Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Kauzy
Kauzy
Antimonopolní úřad vyšetřuje zakázku v Třebíči PDF Tisk Email
Pondělí, 19 Červenec 2021 07:55

„Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vede prvostupňové správní řízení ve věci zadávacího řízení města Třebíče „Preference městské hromadné dopravy města Třebíč-Křižovatky“. Navrhovatel, společnost Yunex, s.r.o., napadá zákonnost zadávacích podmínek. Řízení je v počáteční fázi,“ sdělil mluvčí úřadu Martin Švanda.

Zakázka za osmapadesát milionů korun s pětaosmdesáti procentní dotací Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) v Třebíči zajímá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. IROP je jeden z operačních programů, přes které se v Česku rozdělují peníze poskytnuté z evropských fondů, konkrétně z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR).

Společnost Yunex, s.r.o. je dceřiná společnost koncernu Siemens Mobility. Nedávno tato společnost úspěšně instalovala ve městech Brno a Plzeň moderní technologie, které zlepšují energetickou účinnost semaforů světelné signalizace a zároveň chrání životní prostředí. Jednowattová technologie dosahuje nejvyšší úrovně bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích SIL 3 (Safety Integrity Level).

Celý článek...
 
Zneužití peněz města ve volební kampani? PDF Tisk Email
Sobota, 17 Říjen 2020 09:01

 

Nebyl jsem sám v Třebíči, kdo byl překvapen, když se mu v poštovní schránce objevila propagační brožura obhajující „průchvat“ městem. Její obsah spolehlivě ukazoval na autora – třebíčskou radnici. Zavádějící a nepřesné informace, bagatelizace opozičních názorů, termín roznosu těsně před volbami - to ukazovalo na předvolební boj.

Se zajímavou informací přišel redaktor Miroslav Mareš z Občasníku.EU. Daňového poplatníka v Třebíči stála pokleslá tiskovina 55 tisíc korun. Ale to není zdaleka vše. Dalších zhruba 100 tisíc utratila radnice za reklamu na facebooku a za 12 bilboardů a 13 citylightů s touto tématikou.

A nejlepší nakonec. Podle redaktora Mareše na útratu této částky neexistuje ani usnesení rady města, ani zastupitelstva. Není to snad zralé na prověření orgány činnými v trestním řízení?

František Ryneš

 
Radnice postavila načerno silnici PDF Tisk Email
Středa, 19 Únor 2020 09:37

Vychází vstříc podnikateli Horkému

Na silnici v průmyslové zóně Rafaelova I. měla podle původního projektu navazovat jednopruhová cesta, sloužící pro obsluhu navazující rekreační lokality v okolí Lubí a zahrádkářské kolonie. Třebíčská radnice však v rozporu s projektem a bez stavebního povolení, tedy jako černou stavbu, namísto obslužné komunikace vybudovala dvoupruhovou silnici s křižovatkou, která by měla v budoucnu umožnit rozvoj průmyslové zóny v bezprostřední blízkosti zahrad. Rozsáhlé pozemky v této oblasti vlastní TTS energo s.r.o., resp. další firmy ze skupiny Richarda Horkého.

Město Třebíč se pokoušelo nesprávným způsobem stavbu legalizovat v listopadu 2019. Na základě námitek účastníků řízení však bylo rozhodnuto o zahájení řízení o odstranění černé stavby. To byl ovšem pouze mezikrok, radnice požádala nejdříve o přerušení tohoto řízení, a následně o dodatečné povolení černé stavby široké dvoupruhové silnice. Toto řízení je nyní v běhu.

Celý článek...
 
Výběrové řízení vzbuzuje pochybnosti PDF Tisk Email
Středa, 20 Listopad 2019 09:50

Podivná zakázka na úpravu pozemků za poliklinikou

Na zářijovém jednání zastupitelstva města jsme otevřeli téma veřejné zakázky na stavební úpravu pozemků za poliklinikou na Vltavínské ulici. Celá investice vyjde město na více než 80 milionů korun, a jedná se tak o jednu z největších soutěží za poslední roky, které v Třebíči proběhly. Mělo by být samozřejmostí, že starosta a radní budou důsledně dbát na transparentní průběh jednání. I tuto zakázku však, jak již je v našem městě bohužel zvykem, provázely nestandardní kroky. Po radě města jsme proto požadovali jejich vysvětlení.

Vyřazení účastníka z veřejné soutěže

Radní na svém 14. letošním jednání, které proběhlo 8. srpna, rozhodli vyřadit z výběrového řízení na úpravu stavebních pozemků za poliklinikou firmu Hrušecká stavební společnost, s. r. o. A to s odůvodněním negativních referencí od dřívějších zákazníků.

Celý článek...
 
Má kauza CzechTurism třebíčskou stopu? PDF Tisk Email
Středa, 28 Listopad 2018 15:42

Ve středu 21. listopadu proběhla na Ministerstvu pro místní rozvoj razie policistů z Národní centrály proti organizovanému zločinu. Ve stejnou dobu policisté provedli obdobnou razii doma u ministryně Kláry Dostálové. Mělo se jednat o dotační podvod a zneužití pravomoci. Až nyní vyšlo najevo, že policisté zasahovali i v Třebíči. Cílem jejich šetření byla reklamní agentura Yashica a její jednatelé Petr Burian a Aleš Fialka. Kauza je pikantní v tom, že Yashica organizuje inzerci v redničním zpravodaji a pro město provozuje bazény Laguna i Polanka.

Policisté byli rozděleni do osmičlenných komand, vždy sedm policistů a jedna policistka. Policistka proto, aby mohla asistovat při oblékání a hygieně ženských členů domácností. Manažery a jejich rodiny vytáhli policisté z postele. Oblečeni v civilu, zato vyzbrojeni krátkými střelnými zbraněmi.

Aktualizováno Středa, 28 Listopad 2018 16:09
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 32