krajští úředníci chtějí pravděpodobně město totálně ochromit. Daří se jim to velmi. Další komplikace čekají na řidiče u Kuchyňky a již od minulého týdne v ulici Kofránkova. U Kuchyňky se bude zavírat sjezd do Poušova. Kdo chtěl objet centrum města severním obchvatem a Týnem a přes Poušov se napojit na silnici na Jihlavu, má smůlu. Cesta do Poušova bude zavřená, tedy další zhoršení situace v centru města.
V Kofránkově ulici se buduje tzv. „Horkývod“, s napojením na Základní školu TGM. Je zde zúžená vozovka a semafor pro střídavou jízdu. Bohužel v době, kdy město řeší uzavírku Nádražní ulice právě v přilehlé Sokolské a Ruské. Děti ze základní školy dostali včera informaci, aby pokud možno rodiče své ratolesti do školy nevozili. Navíc do půlky října se nebude ve škole topit, ani při případných mrazech! No, výborné přivítání nových žáků.
|
|
Celý článek...
|
|
Sobota, 30 Srpen 2014 07:27 |
|
Kdyby blbost nadnášela…
Tato legendární věta doktora Štrosmajera vystihuje možná část úředníků. Nejen situace v Třebíči ukazuje na jejich naprostý amatérizmus. Je to asi půl roku, co řidiči jezdí po nové komunikaci z Okříšek do Zašovic. Teď jásání končí, objížďka přes Heraltice pokračuje! Začíná úplná uzavírka Zašovic. Do konce října budou jezdit řidiči po úzké komunikaci přes Heraltice. Že je v ještě horším stavu silnice v Zašovicích, než opravený kus vozovky, to ví každý. O opravě se nerozhodne den ze dne. Proč se nenaplánuje oprava Zašovic ve stejný termín, jako oprava vozovky z Okříšek? Proč se komplikuje doprava ve stejný termín, ve kterém budou rozezlení řidiči mířit z katastrofální Třebíče? Na tyto otázky odpovídá doktor ze seriálové Nemocnice.
Jan Zeman
|
|
|
Středa, 27 Srpen 2014 07:12 |
|
Mnohokrát v životě si říkám, není tak zle, aby nemohlo být hůř. O situaci v dopravě v Třebíči to platí dvojnásob! Pokud se někomu zdá současná situace katastrofální, bude hůř. Od 2. září bude úplná uzavírka Nádražní ulice. Původně měla být od 1. září, ale město ji o den posunulo. Údajně kvůli začátku školního roku. Co je platné, že se rodiče první školní den rychleji dostanou do Boroviny, když druhý den už budou vstávat minimálně o hodinu dříve, aby vše stihli.
Vzhledem k uzavírce Hrotovické ulice zbude pouze jeden vjezd do městské části Horka Domky. Okolo Pasáže Sokolskou ulicí, respektive díky obrácení jednosměrky v Heliadově ulici přes přejezd na ulici Svatopluka Čecha. Kdo zde jezdí ví, o jak komplikovanou objížďku půjde. Kdo to má zažito a pojede Sokolskou ulicí, pojede směrem k přejezdu, kde od Heliadovy ulice pojedou auta také k přejezdu. Pokud bude platit přednost zprava, Heliadova se velmi brzy ucpe a bude docházet ke konfliktům. Situace se ztíží i tím, že naopak jediným výjezdem z Domků bude Hrotovická. Tedy i zde dojde k dalšímu navýšení provozu, což nyní rozmělnila právě Nádražní, případně Heliadova ulice. Zdá se, že Město Třebíč chce občanům ztížit život, jak to jen jde. Uzavření Nádražní je věcí Města, Hrotovické věcí Kraje. Jde jen o to najít kompromis a snažit se o co nejpřijatelnější variantu.
|
|
Aktualizováno Středa, 27 Srpen 2014 07:19 |
|
Celý článek...
|
|
Úterý, 26 Srpen 2014 11:28 |
|
Autogramiáda hokejistů bude ve středu
Ve středu 27. srpna od 17 hodin se uskuteční autogramiáda hokejistů Horácké Slavie. Místo? Čerpací stanice Silmet v Červené hospodě. Pokud se mladí fanoušci těšili na autogramiádu, případné focení s hráči, musí letos trochu posmutnět. Účast hráčů bude kvalitní. Ale buď si musí domluvit rodiče nebo objednat odvoz do několika kilometrů vzdálené Červené Hospody třeba taxíkem.
Po dvanácti letech se vrací do dresu Horácké Slavie Roman Erat. Roman byl hráčem Komety, hovořilo se o hostování, ale nakonec se podařilo dojednat přestup. Špenát, jak ho všichni fanoušci znají, bude dva roky hráčem Slavie a poté s ním vedení počítá i do dalších činností klubu. I s ním se fanoušci mohou potkat.
|
|
Celý článek...
|
|
|
|
|
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Další > Konec >>
|
|
Strana 39 z 82 |