Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy
Zprávy
Stíny 23. srpna PDF Tisk Email
Pátek, 23 Srpen 2019 07:27

Opilého policisté zajistili

Ve čtvrtek 22. srpna zasahovali policisté v Moravských Budějovicích, kde dle přijatého oznámení došlo v bytě k fyzickému napadení. K bytovému domu byli přivoláni před jednou hodinou v noci. Do bytu tam totiž přišel muž, který se začal vůči své bývalé partnerce chovat hrubě a došlo i na rozbití skleněné výplně dveří. Přivolaní policisté agresivního muže zajistili. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,3 promile alkoholu. Opilého šestačtyřicetiletého muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Případ šetří pro podezření ze spáchání dvou přestupku, a to proti občanskému soužití a proti majetku.

Objasněný případ sprejování

Policisté řešili případ sprejování, ke kterému došlo v květnu v Třebíči. Na ulici Bartuškova poškodili v dopoledních hodinách dva sprejeři řadové garáže, na které jeden z nich nasprejoval červený nápis v délce přibližně jednoho a půl metru, druhý muž poškodil zeď metrovým nápisem.

Celý článek...
 
Dopravní problémy na pokračování PDF Tisk Email
Čtvrtek, 22 Srpen 2019 07:31

Silnice směrem na Velké Meziříčí se bude opravovat ve dvou etapách

Odbor dopravy a komunálních služeb Městského úřadu v Třebíči informuje řidiče o připravované uzavírce silnice č. II/360 směrem na Velké Meziříčí. Kraj Vysočina bude opravovat úsek silnice mezi Pocoucovem a křižovatkou se silnicí směrem na Nárameč.

První etapa začne v pondělí 26. srpna v 7:00 a bude trvat do 16. září do 24:00. Týká se úseku mezi Pocoucovem a křižovatkou se silnicí směrem na Trnavu. Objížďka pro vozidla do 7,5 tuny povede obousměrně přes Budíkovice, vozidla nad 7,5 tun budou ve směru z Velkého Meziříčí do Třebíče jezdit přes Nárameč, Valdíkov a Hostákov, ve směru z Třebíče do Velkého Meziříčí přes Vladislav, Smrk, Kojatín, Budišov a Nárameč.

Celý článek...
 
Připomeňme si výročí sovětské olupace! PDF Tisk Email
Úterý, 20 Srpen 2019 19:57

TŘEBÍČ se ve středu 21. srpna zapojí do celorepublikových akcí připomínajících události 21. srpna 1968 a 1969. Dorazíte i Vy? Setkání začne v 17:00. Místo: Karlovo náměstí u sochy Cyrila a Metoděje. Mapu všech zapojených obcí naleznete ZDE.

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/2378332645576160/?notif_t=plan_user_associated¬if_id=1565817956050861

Připomeňme si události, které tak zásadně poznamenaly naši historii i povahu celé společnosti. Když si uvědomíme souvislosti historických událostí, můžeme lépe porozumět i souvislostem událostí současných. A takové porozumění nás může vést od znepokojení ke skutečné změně.


Milion chvilek pro demokracii

 

 
Zkuste si to v autě PDF Tisk Email
Úterý, 20 Srpen 2019 07:15

V sobotu 17.8. u Jaderné elektrárny Dukovany začalo ve spolupráci s Kinematografem bratří Čadíků promítáním Letního kina-autokina pod chladícími věžemi. Už první víkend přivedl na parkoviště jaderky víc než tisíc návštěvníků. Důvodem bylo nejen krásné letní počasí, ale zejména úspěšná česká komedie Ženy v běhu a nová obří projekční plocha o velikosti 91 m2.

Letošní mimořádný prázdninový program Infocentra s názvem „Letní kino-autokino pod věžemi Jaderné elektrárny Dukovany“ nabízí několik atraktivních filmových zážitků. „Letní autokino u elektrárny Dukovany je nejúspěšnějším místem našeho kinematografu a já vám všem, kteří jste na dnešním promítání, za to moc děkuji, i za příspěvky pro Konto Bariéry,“ prohlásil při zahájení Josef Čadík, který pro elektrárnu promítání filmů zajišťuje.

Celý článek...
 
Letecká základna - výcvik aliančních jednotek PDF Tisk Email
Pondělí, 19 Srpen 2019 09:06

Mezinárodní cvičení AMPLE STRIKE 2019 se letos uskuteční od 29. srpna do 20. září na území ČR. Kromě České republiky se ho zúčastní dalších pět zahraničních armád aliančních zemí z Maďarska, Německa, Slovenské republiky, Spojených států amerických a Velké Británie. Více jak pětistovku českých vojáků doplní až 250 příslušníků z armád aliančních zemí.

Cílem tohoto společného výcviku aliančních a partnerských jednotek bude především sladění činnosti předsunutých návodčích s leteckými osádkami a veliteli pozemních jednotek v mnohonárodním prostředí. Nedílnou součástí je také prověření schopností hostitelské země poskytnout podporu zahraničním jednotkám tzv. Host Nation Support. Piloti si procvičí své schopnosti během doplňování paliva za letu a úkoly přímé letecké podpory.

Hlavními místy cvičení budou vojenský výcvikový prostor Boletice, 22. základnu vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou. Vojáci budou využívat rovněž 21. základnu taktického letectva Čáslav, 26. pluk velení, řízení a průzkumu Stará Boleslav a Správu letiště Pardubice.

Aktualizováno Pondělí, 19 Srpen 2019 09:14
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 663