Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality
Aktuality
Stíny 22. října PDF Tisk Email
Úterý, 22 Leden 2019 09:04

Řidič naboural jiné vozidlo a z místa nehod ujel, aniž by prokázal svoji totožnost

Policisté z dopravního inspektorátu Třebíč se obracejí touto cestou zejména na motoristickou veřejnost se žádostí o pomoc při objasňování okolností dopravní nehody, která se stala v neděli 20. ledna kolem 17.20 hodin na silnici I/ 23 na ulici Pražská v prostoru křižovatky s ulicí Sucheniova v Třebíči.

Podle prvotního policejního šetření k dopravní nehodě došlo tak, že neznámý řidič jedoucí s dosud nezjištěným vozidlem ve směru od obce Červená Hospoda k ulici Sucheniova neponechal dostatečnou bezpečnostní vzdálenost za před ním jedoucím vozidlem Ford. Jeho řidička jela po silnici ve stejném směru, tedy  k ulici Sucheniova. Došlo ke střetu přední části nezjištěného vozidla se zadní částí vozidla Ford. Neznámý řidič na požádání řidičky vozidla Ford jí neprokázal svoji totožnost a z místa dopravní nehody odjel. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidičky vozidla Ford, která musela být převezena vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Třebíč.

Celý článek...
 
V Třebíči proběhla degustace jablek a brambor PDF Tisk Email
Pondělí, 21 Leden 2019 17:24

Degustaci jablek a brambor uspořádalo územní sdružení Českého zahrádkářského svazu v Třebíči v sobotu 19. ledna. Akci zahájil předseda svazu Blažej Bobek, který také předal bronzové medaile dlouholetým zasloužilým členům.

Jednapadesát degustujících hodnotilo 46 odrůd jablek a 26 odrůd brambor. Mezi hodnocenými odrůdami byly novinky i léty prověřené odrůdy. Organizátoři také zařadili některé odrůdy, které se více hodí do teplých oblastí, např. Jihomoravského kraje a které u nás na Vysočině nepřinášejí dobré výsledky.

Celý článek...
 
Stíny 21. ledna PDF Tisk Email
Pondělí, 21 Leden 2019 00:00

Měl z vozidla špatný výhled a srazil na přechodu chodkyni

V sobotu 19. ledna krátce před jedenáctou hodinou dopoledne se stala na místní komunikaci na ulici M. Majerové v Třebíči dopravní nehoda Dvaačtyřicetiletý řidič jel s osobním vozidlem Škoda Octavia a v době jízdy neměl z vozidla zajištěný dostatečný výhled kvůli námraze a  nečistotám na předním, bočních a na zadním skle. Když projížděl ve směru od ulice Kpt. Jaroše k ulicu Táborská, tak neumožnil bezpečné přejití sedmašedesátileté chodkyni která přecházela po vyznačeném přechodu pro chodce. Řidič tuto chodkyni ohrozil a vozidlem ji  srazil. Při střetu došlo ke zranění chodkyně, kterou řidič  převezl do Nemocnice v Třebíči na urgentní příjem. Na vozidle žádná škoda nevznikla. U obou účastníků nehody provedli policisté dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Případ dopravní nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Třebíč.

V této souvislosti upozorňujeme všechny řidiče, že si musí před jízdou své vozidlo očistit od sněhu a námrazy.

Aktualizováno Neděle, 20 Leden 2019 17:23
Celý článek...
 
Marcel Svoboda daroval za svůj život více než 45 litrů krve PDF Tisk Email
Neděle, 20 Leden 2019 17:23

Zaměstnanec Městského úřadu v Třebíči bezplatně daruje krev více než třicet let. Za tu dobu absolvoval zhruba 100 odběrů krve a 20 odběrů krevní plazmy.

„V mládí jsem začal s dárcovstvím kvůli vlastním prodělaným zdravotním problémům a už jsem u toho zůstal. Krev bezplatně daruji už od svých osmnácti let a všechny odběry proběhly tady v Třebíči,“ uvedl dárce krve Marcel Svoboda, který obdržel morální ocenění Zlatý kříž II. stupně.

„Oceňuji vás a všechny dárce, nikdo z vás to nedělá ze zištných důvodů ale pouze z morální odpovědnosti a touhy pomoci dalším lidem a toho si velice vážím. Já jsem také několikrát daroval krev, hlavně za studií v Olomouci ale i tady v Třebíči,“ poděkoval dlouholetému dárci starosta města Pavel Pacal.

Celý článek...
 
Stíny 20. ledna PDF Tisk Email
Neděle, 20 Leden 2019 00:00

Opilý poškodil zaparkovaná vozidla

Ve čtvrtek 17. ledna přijali policisté před jedenáctou hodinou večer na tísňové lince 158 oznámení, že se v Třebíči nachází na ulici Mírová podezřelý muž. Byl zjevně opilý a pohyboval se v těsné blízkosti zaparkovaných vozidel. Na místo vyjela ihned policejní hlídka situaci prověřit. Policisté podezřelého muže v lokalitě vypátrali a zajistili. Provedli šetření a zjistili, že poškodil dvě zaparkovaná vozidla. Policisté provedli u muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,72 promile alkoholu. Sedmadvacetiletý muž byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Místa činu policisté ohledali a zadokumentovali. Na základě šetření zjistili, že došlo k poškození vozidla Škoda Rapid, do kterého bylo opakovaně udeřeno kovovým křídlem brány od vjezdu, a automobil Citroen, který měl ulomené zpětné zrcátko. Škoda, která poškozením vozidel vznikla, byla předběžně vyčíslena na více než jedenáct tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu poškození cizí věci a přečinu výtržnictví. Případ policisté prověřují.

Opilého zajistili

Ve čtvrtek 17. ledna přijali policisté po páté hodině večer na tísňové lince 158 oznámení, že se v Moravských Budějovicích pohybuje na ulici Tovačovského sady opilý muž, který se pohybuje po komunikaci a ohrožuje tak svůj život a zdraví i bezpečnost provozu. Na místo ihned vyjela policejní hlídka.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 688