|
Pátek, 15 Listopad 2013 07:55 |
|
Někdy poněkud sporné aktivity firem kolem Richarda Horkého stále častěji vyvolávají odpor občanů. Z těch v nedávné minulosti zmiňme alespoň dostavbu bazénu Laguna, který provozuje právě TTS ve spolku s Yashicou, likvidaci plynových kotelen v městských budovách a jejich napojení na dálkové topení TTS je díky poklesu cen plynu a dokonalejším kotlům také sporné. Nesmyslná úprava křižovatky před Horkého hotelem Atom nezlepšila významněji dopravní situaci, ale díky podezřelé směně pozemků umožnila hotelu rozšířit parkovací místa. Pronájem skladů od města na Rafaelově ulici, které rozpronajímá dál TTS za dvojnásobek, se nelíbil ani Reportům ČT, kteří o některých praktikách firmy dokonce natočili pořad. Teď se do Třebíče vracejí. Nyní vznikají petice občanů jako houby po dešti. V létě to byla petice proti stavbě teplovodu v Riegrově ulici, kterým se napojoval na teplo TTS areál Fóra. Občanům se nelíbilo, že měl být rozbourán zbrusu nový asfaltový povrch ulice.Další peticí je protest občanů proti hluku při pořádání koncertů v bývalém areálu BOPO.
|
|
Aktualizováno Pátek, 15 Listopad 2013 08:20 |
|
Celý článek...
|
|
|
Pátek, 08 Listopad 2013 08:00 |
|
Když byla současná radniční garnitura v opozici, volal zejména Pavel Heřman (HZNR!) po zrušení městského zpravodaje, a to nejméně dvakrát. Důvodem bylo zaměření pokleslého plátku za šéfredaktorování člena ODS Milana Krčmáře. Třebíčský zpravodaj se stal hlásnou troubou maško-uherského vedení, opozice nedostala vůbec prostor, protože rada města se prohlásila redakční radou a opoziční názory nepřipustila.
Jen se Heřman s Pavlem Pacalem (Pro Třebíč) uvelebili v křeslech starosty a prvního místostarosty, změnili názor o 180 stupňů. Zachutnala jim moc a potřebovali hlásnou troubu stejně jako jejich předchůdci. Zpravodaj tedy nezrušili, ale pokračují v jeho vydávání. Dosud jeho produkci zajišťovala firma Yashica, říká se, že díky podpoře Heřmana a Pacala v předvolební kampani na stránkách Horáckých novin.
|
|
Celý článek...
|
|
Neděle, 27 Říjen 2013 00:00 |
|
Výsledky parlamentních voleb v Třebíči v podstatě kopírují celostátní průměry. Vyhráli socialisté s 21,31% obdržených hlasů. I v Třebíči však doplatili na rozhádané vedení strany a na nekvalitní místní kandidáty. Těsně za nimi se umístil černý kůň voleb - uskupení Ano 2011 se ziskem 19,2% hlasů. Voliči je odměnili za suverénně nejlepší předvolební kampaň a za naději, kterou jim tento podnikatelský projekt přináší. Snad se nezklamou jako véčkaři.
Bronzovou příčku obsadili komunisté, voliči jim přisoudili 15,87% hlasů. Na „rudou Třebíč“ to však žádná díra do světa není, spíše naopak.
Desetiprocentní hranici překročila ještě TOP 09 s 10,70% hlasů. Místní třebíčské vedení je však velmi slabé a navíc poznamenané zradou svých lídrů z komunálních voleb. A tak to Libor Fejta a ani Jaromír Barák (za starosty) neměli lehké. Zisk preferenčních hlasů je však příslibem do komunálních voleb.
|
|
Aktualizováno Pondělí, 28 Říjen 2013 08:16 |
|
Celý článek...
|
|
|
Úterý, 22 Říjen 2013 06:48 |
|
Podle sdělení třebíčské radnice se v neděli 27. října uskuteční před budovou na Karlově náměstí slavnostní shromáždění občanů u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu. Začátek je v 15:00 hodin. Zahraje hudba, starosta přečte projev, možná se položí věnec.
Každoročně se oslava těší téměř mizivému zájmu veřejnosti. Proč? Oslavujeme něco, co už dvacet let neexistuje. Společný stát Čechů a Slováků zanikl 1. ledna 1993 rozdělením republiky na dva samostatné státní útvary. Architekty rozluky byli Václav Klaus a Vladimír Mečiar. Zapomněli se však zeptat občanů, co tomu říkají. Po dvaceti letech je stále patrnější, že to nebyl krok správným směrem. Poškozeny byly obě části, jen politici a úředníci se neuvěřitelně rozmnožili. A o to asi šlo.
|
|
Celý článek...
|
|
Úterý, 15 Říjen 2013 07:56 |
|
Opoziční zastupitel Jaromír Barák (HZNR!) již dlouho volá po tzv. rozklikávacím rozpočtu města Třebíče. Jde o program, který umožňuje sledovat aktuální stav čerpání rozpočtu. Je to běžný nástroj společenské kontroly v řadě měst a krajů. Za všechny jmenujme Kraj Vysočina nebo Nové Město na Moravě. Nyní město „klikací rozpočet“ slavnostně umístilo na své webové stránky.
To bychom však nebyli v Třebíči, aby to fungovalo jak má. Kdo si myslel, že bude moci sledovat například jednotlivé investiční akce, zažívá zklamání. Dozví se jen, jaké je aktuální hospodaření pouze po jednotlivých kapitolách! Jaromír Barák v tom spatřuje záměr vedení radnice dál konkrétní údaje o jednotlivých položkách držet pod pokličkou. „Je to jako v mnoha jiných případech v našem městě. Vedení se tváří, že vychází občanům vstříc, ale ve skutečnosti jen dál mlží. Jako v případě elektronických aukcí. Draží se nevýznamné zakázky, ale významné projekty jdou dál na vyzvání, obálkovou metodou. Prostor pro korupci je evidentní. Viděli jsme to i v případě operátora mobilních telefonů, kdy bez výběru starosta Heřman (HZNR!) přiklepl lukrativní zakázku Telefonice O2. Tu zastupovala firma Kapucín, která má v zastupitelstvu hned tři jednatele. To by se v klikacím rozpočtu také nenašlo,“ vysvětluje Barák.
|
|
Aktualizováno Středa, 16 Říjen 2013 06:49 |
|
Celý článek...
|
|
|
|
|
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Další > Konec >>
|
|
Strana 48 z 82 |