|
Středa, 18 Prosinec 2013 08:58 |
|
Nejen v Třebíči je radniční plátek hlásnou troubou vedení radnice. Fotografie typu – starosta s místním kmotrem stříhají pásku při otevření nějaké zbytečné investice – naplňují stránky radničních plátků ke zlosti občanů i opozičních zastupitelů. Extrémní pokleslosti dosáhl Třebíčský zpravodaj v minulém volebním období, kdy roli servilního šéfredaktora šaško-uherského vedení plnil člen ODS Milan Krčmář. Tehdejší lídr opozice Pavel Heřman (HZNR!) dokonce dvakrát neúspěšně navrhl zpravodaj zrušit a Krčmáře odvolat. Jen však usedl do křesla starosty, zapomněl na svou zásadovost a pokračuje při jeho vydávání ve stejném duchu.
Zákonodárci reagovali na tyto nešvary novelou Tiskového zákona. Ta byla v Poslanecké sněmovně schválena 8. srpna, Senát ji schválil 13. září a v platnost vešla v listopadu. Zavádí pojem „periodický tisk územního samosprávního celku“, který do té doby v českých zákonech nebyl.
Vydavatel takového tisku "je povinen poskytovat objektivní a vyvážené informace o územním samosprávném celku a poskytnout přiměřený prostor pro uveřejnění sdělení, které vyjadřuje názory členů zastupitelstva územního samosprávného celku, týkající se tohoto územního samosprávného celku".
|
|
Celý článek...
|
|
|
Středa, 18 Prosinec 2013 08:58 |
|
Nejen v Třebíči je radniční plátek hlásnou troubou vedení radnice. Fotografie typu – starosta s místním kmotrem stříhají pásku při otevření nějaké zbytečné investice – naplňují stránky radničních plátků ke zlosti občanů i opozičních zastupitelů. Extrémní pokleslosti dosáhl Třebíčský zpravodaj v minulém volebním období, kdy roli servilního šéfredaktora šaško-uherského vedení plnil člen ODS Milan Krčmář. Tehdejší lídr opozice Pavel Heřman (HZNR!) dokonce dvakrát neúspěšně navrhl zpravodaj zrušit a Krčmáře odvolat. Jen však usedl do křesla starosty, zapomněl na svou zásadovost a pokračuje při jeho vydávání ve stejném duchu.
Zákonodárci reagovali na tyto nešvary novelou Tiskového zákona. Ta byla v Poslanecké sněmovně schválena 8. srpna, Senát ji schválil 13. září a v platnost vešla v listopadu. Zavádí pojem „periodický tisk územního samosprávního celku“, který do té doby v českých zákonech nebyl.
Vydavatel takového tisku "je povinen poskytovat objektivní a vyvážené informace o územním samosprávném celku a poskytnout přiměřený prostor pro uveřejnění sdělení, které vyjadřuje názory členů zastupitelstva územního samosprávného celku, týkající se tohoto územního samosprávného celku".
|
|
Aktualizováno Středa, 18 Prosinec 2013 09:31 |
|
Celý článek...
|
|
Čtvrtek, 12 Prosinec 2013 07:38 |
|
Každoročně vydává společnost Transparenty International žebříček států ve vnímání boje s korupcí. A můžeme říci, že každoročně se Česká republika propadá na nižší příčky. Letos až na 57. místo.
Tradičně nejméně korupce je v severských zemích. Tabulce vévodí Dánsko, společně s Novým Zélandem. Následují, Švédsko, Finsko, Norsko. V tabulce je před námi většina zemí EU, vyjma tradičních bašt mafie Itálie a Slovenska. Češi jsou vnímáni společně s Bahrajnem, Chorvatskem a Namibií. Před námi jsou i pobaltské země jako Litva, Estonsko, Lotyšsko, ale i Gruzie, Polsko, Maďarsko a další. Hodnotí se zákony, práce policie a soudů proti korupci a další hodnoty.
Proč o tom píšeme na horáckém webu? Těžko si představit, že v Třebíči je výjimka a zde žádná korupce neexistuje.
|
|
Celý článek...
|
|
|
Pondělí, 02 Prosinec 2013 07:44 |
|
Rada města Třebíče před vánocemi rozdělila ředitelům příspěvkových organizací města mimořádné odměny. Někteří z pětadvacítky ředitelů si zřejmě přišli na mnoho desítek tisíc korun. I když se jedná o veřejné prostředky, o jejichž použití musí veřejnost vědět, rada tuto informaci pod záminkou ochrany osobních údajů tají. Radnice nechce ani prozradit, v jakém rozmezí se částky pohybují, tedy jaká byla nejvyšší a jaká nejnižší částka. Toto utajování vzbuzuje podezření, že laureáti nejmusí být ohodnoceni jen podle svých výkonů, ale že významnou složku kritérií může tvořit stranická příslušnost nebo vstřícnost vůči vedení města.
|
|
Aktualizováno Pondělí, 02 Prosinec 2013 08:12 |
|
Celý článek...
|
|
Pátek, 22 Listopad 2013 10:07 |
|
Nebylo toho asi ještě dost, když se město rozhodlo před pár měsíci zaplatit staviteli Laguny vícepráce za cca 5 miliónu korun. Prý za „protiskluzové“ dlaždice, bezpečný tobogán a náklady na ruční lámání podkladové skály, o které prý nikdo (až na značnou část Třebíčanů) netušil. Nyní se rada rozhodla uzavřít další dodatek na vícepráce v ceně více než 572 tisíc. Místostarosta Pavel Pacal (Pro Třebíč) to odůvodňoval tím, že na původní Laguně nesouhlasí skutečné základy se stavebním projektem a že zde nejsou pravé úhly, jak určuje dokumentace. Dokončovací práce přijdou na 300 tisíc. Asi tedy zadání stavby počítalo s tím, že dostavba Laguny nebude dokončena?!!
|
|
Aktualizováno Pátek, 22 Listopad 2013 10:17 |
|
Celý článek...
|
|
|
|
|
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Další > Konec >>
|
|
Strana 47 z 82 |