Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Společenský servis
Společenský servis
Setkání s biblí a uměním PDF Tisk Email
Neděle, 24 Červenec 2011 14:38

V třebíčském hotelu Atom bude od nedělního večera po celý týden probíhat Ekumenické setkání s biblí a uměním. Tentokrát na biblický citát: „Ještě i v šedinách ovoce nesou… aneb Umění stárnutí“. Přednášet budou opravdové kapacity v oboru. Ekonom Tomáš Sedláček, člen NERVu, Jiřina Šiklová, kdysi kandidát na prezidenta republiky profesor Jan Sokol, spisovatel Ivan Klíma a mnohá další zvučná jména. Na programu nechybí ani večerní program, složený z promítání filmů, koncertů, diskuze i humoru. Se zájmem je očekávána zahradní slavnost v dobových kostýmech. Středeční večer je zasvěcen ekumenické bohoslužbě. Ve čtvrtek bude zájezd do Polné spojený s prohlídkou zámku, přednáškou, vernisáží výstavy a zámeckým koncertem.

Potěšitelné je, že přednášky jsou volně přístupné pro třebíčskou veřejnost.

Aktualizováno Pondělí, 01 Srpen 2011 08:03
Celý článek...
 
Valná hromada České křesťanské akademie PDF Tisk Email
Úterý, 01 Únor 2011 09:16

O minulém víkendu proběhla v Praze Emauzích výroční valná hromada České křesťanské akademie. Stěžejním bodem programu byla volba vedoucích činovníků akademie.

Prezidentem byl znovu zvolen profesor Tomáš Halík. Viceprezidenty pak profesor Bednář a docent Stříbrný.

Staronový prezident přednesl zprávu o činnosti České křesťanské akademie za poslední tři roky. Kvitoval, že počet místních skupin vzrostl na 76 a rovněž vzrostl i počet členů. Financování akademie je stabilní. Pozoruhodná je aktivita odborných i místních skupin. Zejména kvalitní je přednášková činnost.
Zprávu revizní komise přednesl její předseda František Ryneš. Konstatoval, že účetnictví je vedeno průkazně a bez závad a revizní výbor nemusel pozastavit žádné z usnesení prezídia ani akademického výboru.

Aktualizováno Pondělí, 14 Únor 2011 10:01
Celý článek...
 
Burza sběratelů v Národním domě PDF Tisk Email
Pondělí, 30 Listopad 2009 06:58

Všeobecná burza sběratelů proběhne v sobotu 5. Prosince 2009 v Národním domě na Karlově náměstí v Třebíči v době od 8:00 do 12:00 hodin. Ke směně lze nabídnout vše, čím se sběratelé v současné době zabývají.

František Jůza

Aktualizováno Středa, 09 Prosinec 2009 16:32
 
Přednášky v muzeu PDF Tisk Email
Středa, 30 Září 2009 06:49

MUZEUM VYSOČINY TŘEBÍČ připravilo pro zájemce tradiční

PODZIMNÍ CYKLUS PŘEDNÁŠEK

NA ROK 2009

Aktualizováno Neděle, 01 Listopad 2009 15:48
Celý článek...
 
Rotariáni pořádali tábor PDF Tisk Email
Středa, 02 Září 2009 20:03

Stalo se již dobrou tradicí, že třebíčští rotariáni pořádají ve spolupráci s jihlavskými kolegy každým druhým rokem mezinárodní studentský tábor.

Vlastně se nejedná o skutečný tábor, mladí lidé bydlí v rodinách rotariánů a příznivců třebíčského Rotary klubu. Mládež z různých evropských zemí se první týden věnuje cykloturistice na silničkách Vysočiny a druhý týden poznává kulturní památky a krásy Třebíčska. Dost času zbude i na sportovní klání a společenské aktivity. Letos hostili členové Rotary klubu Třebíč šestnáct studentů z Maďarska, Nizozemí, Německa, Itálie, Francie, Turecka, Egypta, Izraele, Polska Finska, Portugalska, Ukrajiny a Kuvajtu. A co je zaujalo nejvíce? Pochopitelně návštěva dalešického pivovaru a letecké základny NATO v Náměšti nad Oslavou, odkud je snímek Jaroslava Šmardy. Pobyt v České republice zakončili studenti v Praze. Když se loučili na letišti, nezůstalo jedno oko suché. Domů si odvážejí celou řadu dojmů, umocněných navázaným přátelstvím s našimi studenty i mezi sebou navzájem.

Organizaci tábora bravurně zvládl Miroslav Nešpůrek, který má v tomto roce v Rotary klubu na starosti výměnné programy mládeže.
rek

Aktualizováno Pondělí, 14 Září 2009 06:51