Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Z kultury
Z kultury
SPIRITUÁL KVARTET PDF Tisk Email
Pátek, 24 Únor 2023 00:00

 

Spirituál kvartet je skupina přímo navazující na legendární první československou folkovou kapelu Spirituál kvintet. Kontinuitu s tímto souborem, významně ovlivňujícím domácí hudební scénu více než šedesát let, zaručuje nejen návrat k původnímu historickému názvu, ale především účast Jiřího Holoubka a Veroniky Součkové, dlouholetých členů Spirituál kvintetu. Své síly spojili se dvěma vynikajícími muzikanty, zpěvákem, skladatelem, banjistou, hráčem na steel kytaru a kontrabas Zbyňkem Burešem a kytaristou, zpěvákem a majitelem podmanivého basu Janem Jandou. Koncert se koná dne 1. března 2023 v Národním domě od 19 hodin.

 

 

Vstupenky jsou k zakoupení u pokladny Národního domu, Karlovo nám. 47, Třebíč – tel.: 568 610 013 nebo přes e-vstupenku na www.mkstrebic.cz

 

 

Jaroslava Burketová

 

 
KLAVÍRNÍ MÁG IGOR ARDAŠEV VYSTOUPÍ V TŘEBÍČI V RÁMCI KRUHU PŘÁTEL HUDBY PDF Tisk Email
Středa, 08 Únor 2023 08:48

Fenomenální klavírní virtuóz Igor Ardašev vystoupí po dlouhých devíti letech opět v Třebíči a to v úterý 14. 2. 2023 od 18 hodin ve foyer divadla Pasáž. V sólovém recitálu zahraje skladby Wolfganga Amadea Mozarta, Ludwiga van Beethovena a zvláštností bude cyklus děl z pera manželky Roberta Schumanna Clary Schumannové, kterou široká veřejnost dříve znala spíše ze sto markové „západoněmecké“ bankovky.

Igor Ardašev reprezentuje už dlouho české pianistické umění na mezinárodním fóru. Jeho talent byl formován zprvu otcem, později na konzervatoři i na JAMU Inessou Janíčkovou, v mistrovských kurzech Paulem Badurou-Skodou v Rakousku a Rudolfem Serkinem v USA. Kromě úspěchů v dětských soutěžích se Ardašev v osmdesátých a devadesátých letech minulého století stal laureátem Čajkovského soutěže v Moskvě, soutěže Pražského jara, soutěže královny Alžběty v Bruselu (zde získal též cenu belgického rozhlasu a televize) a soutěže Marguerite Long-Jacques Thibaud v Paříži.

Aktualizováno Středa, 08 Únor 2023 08:56
Celý článek...
 
VLADIMÍR HRON PŘIJEDE PŘÍŠTÍ TÝDEN POBAVIT TŘEBÍČSKÉ DIVÁKY PDF Tisk Email
Čtvrtek, 02 Únor 2023 10:04

Vladimír Hron – chameleon českého showbyznysu, moderátor, bavič a imitátor, držitel čtyř televizních cen TýTý přijede ve středu 8. 2. 2023 do Národního domu v Třebíči se svým zábavným pořadem Bavíme se s Vláďou Hronem.

Hronovy dokonalé imitační schopnosti nejznámějších domácích i světových hvězd vás přivedou do varu. Vtipné spojováky a příběhy písní, které vedly příčky tehdejších hitparád, to je hudební menu servírované v nejžádanějším zábavném pořadu krále českých hudebních imitátorů. Začátek je v 19 hodin.

Vstupenky jsou k zakoupení u pokladny Národního domu, Karlovo nám. 58/47, Třebíč – tel.: 568 610 013 a online na www.mkstrebic.cz/e-vstupenky.

Eva Píšová

 

Aktualizováno Čtvrtek, 02 Únor 2023 10:06
 
POHÁDKY A MALÉhRY PDF Tisk Email
Pondělí, 23 Leden 2023 17:16

Literární salon pro děti v podání brněnského divadla MALÉhRY
POHÁDKY A MALÉhRY, to je deset veselých pohádek plných podivných pohádkových bytostí, spousta barevných obrázků, a taky malé kartonové divadlo s loutkami, se kterými si každý může zahrát vlastní divadelní představení. Při autorském čtení hereček Daniely Zbytovské, Barbory Seidlové a Nikol Zbytovské čeká posluchače pohodová hodinka čtení a vyprávění, doplněná projekcí krásných ilustrací Karolíny Strykové, posezení s humorem, písničkami a výtečným voňavým čajem ze samovaru.
Divadlo MALÉhRY je uskupení tří hereček na volné noze. Zabývá se především autorskou tvorbou pro děti i dospělé. Na repertoáru má několik komedií pro dospělé, scénická čtení, představení a literární salony pro děti. Kromě divadelní tvorby se zabývá i vydáváním knih, řadu let úzce spolupracuje s Divadlem Bolka Polívky.
Celý program se bude odehrávat pod pódiem ve velkém sále Národního domu v Třebíči v neděli 29. ledna 2023 od 16 hodin.
Vstupenky zakoupíte u pokladny Národního domu, Karlovo nám. 47, Třebíč – tel. 568 610 013.
Jana Kutílková

 
MKS zve na vystoupení umělců PDF Tisk Email
Středa, 07 Prosinec 2022 08:16

Pilani Bubu dnes v Národním domě

Koncert jihoafrické písničkářky a nezávislé umělkyně v žánru současné lidové hudby Pilani Bubu se uskuteční ve středu 7. 12. 2022 od 19 hodin v Národním domě v Třebíči. Pilani Bubu je jedinečný hlas se soudržným zvukem a stylem spojeným s etnem, soulem, jazzem, folkem a funkem. Je vypravěčkou s příběhem v srdci i vášnivě ohnivou umělkyní s jasným záměrem - prezentovat africkou lidovou kulturu posluchačům po celé Africe i Evropě. Na koncertu ji doprovodí Antonín Dlapa (kytara) a Matěj Černý (kontrabas).

Eva Píšová

 

Aktualizováno Středa, 07 Prosinec 2022 08:19
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 102