Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Komentáře
Komentáře
PRŮCHVAT TŘEBÍČE: Krajský úřad velkou EIA schválil. PDF Tisk Email
Čtvrtek, 18 Leden 2024 09:13

Podstatné námitky občanů arogantně zamítl.

Krajský úřad v Jihlavě vydal dne 15. ledna 2024 “Souhlasné závazné stanovisko” k posouzení vlivů provedení záměru „I/23 Třebíč, obchvat“ na životní prostředí. Toto stanovisko bylo vydáno víc jak půl roce poté, kdy spolek Obchvat Třebíče společně s dalšími spolky, třebíčskými občany a podnikateli podal vyjádření k dokumentaci EIA. Veškeré podstatné připomínky k průchvatu Krajský úřad odmítl.

Vyjádření spolku Obchvat Třebíče bylo velmi obsáhlé. Obsahovalo třicet požadavků, jakým způsobem je třeba dokumentaci přepracovat poté, co ji Krajský úřad na návrh Spolku vrátí Ředitelství silnic a dálnic. Mezi zásadní požadavky patřilo podrobné a objektivní porovnání čtyř variant řešení obchvatu Třebíče a svolání veřejného jednání k předložené dokumentaci. Podrobnosti si můžete přečíst v níže uvedeném článku.

Celý článek...
 
PF 2024 PDF Tisk Email
Pátek, 29 Prosinec 2023 00:00

P.F 2024

Úspěšné vykročení do nověho roku

přeje

František Ryneš a redakce iHoNem.cz

Aktualizováno Úterý, 02 Leden 2024 12:33
 
S prominutím 28. dubna PDF Tisk Email
Pátek, 28 Duben 2023 09:18

V Třebíči se připravuje spalovna odpadu
Už delší dobu se proslýchá, že v Třebíči se bude stavět spalovna komunálního odpadu. Na čtvrteční tiskové konferenci vedení města tento záměr redaktorovi iHoNem piotvrdil starosta Pavel Pacal. Tvrdil ovšem, že město o záměru nic moc neví. Nositelem tohoto projektu a investorem má být soukromá společnost, odpadové hospodářství je v režii svazku obcí. „Měla by to být společnost, která vlastní teplovody, jinak by to nemělo smysl“, tvrdil Pacal.

Spalovnu komunálního odpadu pro velké území již někdy v roce 2016 odmítli jihlavští občané v místním referendu. Spalovna měla stát v blízkosti průmyslového závodu, který občany sužuje výpary. V Třebíči by měla stát tato spalovna v těsné blízkosti města v průmyslové zóně, ovšem na katastru Kožichovic. Jestliže by tomu tak bylo, exhalacemi by Třebíč nebyla přímo zasažena, patrně ani obec Kožichovice. Díky převažujícím směrům větru by však v úvahu připadala Vladislav a okolní obce. Starosta Pacal připustil, že o záměru spalovny jednal se starostou Kožichovic. Ten jednání potvrdil. Obec však podporu tomuto záměru nevyjádřila.

Aktualizováno Pátek, 28 Duben 2023 14:18
Celý článek...
 
S prominutím 4. dubna PDF Tisk Email
Úterý, 04 Duben 2023 13:43

Skončil v Horáckých novinách

Petra Chňoupka přivedl do redakce Horáckých novin v roce 1995 tehdejší šéfredaktor Jan Schwarz. Vstupenkou byl zájem o historii. „Pravopis se doučí,“ mínil tehdy šéfredaktor. Nedoučil. Nebyl ani schopen složit přijímací zkoušky ke studiu žurnalistiky. A nic na tom nezměnil ani jeho další šéf, pedagog Ivo Nechvátal.

Dnes devětačtyřicetiletý Chňoupek se marně snažil prorazit na politickém poli. Začal Mandlerovou LDS, přes ODA se stěhoval do US-DEU. Poté našel azyl ve STANu. Volný pád zakončil v Moravském zemském hnutí. Úspěchem snad zle označit post zastupitele v malé obci Mastníku.

Synovec totalitního ministra Bohumila Chňoupka zastával podivně levicové názory. Z diskuzí s oponenty pod články a na sociálních sítích čišel zamindrákovaný špatně skrývaný moravský nacionalizmus.

Aktualizováno Úterý, 04 Duben 2023 14:00
Celý článek...
 
Jak volila Třebíč? PDF Tisk Email
Neděle, 15 Leden 2023 13:21

První kolo prezidentskýh voleb je za námi. Oproti minulým volbám jsou výsledky předvídatelnější. Přesto je zajímavé je trochu rozebrat, zejména ve vztahu k celostátním hodnotám.

Volební účast byla ve měsě Třebíč 69, 89%, tedy o 1,65% více než je celostátní hodnota (68,24%). To chválím.

V Třebíči vyhrál Andrej Babiš se ziskem 35,28%, dostal o 0,29% více než v republice. Petr Pavel byl druhý se ziskem 32,72% (oproti Babišovi o 2,56% méně), což je o 2,68% méně, než je republikový průměr. Je to poměrně malý rozdíl mezi levicovým populistou a občanským kandidátem, zejména na dříve „rudou Třebíč“. Levicové hlasy komunistů a socialistů posbíral především Andrej Babiš. Jenomže jich bylo jistě víc. Kde tedy zaparkovaly?

Zhruba půl procenta z nich oproti celostátnímu průměru si připsala Danuše Nerudová, získala 14,41%. Téměř procento jde na vrub konzervativního prolidoveckého Fišera. Skoro jedno procento navíc získal „okamurovec“ Bašta.

Aktualizováno Neděle, 15 Leden 2023 13:26
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 82