|
Čtvrtek, 24 Listopad 2011 18:17 |
|
Na středeční tiskové konferenci byl novinářům představen nový tajemník třebíčské radnice Stanislav Rosa. Pochází z Velkého Meziříčí, kde „tajemníkoval“ skoro dvacet let. Předchází ho, mírně řečeno, rozporuplná pověst. Novináři byli tedy zvědaví, co o sobě sám řekne. Na dotaz iHoNem se moc nerozpovídal. Prý preferuje přímost, má rád věci otevřeně vyložené na stole. Jenomže okamžitě popřel sám sebe. Na otázku, které politické strany je členem, odpověděl přímo a otevřeně, že to neřekne. A proč odešel ze svého bývalého působiště? Opět přímá odpověď. Starosta mu sdělil, že s ním již nepočítá, aby odešel. Přitom prý mu nebyla sdělena žádná výhrada k jeho práci. Ve Velkém Meziříčí mají za starostu podivného patrona, budeme-li této písničce věřit.
|
|
Aktualizováno Úterý, 31 Leden 2012 07:57 |
|
Celý článek...
|
|
Pátek, 11 Listopad 2011 08:27 |
|
Čtvrtek a pátek je v kongresovém centru Pasáž zasvěcen konferenci o architektuře. Je to jistě dobrý počin pro město a vzhledem k námětu i pro budoucnost urbanismu. Vzhledem k počtu nahlášených, 200 osob, bylo nutné zajistit i parkování. Nabízí se samozřejmě prostory před Fórem, za kinem a pod hřbitovem. Tyto prostory jsou teď osazeny zákazy zastavení, s výjimkou pro účastníky konference. Překvapením pro rodiče dětí ze Základní školy TGM byl ovšem zákaz vjezdu před budovu Fórum. Nevím, kdo všechno se konference zúčastní, ale zákaz vjezdu a hojná účast policistů před budovou a na všech parkovištích ve mně evokuje myšlenku, že přítomen bude snad i Václav Klaus. Komplikace, které tento nesmyslný zákaz způsobil, jsou velké. Do školy TGM chodí děti z okolních obcí a rodiče je vozí autem. Bohužel, netolerantnost policie způsobila nemalé problémy. Auta se srocují před hlavní budovou a komplikují již tak napjatou situaci. Přitom by stačilo pustit je na parkoviště, děti vystoupí, rodiče je odvedou a odjíždí pryč. V osm hodin stály na parkovišti pouze čtyři auta. Dalších 26 míst zelo prázdnotou.
|
|
Aktualizováno Pátek, 25 Listopad 2011 09:44 |
|
Celý článek...
|
|
|
Čtvrtek, 03 Listopad 2011 10:30 |
|
Jsou v životě člověka okamžiky, kdy by raději nebyl. Letos v lednu se podobně cítili rodiče mladé čtrnáctileté školačky z Rapotic. Během okamžiku díky nedbalosti dvou řidičů přišli o dceru. Neumím a ani nechci se vžít do pocitů všech příbuzných a kamarádů. Na přechodu pro chodce, kde přešli již tisíce jiných chodců, je sražena dívka. Řidič se jí snaží pomoci a je sražen protijedoucím autem s řidičkou pracující ve věznici. Nyní padly rozsudky. Řidič Z. D. z Náměště, který byl nejen obžalovaným, ale kuriózně i obětí v celém případu, dostal jeden rok s podmínkou na tři roky. K tomu zákaz řízení na tři roky. Rozsudek za těžké ublížení na zdraví. Řidička I. L. z Vysokých Popovic obdržela od soudu také podmínku - jeden rok s odkladem na čtyři roky a čtyři roky nesmí řídit. Verdikt za ublížení na zdraví (řidiče) a usmrcení z nedbalosti (dívky). Z. D. se proti rozsudku neodvolal a přijal. I. L. podala odpor a nesouhlasí.
|
|
Aktualizováno Pátek, 18 Listopad 2011 16:23 |
|
Celý článek...
|
|
Sobota, 29 Říjen 2011 00:00 |
|
I na hřbitově můžete potkat zloděje
Období kolem tzv. „dušiček“ tj. 2. listopadu, nám již pomalu klepe na dveře. Na hřbitovy se začnou sjíždět příbuzní a známí, aby uctili památku svých blízkých. Ovšem hřbitovy a parkoviště blízko hřbitovů začnou navštěvovat i lidé, kteří sem přijdou úplně za jiným účelem. Ten bude jen jediný a to něco získat - ukrást. Lidé, kteří přijíždějí na hřbitov v automobilech, by si měli uvědomit, že interiér automobilu je jako výkladní skříň. Proto veškeré mobily, fotoaparáty, kabelky, peněženky, oblečení nebo jiné cennosti nenechávejte na sedadlech, popřípadě ani v zavazadlovém prostoru. Auto u hřbitova zůstává bez dozoru a než se k němu vrátí majitel, mnohdy toho využije zloděj a „nabízené“ věci si vezme. Nejen že se vám ztratí věci z automobilu, ale dojde ještě k jeho poškození.
Bohužel Vaše věci nejsou v bezpečí ani tehdy, pokud si je vezmete sebou na hřbitov. V okamžiku, kdy svoji kabelku nebo jinou cennost byť jen na chvíli odložíte na okraj hrobu a jdete zapálit například svíčku, stává se Váš majetek velmi snadným cílem pro zloděje.
|
|
Aktualizováno Čtvrtek, 03 Listopad 2011 20:31 |
|
Celý článek...
|
|