|
Středa, 26 Březen 2014 00:00 |
|
Zdá se, že třebíčské zastupitelstvo definitivně rezignovalo na prosazení obchvatu Pocoucova. Přitom se tato investice objevila hned v několika volebních programech, koaliční nevyjímaje. Na zastupitelstvo přinesl zprávu o narovnání zatáček smrti Vladimír Malý, člen ČSSD. Ta je formálně v opozici, i když právě Malý často koalici podporuje. Tvrdil, že mu dalo dost práce přemluvit spolustraníka a náměstka hejtmana Libora Joukla, aby kraj poskytl 70 miliónů, těch 140, které by stál obchvat, prý kraj nedá.
Jaromír Barák (STAN) chtěl vědět, proč se uvažuje jen o narovnání silnice a to ještě v úseku, kde je minimálně nehod. „Proč neuvažujeme o obchvatu?“, ptal se. Marie Černá (Třebíč můj domov) opáčila, že obchvat je jen čára na mapě. Proč se však volební sliby nepromítly do územního plánu, již neodpověděla. Když se ke koalici přidal lidovec Bohumil Bobek a komunisté Ustohal a Dolejší bylo jasné, že obchvatu je odzvoněno.
|
|
Celý článek...
|
|
|
Úterý, 25 Březen 2014 00:00 |
|
Vážený pane Ryneši,
přečetl jsem si Váš článek a reakci ing.Uhra na téma hlasování o prodloužení vyhlášky na hrací automaty.
K tomuto tématu mohu říci jen tolik, se zastupitelem Uhrem jsem před zasedáním telefonicky hovořil a ptal se ho na jeho názor k bodům na zastupitelstvu, mimo jiné i na hlasování o prodloužení vyhlášky o automatech. Sdělil jsem mu, že ČSSD prodloužení nepodpoří, že přítel Švejda bude hlasovat určitě proti a sociální demokracie bude jednotná a tím pádem dodrží svoje usnesení, a buď bude proti, nebo se zdrží, ale vyhlášku rozhodně nepodpoří. Je to sice spousta peněz pro město, ale přijali jsme usnesení, které říká nepodpořit. Toto usnesení jsme dodrželi a nemohl jsem vědět, kolik bude hlasů pro a proti. Nejsem, na rozdíl od někoho Sibyla, abych předpovídal, kdo a jak bude na zastupitelstvu hlasovat - i když si o tom vrabci štěbetají. Zastupitel Uher je svéprávná osoba, která hlasuje podle své vůle a určitě ne podle telefonického rozhovoru.
|
|
Celý článek...
|
|
Pátek, 21 Březen 2014 00:00 |
|
Jedním z diskutabilních bodů čtvrtečního jednání třebíčského zastupitelstva bylo prodloužení platnosti vyhlášek, které na území města povolují hazard. Pavel Pacal si vzal na pomoc šéfa finančního odboru. Jaké byly argumenty Pavla Pacala a spol? V zásadě tři a všechny scestné. Za prvé prý i přes schválenou vyhlášku budou automaty v Třebíči fungovat dál. Za druhé prý provozovatelé budou stejně zákaz obcházet. A za třetí – město přijde o 20 miliónů. Místostarosta Pacal pak licoměrně ronil slzy, o kolik peněz přijdou sportovci a kultura. Jaromír Barák (HZNR!) logicky opáčil, že šetřit je třeba jinde, třeba na nesmyslných investicích typu Laguna, kruhový objezd v BOPO nebo parkoviště u Atomu.
Na čtvrtečním jednání koalice prosadila čtrnácti hlasy jeho prodloužení o rok. Avšak nebyla jednotná. S prodloužením nesouhlasili Břeháci, jmenovitě Milan Šťastný (Kapucín) a Milan Zeibert. Kdo je „vypároval“? O přeběhlíkovi Karlu Dolákovi se vědělo. Převlékl dres ODS a navlékl Pacalovo triko. Spekulovalo se o socialistovi Vladimíru Malém. Ale ten Pacala také nepodpořil, i když si vrabci na radniční střeše štěbetají o jejich sňatku z rozumu. Ruku však překvapivě zvedl jiný přeběhlík – bývalý starosta Ivo Uher (dříve ODS, dnes BoBo strana). Ještě koncem roku hlasoval proti. Proč změnil stanovisko? V kuloárech nám to vysvětlil. „Volal mi Vladimír Malý, že slíbil Pacala podpořit. Ale prý to nedá. Volají mu občané i straničtí kolegové, že nesmí hazard podpořit. Jak by socialisté vypadali! A navíc ho sleduje partajní kolega Radim Švejda. Tak Vladimírovi vyhověl. Opravdu jsem za to nic nedostal. Že teď měním zaměstnání je jen shoda náhod,“ tvrdil s tím, že nepotřebuje nic skrývat.
|
|
Aktualizováno Čtvrtek, 20 Březen 2014 23:32 |
|
Celý článek...
|
|
|
Pátek, 14 Březen 2014 00:00 |
|
Proč to ten Bambus dělá?
Otázka z titulku zazněla mezi úředníky i politiky opozice již několikrát. Proč podporuje evidentně pro město nevýhodné projekty? U převedení mobilních telefonů města a jeho příspěvkových organizací pod křídla O2, to bylo jasné. Kapucín měl ze smluv provize. Tehdy Martin „Bambus“ Svoboda (Kapucín VV) dokonce v rozporu se zákonem hlasoval v radě města ve prospěch své firmy. Konflikt zájmů jako prase. Za přestupek byl po právu potrestán.
Ale proč podporoval přestavbu Laguny bez dotace, jen z rozpočtu města? Co z toho měl? Nyní už je jasno.
|
|
Aktualizováno Pátek, 14 Březen 2014 07:52 |
|
Celý článek...
|
|
Úterý, 04 Březen 2014 14:58 |
|
Zatímco si zastupitel Milan Šťastný (Kapucín-Břehy) spolu s podnikatelem Richardem Horkým užívali v Brazílii karnevalového času, starosta Pavel Heřman (HZNR!) vydal tiskové ptohlášení. Tiskový mluvčí třebíčské radnice je poslal našemu serveru www.iHoNem.cz. I když není nikým podepsáno, Ivan Přibík nás ujistil, že se jedná o autentické znění z pera starosty Pavla Heřmana (HZNR!). Přetiskujeme je tedy v plném znění a na závěr připojíme komentář.
Tiskové prohlášení Starosta Pavel Heřman jednoznačně odmítá iniciativu zastupitele Baráka
Třebíč – Starosta města Pavel Heřman se jednoznačně distancuje od aktivit zastupitele Jaromíra Baráka, jehož snahou je zastavit běžící projekt na výstavbu Domu dětí a mládeže v Borovině. Jaromír Barák byl na kandidátní listině hnutí Heřman zpátky na radnici!. Ve volbách však neuspěl. Nahradil Marii Rynešovou, která ze zastupitelstva odešla. V současné době je jedním ze zastupitelů bez zařazení. „Protože si někteří mylně spojují pana Baráka se mnou, znovu prohlašuji, že se od jeho současných aktivit zcela distancuji, “prohlásil starosta Pavel Heřman. Zároveň dodává, že jeho snaha překazit výstavbu DDM v Borovině je populistická a destruktivní aktivita.
|
|
Aktualizováno Pondělí, 10 Březen 2014 08:22 |
|
Celý článek...
|
|
|
|
|
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Další > Konec >>
|
|
Strana 45 z 82 |