Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Sloupky
Sloupky
S prominutím 23. září PDF Tisk Email
Úterý, 23 Září 2014 11:44

Třebíčská radnice se zase jednou dopustila vůči svým občanům hodně nepěkného skutku. Rada odmítla žádost občanského sdružení Střed na provoz Linky důvěry. Velmi kuriózní bylo odůvodnění „političky zdravého města“ a místostarostky Marie Černé (Třebíč můj domov). Na dotaz lídra opozice Jaromíra Baráka bez uzardění odtušila, že linka důvěry není zařazena do komunitního plánování. Byl by to prý precedens. I ostatní by chtěli.

Šéfka postiženého občanského sdružení Martina Bártová míní, že nevstřícné rozhodnutí třebíčských radních provoz linky neohrozí. Potvrdila, že občanské sdružení oslovilo obce v okruhu působnosti a požádalo o příspěvek ve výši 1 Kč na obyvatele. To by v případě Třebíče znamenalo pouhých 37 tisíc. „Naštěstí mnohé obce naši žádost vyslyšely,“ říká Bártová, která v Třebíči kandiduje za ODS v komunálních volbách. „Velkou podporu máme i ze státního rozpočtu. Bez toho bychom museli provoz linky ukončit,“ dodává.

Celý článek...
 
S prominutím 14. června PDF Tisk Email
Sobota, 14 Červen 2014 07:58

Že mají třebíčští politici problémy s dodržováním zákonů a vyhlášek, to je všeobecně známo. Radní Martin „Bambus“ Svoboda (Kapucín - VV) hlasuje v konfliktu zájmů, vedení radnice ignoruje zpřístupnění informací o pohádkových odměnách některých ředitelů a ředitelek svých příspěvkových organizací, zadávají se zakázky bez výběrových řízení, jako třeba služby mobilního operátora nebo dodávky tepla.

Ale už ani vyhláška o silničním provozu není politikům svatá. Opoziční zastupitelka Milotová „přichytila“ kolegu Milana Šťastného (Kapucín – Břehy) při kličkování na bicyklu mezi chodci na chodníku přímo ve středu města na dolní straně Karlově náměstí. Kamerový systém v tu chvíli asi obsluhoval spřízněný operátor, takže přestupek zůstal nepotrestán. Mají-li kamery zvýšit bezpečnost obyvatel, fatálně selhaly.

Aktualizováno Sobota, 14 Červen 2014 08:13
Celý článek...
 
S prominutím 10. června PDF Tisk Email
Úterý, 10 Červen 2014 12:24

Regenerace panelového sídliště v Borovině se znovu prodražuje. Po kolikáté už? Na scéně jsou opět nechvalně proslulé vícepráce. Daňové poplatníky přijde špatně uzavřená smlouva dráže o 286 tisíc bez DPH. Místostarosta Pavel Pacal omlouval neomluvitelné: „Pod silnicí byl beton, který nikdo nepředpokládal,“ tvrdil bývalý pedagog. Ostatně, stavební dozor prý vyhodnotil potřebu vícepráce zaplatit. Proč ne, on to ze svého platit nebude.

Taškařice s vícepracemi bujely již za minulého vedení radnice. Když přišla k moci současná koalice, nechal se slyšet Milan Šťastný (Kapucín – Břehy): „od teď bude slovo vícepráce v Třebíči sprostým slovem. Každý stavitel si musí stát za tou cenou, kterou nabídl v soutěži,“ hřímal bývalý skaut.

Celý článek...
 
S prominutím 30. dubna PDF Tisk Email
Středa, 30 Duben 2014 13:16

Nové směrové ukazatele se rozhodla pořídit třebíčská radnice. Za 180 tisíc recykluje staré směrovky, jejich počet bude v konečné fázi více než sto. Jsou potaženy černou fólií, na které jsou červené nápisy v češtině a bílé v angličtině. Pro ty, kteří nevládnou jedním z obou světových jazyků, je připojen piktogram. Nové rozcestníky pomalu nahrazují směšné „amarouny“, které udělaly ostudu až v Paříži.

„Provedení odpovídá grafickému manuálu Třebíče,“ tvrdí tiskový mluvčí Ivan Přibík. A hned dodává, že se nemusí líbit všem občanům. Stížnosti se týkají zejména špatné čitelnosti červených písmen na černém podkladě a malé výšky písma.

Celý článek...
 
S prominutím 16. dubna PDF Tisk Email
Středa, 16 Duben 2014 09:12

Naše vláda minulý týden odmítla garantovat ČEZu cenu elektrické energie po dostavbě Temelína a Dukovan. ČEZ zareagoval rychle. Generální ředitel Beneš hned druhý den zrušil tendr na dostavbu Temelína. Důvody jsou jasné. Předně, vláda potřebuje peníze na plnění předvolebních slibů. Prosperující státní a polostátní podniky jsou snadnou kořistí, budou státní rozpočet dotovat. A tudíž nebudou mít na investice. V případě dostavby Temelína se jedná o stovky miliard.

Dalším důvodem je přebytek elektrické energie. Vyvážíme jí asi 20%, a to máme v rezervě postavenou a nespuštěnou paroplynovou elektrárnu. Dochází k instalaci větrného výkonu a připravuje se prolomení limitů těžby uhlí. Občané nechtějí platit za elektřinu víc, než musí. A tak na střechu montují fotovoltaiku pro vlastní potřebu. I když se stát snaží jim to všemožně byrokraticky znemožnit, trend je jasný. Celková potřeba elektřiny tak klesá.

Pro Třebíčsko je klíčové, jakou cestou se ČEZ vydá. Zdá se, že Temelín je (na řadu let) mrtev i přesto, že se objevila jihokorejská firma, která by Temelín postavila mnohem levněji. Kolem Dukovan se ozývá jásot. Tak přece jen se postaví pátý blok!

Aktualizováno Středa, 16 Duben 2014 12:57
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 25