Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality
Aktuality
Stíny 11. prosince PDF Tisk Email
Pondělí, 11 Prosinec 2023 00:00

Řidička havarovala

V pátek 8. prosince došlo před sedmou hodinou ráno v katastru Třebíče k dopravní nehodě. Řidička vozidla Opel Corsa jela směrem na Novou Ves. Najela na krajnici, ve snaze srovnat vozidlo zpět na komunikaci strhla řízení, čímž se automobil dostal do smyku, vozidlo se otočilo na bok a zastavilo se o strom. Při havárii se řidička zranila a zdravotnickou záchrannou službou byla převezena na ošetření do třebíčské nemocnice. Policisté místo nehody ohledali a zadokumentovali. U řidičky provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Při havárii vznikla škoda za více než čtyřicet tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

Jana Kroutilová

 

Aktualizováno Neděle, 10 Prosinec 2023 10:30
 
Dvě zlaté a jedna stříbrná v Havlíčkově Brodu PDF Tisk Email
Neděle, 10 Prosinec 2023 15:18

Mezinárodního šermířského Veteránského turnaje Vysočiny se v sobotu v Havlíčkově Brodu zúčastnili i šermíři z Třebíče. Mezi ženami si velmi dobře vedla Veronika Vrtalová. V šermu kordem mezi šermířkami přes čtyřicet let vybojovala první místo. Stejně úspěšná byla i v šermu šavlí. Rovněž v této disciplině byla zlatá.

V soutěži kordistů starších sedmndesáti let vybojoval pěkné druhé místo František Ryneš, když ve finále prohrál nejtěsnějším rozdílem 9:10 se slovenským reprezentantem Gabrielem Kollárem. Tím si upevnil druhé místo v průběžném pořadí veteránů – kordistů.

Jan Zeman

 
Ochrana ohroženého sokola stěhovavého je stále naléhavá PDF Tisk Email
Sobota, 09 Prosinec 2023 00:00

Serváce narozeného v Dukovanech našli postřeleného

Jedno ze čtyřčat sokola stěhovavého, která se poprvé před třemi lety vylíhla na 125 m vysokém ventilačním komíně Jaderné elektrárny Dukovany, našli postřeleného brokovnicí na severu Moravy. Zranění sokola jsou vážná a jeho léčba v záchranné stanici Bartošovice bude dlouhá. Na navrácení tohoto ohroženého druhu do přírody usilovně spolupracuje řada lidí a společností, jako Skupina ČEZ. I na základě této události je zřejmé, že je jejich ochrana stále naléhavá. Dohromady se už v elektrárenských provozech společnosti ČEZ vylíhlo 163 těchto chráněných dravců.

Zraněného samce sokola stěhovavého našli lidé ve středu 3. prosince a přenesli jej do Záchranné stanice a Domu přírody Poodří v Bartošovicích. Z vyšetření vyplynulo, že utrpěl traumatické krvácející zranění levého křídla. Následné u něj veterináři potvrdili zlomeninu v záprstí levého křídla způsobenou broky.

Aktualizováno Pátek, 08 Prosinec 2023 12:06
Celý článek...
 
Stíny 8. prosince PDF Tisk Email
Pátek, 08 Prosinec 2023 08:25

Vloupání do domu

Policisté prověřují případ vloupání do rodinného domu v obci Kuroslepy. V době od konce listopadu do nedělního dopoledne 3. prosince vnikl pachatel na oplocený pozemek a dostal se do domu, který prohledal. Odcizil motorovou pilu, alkohol, fotoaparát, harmoniku a další věci. Pachatel způsobil předběžně vyčíslenou škodu za více než dvacet tisíc korun. Policisté místo činu ohledali, zadokumentovali a provedli v lokalitě šetření. Dále zahájili úkony trestního řízení  pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Po pachateli a odcizených věcech policisté pátrají.

Jana Kroutilová

 

 
V EDU připravili na druhý adventní víkend vánoční program pro rodiny s dětmi PDF Tisk Email
Pátek, 08 Prosinec 2023 00:00

Ručně vyrobit vánoční ozdobu nebo papírového Anděla, ale třeba i betlém z dřevěných figurek, mohou už tento víkend návštěvníci dukovanského infocentra. Pestrý program tradičních vánočních dílen, při kterých nebude chybět ani možnost napsat a poslat dopis Ježíškovi, bude doplněn netradičním vystoupením brněnského Úžasného divadla fyziky a třebíčské skupiny Science ON.

V rámci speciálního víkendového programu informačního centra Jaderné elektrárny Dukovany budou pro návštěvníky o druhém adventním víkendu připraveny tvořivé dílny, ve kterých si budou moci děti společně s rodiči vyrobit vánoční ozdoby na stromeček nebo třeba si vytvořit betlém z dřevěných figurek. Vánoční atmosféru doplní možnost poslat toužebná dětská přání Ježíškovou poštou.

Aktualizováno Středa, 06 Prosinec 2023 13:19
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 993