Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy
Zprávy
Hasiči jaderných elektráren jsou nově vybaveni PDF Tisk Email
Pátek, 23 Únor 2024 12:30

Součástí technického vybavení požárních jednotek Hasičských záchranných sborů jaderných elektráren Dukovany a Temelín jsou nově i kontejnery pro hašení elektromobilů.

Počty zásahů podnikových hasičů obou jaderných elektráren, při kterých poskytují svoji pomoc v okolí, se každoročně zvyšují. Proto je důležitou součástí jejich přípravy a výbavy i schopnost reagovat na málo pravděpodobné události, kterými mohou být požáry aut s elektrickým pohonem. ČEZ tak preventivně reaguje na rozvoj elektromobility pořízením dvou nových kontejnerů za 1,2 mil. Kč, díky kterým posílí poskytovanou pomoc v regionu.

Jedná se o speciální kontejnery určené pro hašení elektromobilů, které je z technických důvodů nutné ponořit na několik dní do vody. Kontejner je dále možné využít pro hašení baterií, pneumatik a obdobného materiálu, který se běžnými postupy hasí jen velmi obtížně.

Aktualizováno Pátek, 23 Únor 2024 12:33
Celý článek...
 
Nejúspěšnější hádankáři o víkendu změří své síly v Infocentru Dukovany, doprovodí je ÚDIF PDF Tisk Email
Úterý, 20 Únor 2024 16:44

V Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany se v sobotu 24. 2. utkají nejúspěšnější hádankáři, kteří se zapojili do luštění 40 logických úloh a hlavolamů. Vyvrcholí tak hádankářská soutěž k oslavě Světového dne logiky pro žáky prvního a druhého stupně základních škol a víceletých gymnázií. Své logické myšlení si budou moci vyzkoušet i návštěvníci z řad veřejnosti, kteří se mohou těšit také na zajímavé ukázky a show Úžasného divadla fyziky z Brna.

Hádankářskou soutěž uspořádalo vydavatelství KIRA ve spolupráci se sdružením JAderní ROdiče pro Dukovany. Úkolem účastníků bylo správně vyluštit celkem dvacet úkolů s čísly, slovy nebo obrázky. Zájem o účast i počty doručených řešení překvapil i samotné organizátory. Ti se museli vypořádat se 454 doručenými řešeními, které pečlivě zkontrolovali a vyhodnotili. Do sobotního finále pozvali třicítku nejúspěšnějších, kteří se v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany utkají při závěrečném luštění hádanek.

Aktualizováno Úterý, 20 Únor 2024 16:48
Celý článek...
 
122 let od narození Antonína Kaliny PDF Tisk Email
Neděle, 18 Únor 2024 00:00

Zástupci města uctili památku Antonína Kaliny

V pátek 16. února položili starosta Třebíče Pavel Pacal a místostarosta Miloš Hrůza květiny na hrob Antonína Kaliny na Olšanských hřbitovech v Praze. Datum nebylo vybráno náhodně, v únoru letošního roku by třebíčský rodák Antonín Kalina oslavil 122. narozeniny.

Příběh Antonína Kaliny je znám teprve od nedávna. Za druhé světové války zachránil v koncentračním táboře Buchenwald od jisté smrti více než 900 židovských chlapců.  Antonín Kalina se narodil 17. února 1902 v Třebíči, dětství s rodiči a jedenácti sourozenci prožil v Kočičině.

Aktualizováno Sobota, 17 Únor 2024 09:30
Celý článek...
 
Chdník nebude průchozí PDF Tisk Email
Sobota, 17 Únor 2024 09:20

Uzavírka chodníku v ulici Heliadova

Odbor Dopravy a komunálních služeb Městského úřadu v Třebíči informuje o uzavírce části chodníku v ulici Heliadova, z důvodu zařízení staveniště a stavebního lešení při rekonstrukci rodinného domu. Uzavírka potrvá od 20. února do 31. prosince 2024.

Irini Martakidisová

Aktualizováno Sobota, 17 Únor 2024 09:22
 
Cesta světla. Via lucis. PDF Tisk Email
Čtvrtek, 15 Únor 2024 13:39

Studenti třebíčského gymnázia vystavují v Předzámčí

Od 22. února 2024 mohou návštěvníci Výstavní síně Předzámčí zhlédnout výstavu s názvem Cesta světla. Via lucis.

Výstava představí výtvarné práce studentů Gymnázia Třebíč, kteří výstavu připravili pod pedagogickým vedením Mgr. Petra Bendy. Tématem výstavy je světlo, které bude hrát hlavní roli i při ukázce fyzikálních pokusů, kterou během vernisáže, 21. února v 15 hodin, předvedou členové badatelského kroužku třebíčského gymnázia. Program vernisáže doplní také vystoupení školního pěveckého sboru Drobend.

Výstava bude ve Výstavní síni Předzámčí k vidění do 14. dubna 2024.

:

Aneta Bartoňová

Aktualizováno Čtvrtek, 15 Únor 2024 13:45
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 896