Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality
Aktuality
Stíny 6. června PDF Tisk Email
Úterý, 06 Červen 2023 00:00

Řídil přes uložený zákaz

V neděli 4. června zastavili policisté po desáté hodině dopoledne vozidlo Škoda Octavia, jehož řidič jel po silnici v obci Meziříčko. Při kontrole zjistili, že třiačtyřicetiletý řidič má od konce loňského roku soudem uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, který by mu měl skončit až v polovině příštího roku. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Při testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou policisté u muže zjistili pozitivní hodnotu na amfetamin a marihuanu. Lékařskému vyšetření se odmítl bezdůvodně podrobit, je podezřelý z přestupkového jednání na úseku dopravy. Dále policisté zjistili, že vozidlo nemá platnou technickou prohlídku. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Řidič byl pod vlivem alkoholu

V neděli 4. června zastavili policisté v Třebíči po desáté hodině dopoledne vozidlo Škoda Fabia, které jelo po ulici Znojemská. Automobil řídil osmadvacetiletý cizinec. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,07 promile alkoholu.

Aktualizováno Pondělí, 05 Červen 2023 20:36
Celý článek...
 
TŘEBÍČSKÁ KAPELA MATADOR BUDE V PÁTEK 9. 6. 2023 SLAVIT PDF Tisk Email
Pondělí, 05 Červen 2023 00:00

50 LET NA HUDEBNÍ SCÉNĚ

 

Přijďte v pátek 9. 6. 2023 na Podzámeckou nivu oslavit s kapelou Matador jejich 50 let působení na hudební scéně. Společně se ohlédneme zpět v čase a připomeneme si, jak Matador uměl hrát posledních 50 let. Nejedná se o čas loučení, ale o velkolepou oslavu, na kterou si Vás tímto dovolujeme srdečně pozvat! Při této příležitosti přivítáme také velevážené hosty - kapelu Progres 2, která tento rok slaví svých 55 let na scéně a kapely BUSH3 a Gender Question. Začínáme v 17 hodin.

Vstupenky v ceně 290 Kč v předprodeji zakoupíte u pokladny Národního domu, Karlovo nám. 58/47, Třebíč – tel.: 568 610 013 a online na www.mkstrebic.cz/e-vstupenky.

Eva Píšová

 

Aktualizováno Pondělí, 05 Červen 2023 09:58
 
Stíny 5. června PDF Tisk Email
Pondělí, 05 Červen 2023 00:00

Řidič byl pod vlivem alkoholu

V pátek 2. června odhalili policisté v Třebíči řidiče, který usedl za volant pod vlivem alkoholu. Před devátou hodinou večer zastavili na ulici Koželužská automobil Fiat a u dvaašedesátiletého řidiče provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,12 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala obdobnou hodnotu. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu pokračovat v další jízdě. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté prověřují.

 

Srazili se motorkáři

V pátek 2. června došlo po páté hodině večer na silnici v katastru obce Štěměchy k dopravní nehodě. Osmačtyřicetiletý řidič motocyklu Kawasaki jel směrem od obce Markvartice a po projetí zatáčky se bočně střetl s protijedoucím motocyklistou jedoucím na motocyklu BMW.

Celý článek...
 
Dopravní omezení od začátku června PDF Tisk Email
Neděle, 04 Červen 2023 00:00

Odbor dopravy a komunálních služeb Městského úřadu v Třebíči informuje o nastávajících uzavírkách a dopravních omezeních.

Křižovatka u Úřadu práce: 19. 6. - 16. 7. 2023

V rámci realizace akce Preference veřejné dopravy, výkopových prací a instalace nových semaforů, bude v termínu od 19. června do 16. července letošního roku omezen průjezd křižovatkou. Bude zde zřízeno posuvné pracovní místo. Na křižovatce nebude možné po dobu odstranění semaforů odbočení vlevo. Řidiči budou využívat obousměrně objízdnou trasu po ulici V. Nezvala, kde budou na výjezdu od autobusového nádraží na Sucheniovu ulici od 16. června zprovozněny semafory a zároveň dojde k uvolnění dvou jízdních pruhů z Boroviny směrem k nemocnici.

Irini Martakidisová

 

Aktualizováno Sobota, 03 Červen 2023 06:05
 
Jarní vyjížďku si užili malí i velcí PDF Tisk Email
Sobota, 03 Červen 2023 05:56

V sobotu 27. května se konala jarní vyjížďka na kole po okolí Třebíče. Trasu dlouhou téměř devět kilometrů zdolalo zhruba 50 malých i dospělých cyklistů. Děti dostaly v cíli za odměnu puzzle, omalovánky, pexeso s motivy Třebíče a další drobné dárky. A samozřejmostí byly medaile pro každého, kdo se zapojil.

Program byl obohacen o zábavné hry pro děti od DDM Třebíč a atrakce od strážníků Městské policie. Lidé si mohli vyzkoušet Nordic walking, pod dohledem zkušeného instruktora, který měl pro všechny zájemce k zapůjčení hůlky. Ty nejdříve všem nastavil, podal odborný výklad k této aktivitě a následovala společná procházka. Nechyběla rozcvička ani závěrečné protažení.

Irini Martakidisová

 

Aktualizováno Sobota, 03 Červen 2023 05:58
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 962