Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Z redakční pošty

Reklama

Z redakční pošty
Otevřený dopis starostivi Třebíče PDF Tisk Email
Pátek, 27 Březen 2020 08:18

Pane starosto,

vzhledem ke své profesi i jako zástupce obyvatel v zastupitelstvu města se zajímám o problematiku kolem koronaviru.

Aktivně se zapojuji, což víte.

Dívala jsem se na složení krizového štábu, který je uveden na webu města Třebíče a je zřízen dle zákona č. 240/2000 Sb. o krizovém řízení. Chtěla jsem se zeptat, zda je toto aktuální složení? Pokud ano, tak bych doporučovala doplnit členy o další odborníky. Naprosto zde chybí zástupci ambulantních lékařů či specialistů. Nebo zástupce farmaceutů či stomatologů. Chybí součinnost veřejné správy právě s lidmi v první linii, a tam spadají i ambulance pro dospělé i děti.

A také bych ráda znala odpovědi na tyto otázky.

Celý článek...
 
Studenti Gymnázia Třebíč předali dar 15 000,- Kč PDF Tisk Email
Úterý, 17 Duben 2018 00:00

Šest studentů vyššího stupně Gymnázia Třebíč zorganizovalo charitativní sbírku pro Stacionáři Úsměv Třebíč a Domovinku Třebíč. Jednalo se o studenty kroužku Fiktivní firma paní učitelky Mgr. Dagmar Honsové.

Prostředkem pro získání peněz bylo uspořádání Jarmarku svačinek. Do akce se zapojily všechny třídy Gymnázia Třebíč a jejich vyučující. Studenti a učitelé napekli krásné pohoštění, které si mohl každý zakoupit. Výtěžek vyšplhal na krásných 15 000,- Kč. Těmito penězi bude podpořen projekt stacionáře na vybudování terapeutické zahrady na ulici Gen. Sochora 705/1 v Třebíči.

Aktualizováno Neděle, 15 Duben 2018 17:31
Celý článek...
 
Dopis v koši nekončí PDF Tisk Email
Středa, 31 Leden 2018 12:39

Vážená redakce!

Po mnoha letech se zase vynořil obchvat města Třebíče. Informace vyznívají přihlouple. Zdravý rozum by se domníval, že jde o oblouk mimo město, který sníží městský dopravní ruch. Ale zodpovědní říkají, že obchvat města povede skrz město. A že na tom roky zodpovědně pracují! A že také zkusí obchvat "spodem", tedy alespoň na kousku nové komunikace. Možná nový trend obchvatů pod zemí. Praha může závidět! Tam ale zase mají vnitřní okruh. Ten jim ale klidně nechme, pro tak veliké město se hodí.

Uznávám, že obchvat mimo město musí být citlivě veden tak, aby příliš nenarušil cenné louky a lesy i estetický ráz krajiny. Brutální "obchvat" městem, který je také zařezaný do jeho lesoparků se dá těžko pochopit. Jak to někoho napadlo a proč? Byla to hloupost? Nebo jaké vysvětlení? Hlavu si lámu. Vždyť zodpovědní vypadají inteligentně.

Celý článek...
 
Obchvat Třebíče – otevřený dopis Jaroslavy Herzánové zastupitelům města PDF Tisk Email
Pondělí, 18 Prosinec 2017 12:34

Vážení zastupitelé města Třebíče!

Bylo pro mě velkým šokem, když jsem se dozvěděla, že jste neupustili od záměru vést poslední část městského silničního okruhu Terovským údolím do Libušina údolí a dále přes Borovinu Koželužskou ulicí, a že se již na tuto jedinou variantu vypracovává studie. Vzpomínám na rok 2001, kdy stejný záměr vyvolal bouři občanské nevole, proti výstavbě silnice byla sepsána petice s více než 3,5 tisíci  podpisy, v novinách vyšlo mnoho protestních článků, na protest se stavěla na Pekelňáku pyramida a také bylo založeno občanské sdružení Břehy, které slibovalo, že se zasadí o to, aby stavby, takto šíleně devastující životní  prostředí, už nikdy v budoucnu nevznikaly.

Proto mě velice udivuje, že problém je znovu na stole a z několika možných variant, které měla radnice v roce 2001 k dispozici, byla opět vybrána ta nejhorší, nejméně citlivá k životnímu prostředí.

Celý článek...
 
Dopis v koši neskončil PDF Tisk Email
Čtvrtek, 14 Prosinec 2017 08:26

Musím Vám poděkovat za zveřejnění mého článku. Nabídl jsem ho do více třebíčských redakcí, ale jediný Vy jste projevil vstřícnost a možná i odvahu, dopis zveřejnit. Já i moji přátelé jsme rádi, že existuje v Třebíči možnost vyjádřit i kritické názory na dění ve městě a hlavně na špatné rozhodování vedení města.

Než jsem šel do důchodu, tak jsem měl při své práci, možnost poznat hodně měst a obcí, ale Třebíč se vymyká ve všech směrech z průměru. Tolik nesmyslných postupů, špatných rozhodnutí, zjevné korupce, zvýhodňování zbohatlých jednotlivců a podobně, je jen málo kde.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3