Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality
Aktuality
Stíny 17. července PDF Tisk Email
Středa, 17 Červenec 2019 17:21

Řidiči pod vlivem alkoholu

V pondělí 15. července odhalili policisté v Třebíči dva muže, kteří řídilo vozidlo, i když byli pod vlivem alkoholu.

Nejprve po druhé hodině v noci zastavili na ulici Na Kocandě vozidlo BMW, které jelo ve směru z ulice Velkomeziříčská. U dvaačtyřicetiletého řidiče naměřili při dechové zkoušce hodnotu 1,21 promile alkoholu. Muž již v další jízdě nesměl pokračovat a přišel o řidičský průkaz. Je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Druhým podnapilým řidičem byl muž ve věku třicet let.

Celý článek...
 
Lidé podali čtyři návrhy do participativního rozpočtu PDF Tisk Email
Středa, 17 Červenec 2019 17:15

V období od 1. dubna do 30. června měli Třebíčané možnost podávat návrhy na projekty, které podle nich mohou přispět ke zkvalitnění veřejného prostoru v Třebíči a jejích místních částech. Vítězný projekt nebo projekty budou realizovány v roce 2020.

„V prvním ročníku participativního rozpočtu budou realizovány investiční akce do výše 3,5 milionu korun. Lidé poslali do konce června čtyři návrhy, které nyní projdou na příslušných odborech kontrolou a posouzením, zda jsou realizovatelné,“ uvedl starosta města Pavel Pacal.

„Kontrola podaných návrhů bude probíhat do 15. září, poté budou návrhy projednány veřejně na Fóru Zdravého města a následně ověřeny veřejným hlasováním na webu města. Realizace návrhů proběhne v příštím roce,“ doplnil radní Jan Burda, odpovědný za participativní rozpočet města.

Celý článek...
 
Stíny 16. července PDF Tisk Email
Úterý, 16 Červenec 2019 05:08

Opilého muže policisté zajistili

V pátek 12. července byli policisté v Třebíči před jednou hodinou odpoledne přivoláni na Komenského náměstí, kde dle přijatého oznámení ležel před prodejnou muž. Na místo vyjela hlídka. Policisté zjistili, že se zde nachází devětačtyřicetiletý muž, který byl značně opilý. Provedli u něho dechovou zkoušku a muži naměřili hodnotu 3,57 promile alkoholu. Po vyšetření lékařem policisté muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku, který policisté šetří.

Feťáci za volantem

O řidičské průkazy přišli dva řidiči, kteří v neděli 14. července usedli za volant pod vlivem drog. Jednoho policisté odhalili v Třebíči, druhého v Kdousově.

Celý článek...
 
FILMY PRO KARLA IV. PDF Tisk Email
Úterý, 16 Červenec 2019 05:05

V termínu od 15. do 21. července proběhne na Karlově náměstí promítání filmů. Na plátně se vystřídá sedm snímků s Annou Polívkovou. V programu jsou zařazeny následující filmy Dvě nevěsty a jedna svatba, Špindl, Účastníci zájezdu, Pohádky pro Emu, Po čem muži touží, Špunti na vodě a Strašidla. Začátky po setmění, nejdříve 21.15. Vstup zdarma

Jaroslava Burketová

 
Stíny 15. července PDF Tisk Email
Pondělí, 15 Červenec 2019 08:41

Nezvládla vozidlo a havarovala

Policisté z dopravního inspektorátu Třebíč vyjížděli v pátek 12. července odpoledne před šestnáctou hodinou vyšetřovat okolnosti dopravní nehody, která se stala na silnici II/152 mezi obcemi Moravské Budějovice a Jaroměřice nad Rokytnou v katastru obce Moravské Budějovice Šestadvacetiletá řidička s osobním vozidlem Peugeot projížděla po silnici ve směru jízdy od Jaroměřic nad Rokytnou. Nepřizpůsobila rychlost jízdy a při projíždění pravotočivé zatáčky nezvládla na mokrém povrchu pozemní komunikace vlivem rychlosti řízení svého vozidla a vyjela do protisměrné části silnice. Poté vyjela až na krajnici, kde se s vozidlem přetočila a narazila bokem auta do svislé dopravní značky, kterou poškodila. Při dopravní nehodě se řidička lehce zranila a musela být převezena vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Třebíči. K jinému zranění při dopravní nehodě nedošlo. Alkohol u řidičky vozidla vyloučila dechová zkouška, kterou policisté provedli na místě dopravní nehody. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 75 000 korun.

Dana Čírtková

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 722