Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality
Aktuality
Stíny 21. května PDF Tisk Email
Úterý, 21 Květen 2019 00:00

Řídil auto přes zákaz

V pátek 17. května zastavili policisté v Hrotovicích před jedenáctou hodinou dopoledne vozidlo Citroen Berlingo, které jelo po silnici ve směru od Račic. Při kontrole zjistili, že řidičem je osmapadesátiletý muž z Jihlavy, který řídit vozidla nesmí. V minulosti mu byl opakovaně uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Naposledy byl muž odsouzen přibližně před měsícem a řídit automobily nesmí dva a půl roku. Dechová zkouška i test na zjištění přítomnosti návykové látky u něho byly negativní. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Případ policisté dále prověřují.

Řidička byla pod vlivem

Policisté odhalili ženu, která usedla za volant, i když řidičské oprávnění nevlastní a navíc byla pod vlivem alkoholu. Osmnáctiletá řidička jela v pátek 17. května po desáté hodině večer s vozidlem Škoda Superb v obci Koněšín.

Celý článek...
 
V EDU mění palivo II. bloku PDF Tisk Email
Úterý, 21 Květen 2019 00:00

Energetici v Jaderné elektrárně Dukovany po 94 dnech plného provozu všech čtyř výrobních bloků zahájili odstávku druhého výrobního bloku. Kromě výměny části paliva mají v plánu řadu kontrol, servisních a modernizačních prací. Přesně ve 12 hodin operátoři zahájili postupné snižování výkonu reaktoru a blok přestane elektřinu dodávat dnes kolem 17 hodiny. Ostatní tři dukovanské výrobní bloky zůstávají v provozu na plném výkonu. Odstávka se odběratelů nijak nedotkne, dočasně sníženou výrobu elektřiny ČEZ nahradí z dalších energetických zdrojů.

Odstávka druhého výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany začala dnes v pravé poledne. Směnový inženýr elektrárny vydal řídicímu personálu tzv. „velína“ druhého bloku povolení zahájení postupného snižování výkonu reaktoru. Zahájil tak pravidelnou odstávku bloku, během které energetici z reaktoru vyvezou jednu pětinu paliva (75 kazet) a nahradí ho palivem čerstvým. Během následujících týdnů energetiky čeká plánovaná údržba a kontroly, včetně řady modernizačních akcí.

Celý článek...
 
Dobrovolnickému dni nevadil chlad, ani déšť PDF Tisk Email
Pondělí, 20 Květen 2019 12:02

Úspěšná spolupráce Oblastní charity Třebíč s Jadernou elektrárnou Dukovany trvá již řadu let. Díky finanční pomoci mohly být podpořeny různé charitní projekty a činnosti, např. se pořídily nové automobily pro terénní služby, přispělo se na osázení a vybavení zahrad stacionáře Úsměv a azylového domu, rekonstruovala se budova na ul. Gen. Sochora, a mnohé další. Výčet by byl dlouhý.

A o vzájemných dobrých vztazích svědčí i chuť pomáhat ještě jinak. Svou přízeň třebíčské Charitě projevuje řada pracovníků JE Dukovany i tak, že bez nároku na odměnu nabídnou svůj čas, um a energii a přiloží ruku k dílu tam, kde je to zrovna potřeba. V rámci dobrovolnické akce Čas pro dobrou věc přišlo ve středu 15. 5. 2019 devět zaměstnanců Jaderné elektrárny Dukovany pomoci do charitního Stacionáře Úsměv Třebíč. Práce bylo nachystáno hodně. Ženy umývaly okna uvnitř stacionáře, muži pracovali venku.

Celý článek...
 
Stíny 20. května PDF Tisk Email
Pondělí, 20 Květen 2019 00:00

Podvodný prodej na internetovém portálu

Policisté z obvodního oddělení Třebíč prověřují podezření ze spáchání přečinu podvodu, kterého se měl dopustit neznámý pachatel. Ten zřejmě pod smyšleným jménem používal vytvořenou e-mailovou adresu a  na portálu sbazar.cz nabízel k prodeji mobilní telefon Apple Iphone za částku 15.000 korun. Na tento inzerát zareagovala kupující, která po předchozí e-mailové komunikaci ze svého účtu zaslala na účet prodávajícího částku 10 000 korun s tím, že po obdržení zboží pošle ještě zbývajících 5 000 korun. Prodávající jí však do současné doby žádné zboží nezaslal a s kupující přestal komunikovat.

Celý článek...
 
Jak je to s cestovními doklady pro děti? PDF Tisk Email
Neděle, 19 Květen 2019 00:00

Rodinné dovolené spojené s cestováním do zahraničí znamenají pro mnohé i vyřizování cestovních dokladů. A co vše je potřeba zařídit při cestování s dětmi? Víte, že i děti mohou do členských států Evropské unie a dalších vybraných zemí cestovat na vlastní občanský průkaz? Již sedmým rokem totiž platí, že i dítě musí mít za hranice České republiky vlastní cestovní doklad, jelikož v roce 2012 došlo nařízením Evropské unie ke zrušení možnosti cestovat na zápis dítěte v cestovním dokladu rodiče.

Pro rodiče to ovšem neznamená, že se jim kvůli pořízení cestovního dokladu pro děti dovolená nějak zásadně prodraží. Cestovní pas pro dítě do 15 let stojí Kč 100 a dobu platnosti má stanovenou na 5 let. Vzhledem k nestabilní bezpečnostní situaci v některých zemích, které byly oblíbenými turistickými destinacemi se opět očekává nárůst zájmu o cestování v Evropě, a proto jistě potěší možnost cestovat po většině států Evropy pouze s občanským průkazem, ale i dalších zemí jako je Albánie, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Gruzie, Island, Makedonie, Norsko, Srbsko a Švýcarsko. Cena za vydání občanského průkazu pro dítě je Kč 50 a doba jeho platnosti je 5 let.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 711