Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality
Aktuality
Dukovany minimalizují odpad PDF Tisk Email
Pondělí, 25 Březen 2019 08:07

Výroba v Jaderné elektrárně Dukovany dlouhodobě významně přispívá ke snižování emisí oxidu uhličitého. Navíc se ale chce ještě systémově zaměřovat na vlastní úsporu energií a surovin a zároveň výrazně snižuje produkci pevných odpadů.

Bezemisní výroba Dukovan přispívá k naplňování závazků snižování produkce CO2 v ČR

Jen v roce 2018 Jaderná elektrárna Dukovany vyrobila přes 14 257 GWh elektrické energie. Stejná produkce v uhelných elektrárnách by spotřebovala přes 13 miliónu tun uhlí, při jejichž spálení by vzniklo přibližně 11 miliónů tun oxidu uhličitého.

Technikům elektrárny se daří i v oblasti minimalizace objemu pevných odpadů. „Díky používání nových technologií a postupů se nám oproti roku 2017 podařilo snížit, celkové množství odpadu o 45%,“ dokládá šetrnost provozu Dukovan manažer útvaru BOZP a ekologie Pavel Nechvátal. Ještě lepších hodnot dosahuje elektrárna v oblasti takzvaných nízko a středněaktivních odpadů. Tedy například filtrů nebo odkalů. Pomocí lisování a dalšího zpracování klesl objem těchto odpadů na 20 % původně projektovaného množství.

Celý článek...
 
Stíny 25. března PDF Tisk Email
Pondělí, 25 Březen 2019 08:04

Řídil s platnou blokací a pod vlivem drog

Policisté z obvodního oddělení Moravské Budějovice prováděli v sobotu 23. března po půlnoci běžnou silniční kontrolu v ulici K Vodojemu, při které zastavili osobní automobil Škoda Forman, který řídil jednadvacetiletý muž. Policisté s řidičem provedli test na zjištění přítomnosti omamných a psychotropních látek, který byl pozitivní a vykazoval přítomnost látek amfetamin a metamfetamin. Dále policisté provedli lustraci řidiče v dostupných policejních evidencích, kde zjistili, že má okresním soudem vysloven platný zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel. Z tohoto důvodu policisté muži zakázali další jízdu a po řádném poučení jej vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření, což odmítl. Poté policisté celý případ zadokumentovali jako přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který hrozí trest odnětí svobody až na dva roky a dále jako přestupek v dopravě, ze kterého se mladý muž bude zodpovídat ve správním řízení.

David Linhart

 
Stíny 24. března PDF Tisk Email
Neděle, 24 Březen 2019 15:17

Řidič po nehodě zemřel

Dopravní nehoda, ke které došlo včera po osmnácté hodině na silnici druhé třídy číslo 152, zhruba jeden kilometr od Moravských Budějovic, směrem na obec Jackov, skončila tragicky. Z dosud nezjištěných příčin zde došlo ke střetu dvou osobních automobilů. Na místo ihned vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Jeden z řidičů při dopravní nehodě utrpěl vážná zranění, se kterými byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do nemocnice, kde následně zemřel. Řidič druhého osobního automobilu při dopravní nehodě zraněn nebyl. Silnice byla do vyšetření neprůjezdná, policisté na místě odkláněli dopravu a po dobu šetření dopravní nehody byly stanoveny objízdné trasy.

David Linhart

 
Průchvat to neomluví PDF Tisk Email
Sobota, 23 Březen 2019 07:58

Sázení stromků v Libušině údolí

Městský úřad v Třebíči zve občany na veřejné sázení stromků v Libušině údolí. Akce se bude konat v sobotu 6. dubna, sraz je v 8 hodin ráno u stodoly v Libušině údolí. Sázet se budou dubové, bukové a javorové stromky. Lidé, kteří mají zájem pomoci přírodě v našem městě, se mohou přihlásit na e-mailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , do 29. března.

Irini Martakidisová

 
Stíny 23. března PDF Tisk Email
Sobota, 23 Březen 2019 07:53

Výzva případným svědkům nehody

Policisté z dopravního inspektorátu Třebíč prověřují okolnosti dopravní nehody, která se stala 21. března v době kolem 13:40 hodin v Náměšti nad Oslavou na ulici Třebíčská na vyznačeném přechodu pro chodce. Policisté se obracejí na případné svědky dopravní nehody, především kvůli ztotožnění neznámého vozidla šedostříbrné barvy, které mělo na dopravní nehodě přímou účast.

Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 21. března ve 13:40 hodin v Náměšti nad Oslavou na ulici Třebíčská před domem č.p. 352. Nezletilá chodkyně vstoupila na vyznačený přechod pro chodce těsně před přijíždějící vozidlo jedoucí ve směru jízdy od středu města Náměšť nad Oslavou směrem k obci Vladislav. Došlo ke kontaktu chodkyně s přední částí vozidla. Po kontaktu vozidlo zastavilo za přechodem pro chodce a nezletilá chodkyně pokračovala v chůzi směrem do centra Náměště nad Oslavou, aniž by řidiče vozidla kontaktovala.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 700