Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy
Zprávy
Nový povrch na Cyrilometodějské si vyžádá dvoudenní uzavírku PDF Tisk Email
Středa, 19 Červen 2019 07:39

Poslední červnové víkendy nás čekají dopravní omezení v ulici Cyrilometodějská, z důvodu pokládky nového povrchu. Práce navazují na již opravené úseky v ulicích Bedřicha Václavka a Smila Osovského.

Od soboty 22. června musí řidiči počítat s dopravním omezením na ulici Cyrilometodějská. O víkendu bude probíhat frézování starého povrchu, v týdnu se bude pokračovat úpravami uzávěrů inženýrských sítí, dešťových vpustí a žulových krajníků. „Poslední červnový víkend pak proběhne pokládka nového povrchu a to za plné uzavírky. Objízdná trasa pro veškerou dopravu bude vedena po ulicích Samešova – Rafaelova – Sportovní – Bráfova. V pondělí 1. července už bude ulice Cyrilometodějská průjezdná bez omezení,“ uvedl starosta Pavel Pacal.

Celý článek...
 
Darovat krev je nesobecký čin, který zachraňuje životy PDF Tisk Email
Úterý, 18 Červen 2019 06:50

Ve čtvrtek 13. června se v Malovaném domě konalo oceňování bezpříspěvkových dárců krve. Poděkovat dárcům za jejich pravidelnou odvahu přišli vedle zástupkyně Českého červeného kříže Hany Fukalové, také zástupci města místostarostové Miloš Hrůza a Vladimír Malý, náměstkyně ředitelky třebíčské nemocnice Alena Hošková a vedoucí odběrového střediska v Třebíči Petra Moravcová.

Každoroční poděkování dobrovolným, bezpříspěvkovým dárcům krve se koná kolem 14. června, kdy si tento den připomínáme jako Světový den dárců krve. Letos bylo celkem oceněno z Třebíčska 27 dárců, kteří v minulém roce zdolali metu osmdesáti odběrů krve. Každý z oceněných obdržel poděkování a také Zlatý kříž 3. třídy.

Celý článek...
 
V Kočičině omezí parkování PDF Tisk Email
Pondělí, 17 Červen 2019 06:50

V Kočičině jsou nové povrchy

Od půlky dubna se řidiči, chodci i místní obyvatelé ve Zdislavině ulici potýkali s dopravním omezením. Město zde opravovalo povrch silnice včetně nábřežní zdi. Od pátku 14. června je Kočičina bez omezení.

Ve Zdislavině ulici proběhla kompletní oprava asfaltových povrchů včetně přilehlých dlážděných ploch. Také došlo ke zpevnění nábřežní zdi podél potoka a následně k osazení nového zábradlí.

Nově jsou tu umístěny zpomalovací retardéry, které mají za cíl zklidnit dopravu v této lokalitě a zároveň zvýšit bezpečnost chodců.

Celý článek...
 
O anketu města nebyl zájem PDF Tisk Email
Sobota, 15 Červen 2019 00:00

Třebíčané čerpají informace od města převážně ze zpravodaje

Vyplynulo to z výsledků ankety, kterou radnice v průběhu května zjišťovala kvalitu informovanosti občanů v Třebíči. Anketa běžela od 20. května do 5. června letošního roku. Lidé v ní sdělovali, jaká forma komunikace jim nejlépe vyhovuje, jaká témata je nejvíce zajímají, jak hodnotí Třebíčský zpravodaj i jaké další informace by uvítali.

„Z výsledků ankety jsme získali výbornou zpětnou vazbu o tom, jaké informace lidé nejčastěji hledají. Očekávaně občany nejvíce zajímá doprava a kulturní akce, dále připravované a probíhající investiční akce, fotoreportáže a nejméně informace ze sportu. To mě zaskočilo, protože Třebíčané sportují ve velké míře, nicméně tyto informace evidentně nečekají od města,“ doplnil Pacal.

Celý článek...
 
Oranžová kola na Zámostí PDF Tisk Email
Pátek, 14 Červen 2019 08:00

Sezónu letních festivalů odstartovaly na Vysočině kapely jako Wohnout, TataBojs, sóloví interpreti i různé kreativní dílny. Sobotní odpoledne patřilo též charitativním minutovým jízdám na cyklo trenažéru. Výtěžek přes 100 tisíc korun si rozdělil Junák Třebíč a organizace zajišťující neziskovou část festivalu „Zámostí v modrém“.

Areál Zámostí u Třebíče ožil už od pátečního odpoledne dobrou hudbou, zábavou a stánky s občerstvením. Na dvou pódiích kulturního festivalu Zámostí se pak až do sobotní noci střídaly různé žánry a známá i méně známá jména hudební scény. Doprovodný program na sobotní odpoledne obstarala Nadace ČEZ se svou charitativní akcí Oranžová kola. Minutovou jízdou se v Zámostí pomáhalo dvěma organizacím Junáku Třebíč a Klubu přátel kvalitní zábavy, který se postaral o neziskovou část festivalu tzv. „Zámostí v modrém“ v židovské čtvrti města Třebíč.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 653