Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality
Aktuality
Stíny 19. listopadu PDF Tisk Email
Úterý, 19 Listopad 2019 07:50

Za volant usedl řidič pod vlivem alkoholu

V pátek 15. listopadu kolem čtvrté hodiny ráno zastavili policisté z obvodního oddělení Náměšť nad Oslavou na ulici Třebíčská osobní automobil Peugeot, jehož řidičem byl devětačtyřicetiletý muž. Ten se na výzvu podrobil dechové zkoušce, jejíž naměřená hodnota činila 1,62 promile alkoholu. Výsledky opakovaných dechových zkoušek byly 1,45 a 1,33 promile. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz řízení motorových vozidel.

 

Stanislava Miláčková

 
Užitečné testování PDF Tisk Email
Úterý, 19 Listopad 2019 00:00

K- centrum Noe se i v letošním roce připojuje k EVROPSKÉMU TÝDNU TESTOVÁNÍ HIV a ŽLOUTENEK.

http://www.prevencehiv.cz/evropsky-tyden-testovani-na-hiv-a-zloutenky/

Testování je určeno veřejnosti, je bezplatné a anonymní. Kde se testuje: K-centrum Noe v Třebíči, na ul. Hybešova č. 10

Kdy: od PONDĚLÍ 25. 11. do STŘEDY 27. 11. 2019 vždy od 12:00 do 17:00 hod. Ve ČTVRTEK 28. 11. a v PÁTEK 29. 11. 2019 nabízíme mobilní testování ve městě, kdy na zavolání přijedeme a poskytneme testování v našem terénním autě, a to od 10:00 do 17:00 hod.

Celý článek...
 
Kalendáře do okolí EDU PDF Tisk Email
Pondělí, 18 Listopad 2019 00:00

Čtyřicet tisíc netradičních kalendářů budu v následujících týdnech dostávat obyvatelé v okolí Jaderné elektrárny Dukovany. Dvouletý stolní kalendář pro roky 2020-2021 ozdobily kresby žáků ze dvou základních škol z obcí v okolí elektrárny Dukovany a Myslibořice. Vedle svátků nebo významných výročí zde lidé najdou informace o tom, jak se chovat v případě mimořádné události.

Vedle domácností jsou kalendáře jsou určeny pro všechny úřady, instituce, školy, zdravotnická a ubytovací zařízení, podniky a rekreační obydlí ve 20kilometrovém okolí elektrárny. ČEZ je zdarma dodává každé dva roky do měst a obcí v okolí obou našich jaderných elektráren Dukovany a Temelín.

Celý článek...
 
Stíny 18. listopadu PDF Tisk Email
Pondělí, 18 Listopad 2019 00:00

Řidič byl pod vlivem alkoholu

V pátek 15. listopadu odhalili policisté v Náměšti nad Oslavou řidiče, který usedl za volant opilý. Po čtvrté hodině ráno jel devětačtyřicetiletý muž s vozidlem Peugeot po ulici Třebíčská, kde ho zastavila hlídka. Policisté provedli u řidiče dechovou zkouška a naměřili mu hodnotu 1,62 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky a požití alkoholu před jízdou muž i přiznal. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz, v další jízdě již nesměl pokračovat. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté dále prověřují.

Jana Kroutilová

 
Stíny 16. listopadu PDF Tisk Email
Sobota, 16 Listopad 2019 19:34

Při nákupech na internetu je třeba být obezřetný

Počet lidí, kteří nakupují na nejrůznějších e-shopech, stále stoupá a počet nákupů prostřednictvím internetu se tradičně ještě zvyšuje s blížícími se Vánocemi. Ve virtuálním světě je ale třeba chovat se tak, aby se nakupující nestal snadnou obětí podvodníka a o své peníze nepřišel.

Policisté v současné době prověřují případ podvodného e-shopu, kde pachatel nabízel k prodeji neexistující zboží. Nejprve napodobil internetové stránky zavedeného prodejce a nabízel domácí spotřebiče. Takzvané bílé zboží bylo za výhodné ceny, přibližně o deset až dvacet procent levnější v porovnání s  běžnou nabídkou. Platba byla na e-shopu možná v podstatě pouze předem. K nákupu za výhodné ceny se nechali zlákat lidé napříč republikou a peníze za vybrané zboží poslali na účet zveřejněný na e-shopu. Zaplacené spotřebiče jim poté doručeny nebyly a kupující o své peníze přišli. Jedním z podvedených je také žena z Třebíčska. Některé z nich nevaroval ani podezřelý signál, kdy jim zástupce e-shopu zaslal informaci, aby požadované peníze poslali na jiné číslo účtu. Přijatá oznámení policisté prověřují a úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 745