Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Komentáře
Komentáře
Sčítání lidu podruhé PDF Tisk Email
Pondělí, 28 Březen 2011 07:59

Do redakce nám přišel anonymní mail ohledně sčítání lidu. Dotyčný, či dotyčná se vyjadřují ke smyslu sčítání. Názory se různí a proto není na závadu si vyslechnout poněkud "drsnější" názor. Kromě pravopisných úprav, jde o přepis:
 Takže stát se NEDOZVÍ nic nového a peníze budou opět rozkradeny pro určitou skupinu lidí !!!!! Kolik nás je? A není to právě stát, který vydává občanky, rodné listy, úmrtní listy a tedy už dávno všechno ví? Nebo "stát" neumí sčítat a odečítat? Myslíte, že když se dva nevezmou, protože nechtějí přijít o obecní byt,že tohle uvedou do formuláře? Nebo že tam rodina uvede, že u ní bydlí 12 emigrantů z Rumunska od kterých vybírá 5.000,- Kč měsíčně za osobu bez  jakéhokoliv dokladu? Co je to za kravinu šířit to, že je dobré vědět, z jakého materiálu je Váš dům byt). Stavební úřad vlastní informaci správnou. Za naše peníze ji získal  prostřednictvím kolaudace i se stavebními plány a přesto dále šíří lži. Tak co pořád melou o hasičích, aby dostali správnou informaci.

Aktualizováno Pondělí, 04 Duben 2011 10:58
Celý článek...
 
Sčítání lidu a domů se blíží PDF Tisk Email
Pátek, 18 Březen 2011 08:54

  Již nějaký ten týden je veřejnost masírována informacemi o Sčítání lidu, domů a bytů 2011. jsme ujišťováni o důležitosti celé akce a o povinnostech, které máme při vyplňování údajů. Již v dávné minulosti sčítali své občany egypťané, hebrejci, asyřané atd. (Mimochodem, i díky sčítání lidu v biblických dobách se narodil Ježíš v Betlémě a ne v Nazaretu, odkud jeho rodiče cestovali do místa jeho narození). Není se co divit. Dobře informován o počtu obyvatel, kterým vládne, musel být každý dobrý vladař. Na první pohled je to dobré i dnes. Přesto mě udivila minulý týden zpráva o počtu obyvatel na Vysočině. Vyplývá z ní, že na Vysočině ubylo 423 obyvatel kvůli stěhování. Narodilo se o 252 více dětí než zemřelo lidí. A na konci roku měl kraj 514.569 obyvatel. Kde se ta čísla vzala? A proč tedy sčítání lidu? Města, kraje i obce jsou velmi dobře informovány o stavu obyvatel včetně mnoha podrobností, jako je věková skladba, vzdělanost atd. Přemýšlivému člověku se tedy vkrádá otázka o smysluplnosti sčítání lidu a hlavně kolik tato legrace bude stát daňové poplatníky. Podívali jsme se tedy na oficiální server www.scitani.cz. A nestačili jsme se divit a hlavně smát.

Aktualizováno Úterý, 29 Březen 2011 06:33
Celý článek...
 
Třebíč kupuje auto pro starostu PDF Tisk Email
Úterý, 08 Březen 2011 07:21

Stalo se již zvykovou záležitostí, že si nový šéf v Třebíči krátce po nástupu pořídí nové auto. Stejně se zachoval i starosta Pavel Heřman (HZNR!). Jeho „staré“ mondeo je prý poruchové a do oprav se dává neúměrně mnoho peněz. Na tiskové konferenci se představitelé města nemohli dohodnout, kolik aut vlastně radnice vlastní. Heřman myslí že 14, Pavel Pacal (Pro Třebíč) 18. Tiskový mluvčí Ivan Přibík za pár dnů údaj upřesnil. Bez aut městských strážníků je správné číslo 19.

Pochopitelně se nabízelo levnější řešení. Převést do vozového parku města zánovní luxusně vybavený VW Passat, který si pořídila ředitelka kulturního střediska Hana Štěpničková (ODS) krátce po svém nástupu do funkce. Automobil je podle našich informací „málo jetý“, Štěpničková ho využívala hlavně ke svým spanilým jízdám za přáteli do Vídně.

Aktualizováno Úterý, 29 Březen 2011 06:36
Celý článek...
 
Hádanka PDF Tisk Email
Sobota, 05 Březen 2011 08:59

Poznáte čí auto typu hummer stojí na Žerotínově náměstí na místě, které je vyhrazeno vozíčkářům? Autor fotografie je anonymní. Ve zprávě SMS tvrdí, že se jedná o jeden z terénních vozů třebíčského zastupitele Martina Svobody (Kapucín - VV). Těžko říci, foto je (záměrně?) velmi nekvalitní.
Ať tak či onak. Myslíte si také, že zastupitelé nejsou obyčejní lidé? Že mohou zneužívat svého postavení třeba tím, že nedodržují zákon? Váš názor nás zajímá.

František Ryneš, foto anonym

Aktualizováno Pondělí, 21 Březen 2011 07:31
 
Budeme národ analfabetů? PDF Tisk Email
Čtvrtek, 03 Březen 2011 13:22

 Poslední dobou se velmi diskutuje nad tím, zda zvýšit DPH a tím najít pro stát další peníze. To že je stát zadlužen je známo, stejně jako si přemýšlivý člověk domyslí i kdo za to může. Koupě luxusních domů v zahraničí, luxusní dovolené našich politických špiček společně s bossy českých firem atd., nás nenechává na pochybách. Stejně jako to, že na jednu stranu se hledají peníze zvýšením DPH a na druhou stranu se bude dále vyhazovat oknem po miliónech až miliardách, viz tunel Blanka, stavby dálnic a nebo, nechoďme daleko, stavba tělocvičny na ZŠ Václavské náměstí v Třebíči. Někteří intelektuálové se postavili proti zvýšení sazby u knih a tiskovin. Petici podepsali takové osobnosti jako Václav Havel, Zdeněk Svěrák, Eva Kantůrková, Olga Sommerová a další. Argument je logický. Zvýšením DPH se omezí prodej knih a možná budou končit některá periodika. Zůstanou tituly typu Blesk, Story a pod. Tím, že bude hlouběji do kapsy při koupi potravin a léků, na knihy, které také podraží , už prostě nezbude.

Aktualizováno Středa, 09 Březen 2011 06:56
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Další > Konec >>

Strana 70 z 82