Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Z kultury
Z kultury
POHÁDKY A MALÉhRY PDF Tisk Email
Pondělí, 23 Leden 2023 17:16

Literární salon pro děti v podání brněnského divadla MALÉhRY
POHÁDKY A MALÉhRY, to je deset veselých pohádek plných podivných pohádkových bytostí, spousta barevných obrázků, a taky malé kartonové divadlo s loutkami, se kterými si každý může zahrát vlastní divadelní představení. Při autorském čtení hereček Daniely Zbytovské, Barbory Seidlové a Nikol Zbytovské čeká posluchače pohodová hodinka čtení a vyprávění, doplněná projekcí krásných ilustrací Karolíny Strykové, posezení s humorem, písničkami a výtečným voňavým čajem ze samovaru.
Divadlo MALÉhRY je uskupení tří hereček na volné noze. Zabývá se především autorskou tvorbou pro děti i dospělé. Na repertoáru má několik komedií pro dospělé, scénická čtení, představení a literární salony pro děti. Kromě divadelní tvorby se zabývá i vydáváním knih, řadu let úzce spolupracuje s Divadlem Bolka Polívky.
Celý program se bude odehrávat pod pódiem ve velkém sále Národního domu v Třebíči v neděli 29. ledna 2023 od 16 hodin.
Vstupenky zakoupíte u pokladny Národního domu, Karlovo nám. 47, Třebíč – tel. 568 610 013.
Jana Kutílková

 
MKS zve na vystoupení umělců PDF Tisk Email
Středa, 07 Prosinec 2022 08:16

Pilani Bubu dnes v Národním domě

Koncert jihoafrické písničkářky a nezávislé umělkyně v žánru současné lidové hudby Pilani Bubu se uskuteční ve středu 7. 12. 2022 od 19 hodin v Národním domě v Třebíči. Pilani Bubu je jedinečný hlas se soudržným zvukem a stylem spojeným s etnem, soulem, jazzem, folkem a funkem. Je vypravěčkou s příběhem v srdci i vášnivě ohnivou umělkyní s jasným záměrem - prezentovat africkou lidovou kulturu posluchačům po celé Africe i Evropě. Na koncertu ji doprovodí Antonín Dlapa (kytara) a Matěj Černý (kontrabas).

Eva Píšová

 

Aktualizováno Středa, 07 Prosinec 2022 08:19
 
Výstava Jakuba Nohy Tváře PDF Tisk Email
Sobota, 01 Říjen 2022 00:00

Výstava mladého třebíčského výtvarníka Jakuba Nohy bude pro milovníky výtvarného umění k vidění ve Výstavní síni Předzámčí.

Jakub Noha (nar. 1993) působí jako vedoucí výtvarného oddělení Základní umělecké školy
v Třebíči. Studoval Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara obor Malba. Nezařazuje se
k žádnému uměleckému stylu ani hnutí. Díky tomu má absolutní tvůrčí svobodu a pro styl se
rozhoduje vždy na základě zobrazovaného tématu. Přesto inklinuje k expresivnímu vyjádření
podobně jako Bacon, Kooning a v grafice Boudník. Tvoří výhradně olejem a akvarelem.

K výstavě sám autor dodává:
„Motiv tváře volím kvůli jistému zacyklení v tvorbě, nechutenství k velkým tématům a reakcím
na dobu.

Aktualizováno Sobota, 01 Říjen 2022 16:59
Celý článek...
 
ELEMENTY PDF Tisk Email
Pátek, 08 Červenec 2022 07:05

Radan WAGNER: malby / Jasan ZOUBEK: plastiky

Výstava dvou autorů jedné generace nabízí výběr z jejich tvorby. Jedná se o malířské a sochařské prácesvébytné, které se však v jistých ohledech doplňují. Přednesem rozvíjejí spíše základní tvarosloví, obsahem se pak zabývají příběhem osobním i přesahujícím.

Elementy v názvu této expozice průběžně evokují tendenci reflektovat vnitřní i vnější dění. Tyto stavy aprocesy zahrnují či zhmotňují plynutí, dělení, prolínání, střetávání, setkávání a další události. Jsou tokonstelace intimní či společné, respektive situace pozemské i kosmické.

Oproštěné tvary a struktury se zde stávají nositeli významů a dějů – bytostných (sebe)reflexí, úvah i otázek, touhy dotýkat se smyslu existence v proměnách času. A tak připomínají nedělitelné vzájemné

působení makrokosmu a mikrokosmu, transcendentální i lidskou rovinu – nahlížení plné pokorného úžasu.

Celý článek...
 
Areál třebíčského zámku rozezněly třídenní svátky hudby PDF Tisk Email
Úterý, 07 Červen 2022 06:53

Od pátku 27. do neděle 29. května se v zámeckém areálu konal druhý ročník festivalu vážné hudby, Svátky hudby s Václavem Hudečkem.Na nádvoří zámku vystoupila v pátek Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, pod dirigentskou taktovkou Roberta Kružíka, v sobotu se návštěvníci festivalu zaposlouchali do tónů chlapeckého sboru Boni Pueri, vedeného Markem Štilcem. Hostem sboru byl i Václav Hudeček.

Festival zakončil v neděli v bazilice komorní orchestr Barocco Sempre Giovanne. Housle opět Václav Hudeček. Ten letos oslavil kulaté narozeniny. Za město mu pogratuloval starosta města Pavel Pacal.

Irini Martakidisová

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 101