Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality
Aktuality
Na radnici si můžete prohlédnout Stavby století PDF Tisk Email
Čtvrtek, 15 Listopad 2018 13:24

Od 14. do 30. listopadu je ve vestibulu a v prvním patře radnice na Karlově náměstí umístěna výstava Stavby století republiky, Kraje Vysočina, zastavení v Třebíči. Vernisáž výstavy uvedl Oldřich Janota, ředitel Kotěrova Centra architektury a předseda Ediční rady Foibos books s.r.o..

Právě pod hlavičkou vydavatelství Foibos books vyšla ke stému výročí republiky kniha Stavby století Čech, Moravy a Slezska 1918-2018, kterou Oldřich Janota věnoval starostovi města, Pavlu Janatovi. Na celkem 23 panelech mohou návštěvníci vidět významné stavby století v Třebíči a dalších obcích a městech Vysočiny. Pět panelů je věnováno stavbám století celé republiky.

Celý článek...
 
Stíny 15. listopadu PDF Tisk Email
Čtvrtek, 15 Listopad 2018 07:17

Pil a pak řídil

V úterý 13. listopadu odhalili policisté v Třebíči řidiče, který měl přes jedno a půl promile alkoholu. Po desáté hodině večer jel třicetiletý muž s vozidlem Ford Mondeo ve směru z ulice Jelínkova na ulici Cyrilometodějská, kde automobil zastavila hlídka. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,65 promile alkoholu. Opilému muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu pokračovat v další jízdě. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté dále prověřují.

Opilý chtěl vniknout k ženě

V úterý 13. listopadu byli policisté před osmou hodinou večer přivoláni do obce na Jemnicku, kde došlo k napadení.

Celý článek...
 
Ukryto v depozitáři PDF Tisk Email
Čtvrtek, 15 Listopad 2018 00:00

Ukryto v depozitáři je novinka připravená Muzeem Vysočiny Třebíč. Jedná se o cyklus programů představující jednotlivé muzejní sbírky. Cílovou skupinou jsou senioři. Programy se konají jednou za měsíc, vždy ve čtvrtek od 9:00 do 10:00 hodin v depozitáři muzea na Kosmákově ulici 1319/66 v Třebíči.

 

Na podzimní a zimní období jsme připravili hodinové lektorované programy pro starší věkovou skupinu. V sezóně 2018/2019 jsme se rozhodli zpřístupnit seniorům prostory depozitáře na Kosmákově ulici a představit jednotlivé muzejní sbírky, které jsou zde uložené.

 

Začínáme již v listopadu (22. 11.) komentovanou prohlídkou s názvem Co ukrývá muzejní depozitář. Božena Kabelíková provede zájemce celým depozitářem, vysvětlí, k čemu slouží, jaké sbírky a podsbírky jsou v něm uchovávány, jak se s nimi pracuje a mnoho dalšího.

Aktualizováno Sobota, 10 Listopad 2018 22:50
Celý článek...
 
Stíny 14. listopadu PDF Tisk Email
Středa, 14 Listopad 2018 08:29

Posprejování vlaku

Policisté pátrají po pachateli, který v Náměšti nad Oslavou posprejoval odstavený vlak. V noci z pondělí 12. listopadu na úterý na ulici Nádražní poškodil na vlakovém nádraží vlakovou soupravu, barevným nápisem s černým olemováním posprejoval boční stranu a zeleným nápisem spodní části vozu. Škoda, kterou pachatel způsobil, byla předběžně vyčíslena na pět tisíc korun. Místo činu policisté ohledali, zadokumentovali a provedli v lokalitě šetření. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Po pachateli policisté pátrají.

Policistům by pomohly záběry z palubní kamery

Policisté z dopravního inspektorátu Třebíč se obracejí na případné svědky pondělní ranní dopravní nehody, která se stala na silnici II/360 v katastru obce Vlčatín.  Zejména se obracejí na svědky této nehody, případně na řidiče, kteří by jízdu obou vozidel, kterých se nehoda týká, měli zaznamenanou na palubní kameře svého vozidla.

Celý článek...
 
Co s větrníkem na Kanciborku? PDF Tisk Email
Úterý, 13 Listopad 2018 14:22

Na radnici jsou vystavené práce žáků stavební průmyslovky

Ty vznikly v rámci letošní akce Den architektury, která proběhla v termínu 29. září až 3. října. Jedním z bodů byl workshop Střední školy stavební a žáků základních škol, jehož tématem byl větrný mlýn na Kanciborku.

Studenti ráno dostali výklad, jakou historii stavba má, co se zde mlelo, že stavba sloužila také k bydlení a jak dlouho je opuštěná. Podívali se také dovnitř a následně měli sedm hodin na návrh způsobu, jak památku oživit.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 675