Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Komentáře
Komentáře
Vrátí Heřman s Pacalem hazard do hry? PDF Tisk Email
Pátek, 27 Duben 2012 10:54

Na listopadovém zasedání zastupitelstva podala Marie Rynešová, tehdy ještě zastupitelka města za HZNR!, návrh na zrušení hazardu v Třebíči. I když byl řádně předložen v písemné formě, starosta Pavel Heřman (HZNR!) v rozporu se zákonem nedal hlasovat a zastupitelstvo kvapně ukončil. Někteří přítomní spekulovali, že provozovatelé heren vedení radnice zlobbovali. Na prosincovém zasedání tedy návrh přišel znovu.

Diskuze byla dlouhá a bouřlivá. Vedení města snášelo argumenty proti zákazu hazardu. Výpadek financí, strach ze soudních sporů, žádná kriminalita a pod. Nakonec však muselo ustoupit přesile zastupitelů. Ti schválili následující usnesení:
„Zastupitelstvo města rozhodlo vyjádřit vůli zrušit v mezích zákonných možností hazardní provozovny v Třebíči a dát podnět k přijetí obecně závazné vyhlášky k dosažení tohoto cíle.“

„Chceš-li zabít dobrou myšlenku, zřiď na ni komisi,“ zachoval se podle slov klasika Heřman.

Aktualizováno Pátek, 27 Duben 2012 11:06
Celý článek...
 
Glosa. PDF Tisk Email
Čtvrtek, 26 Duben 2012 05:14

Rada města na poslední chvíli změnila program jednání dnešního zastupitelstva. Jaksi náhodou (?) vypadly některé důležité body.Předem avizované schválení obecně závazné vyhlášky, kterou bude v Třebíči zakázán hazard, se nekoná. Důvod? Stěžovali si tři provozovatelé hazardních automatů, že to Třebíči osladí. Prý město zažalují, vyhrožovali a prohraný soud bude stát milióny. Radní se „podělali“ a vyhlášku stáhla i Irena Hejzlarová (TOP 09) z programu finančního výboru. Prý vše musí ještě projednat jakási skupina právních expertů. To v Jihlavě, Jaroměřicích, Plzni, Táboře atd. atd. byli politikové mnohem odvážnější. a hazard zakázali. Občané jim tleskají. Na rozdíl od Třebíče, kde sklízejí posměch.
Druhým staženým bodem je zpráva kontrolního výboru o provedených kontrolách.

Aktualizováno Pondělí, 23 Červenec 2012 08:05
Celý článek...
 
Glosa PDF Tisk Email
Úterý, 24 Duben 2012 08:18

Vedení třebíčské radnice znovu potvrzuje, že s oblibou pokračuje v nešvarech svých předchůdců. Po kolikáté už?

Nejnovější příklad. V opozici Pavel Heřman (HZNR!) a spol. prosazovali, aby byla jednání zastupitelstva co nejčastější a nikoliv jen jednou za tři měsíce, což je nejdelší perioda, kterou umožňuje zákon. Argument byl jasný. Aktuálnost probíraných témat.

Nyní rada předložila zastupitelstvu návrh na změnu jednacího řádu. Podle něho budou mít zastupitelé v létě téměř tři měsíce prázdnin. Je to pro radní příjemné. Čtvrt roku je nikdo nebude obtěžovat.


František Ryneš

Aktualizováno Pondělí, 23 Červenec 2012 08:08
 
Mobilní telefony vyšetřuje kriminálka PDF Tisk Email
Středa, 18 Duben 2012 13:26

„Kauzu mobilních telefonů na třebíčské radnici vyšetřuje hospodářská kriminálka,“ potvrdila našemu serveru tisková mluvčí Policie ČR Marcela Lavická. S odkazem na probíhající vyšetřování však nechtěla sdělit bližší podrobnosti. „Až bude ve vyšetřování něco nového, tak vám to sdělím,“ slíbila.

Oznámení na policii učinil opoziční zastupitel Ivo Uher (ODS). Podle jeho názoru se radní Martin „Bambus“ Svoboda (VV) dopustil porušení zákona o konfliktu zájmů, když na jednání rady předem neoznámil, že firma Kapucín repro, kde má podíl, bude mít prospěch z prodloužení smlouvy mezi městem a mobilním operátorem Telefónica O2.

Zdá se však, že policie šetří i město Třebíč, resp. jeho zástupce, z porušení Zákona o zadávání veřejných zakázek. Pro tento předpoklad svědčí to, že byl na policii předvolán i úředník města. „Protože je pan Svoboda vyšetřován jako osoba a není vyšetřováno město, byl na policii předvolán vedoucí odboru komunikace Milan Zmátlo. Vypovídal o tom, jak probíhal výběr mobilního operátora uvnitř radnice,“ tvrdil v rozporu se zdravým rozumem místostarosta Pavel Pacal (Pro Třebíč).

Aktualizováno Pondělí, 23 Červenec 2012 08:05
Celý článek...
 
Pavel Heřman už není lídr! PDF Tisk Email
Pátek, 06 Duben 2012 12:51

Třebíčský starosta Pavel Heřman ve středu, krátce po tiskové konferenci městského úřadu, odstoupil z kandidátky TOP 09 a Starostů do krajských voleb. Důvody svého odchodu nechtěl komentovat. Podle Vlastimila Bařinky, okresního předsedy Starostů a nezávislých, Heřman sdělil svou rezignaci telefonicky, prý z osobních důvodů. Předsedkyně TOP 09 na okrese Jana Spekhorstová ještě dnes tvrdila, že o tom nic neví, že si to pečou na kraji v Jihlavě.

Pavel Heřman byl již před dvěma měsíci prohlašován lídrem kandidátky TOP 09 a Starostů. Oficiální potvrzení prý bylo jen formální záležitostí. Od té doby se však na třebíčské radnici provalilo několik kauz, ve kterých může Heřman figurovat buď přímo nebo zprostředkovaně. Namátkou jmenujme nevyhlášené výběrové řízení na mobilního operátora, na odtahovou službu nebo obrovské množství narychlo vyhlašovaných tendrů začátkem letošního roku.

Aktualizováno Pondělí, 23 Červenec 2012 08:19
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Další > Konec >>

Strana 61 z 82