|
Pondělí, 02 Květen 2011 09:39 |
|
Výstavba kruhového objezdu v Týně u Billy stále rozjitřuje vášně mezi obyvateli města. Převážně bydlící v částech Týn a Hájek jsou po právu naštváni. Přejíždění např. ze Základní školy Týn na kroužky do školy Kpt. Jaroše zabere po druhé hodině i skoro hodinu! Lidé jsou naštváni na pracovní morálku, kdy po třetí hodině není na stavbě ani noha a ráno ještě o 6:45 to samé. Vzhledem ke klíčové pozici opět plným právem očekávají nasazení firmy na maximum. Bohužel je u nás zvykem, že státní zakázky jsou zlatým rytem, a proto není žalobce, není soudce. Pouze naštvaný občan. Na webu města se objevilo mnoho dotazů a stížností, které s úspěchem Vojtěch Novák – investiční technik odboru dopravy a paní Goláňová – referent pro veřejné zakázky přehazují na Kraj Vysočina, jako investora stavby.
|
|
Aktualizováno Čtvrtek, 12 Květen 2011 13:56 |
|
Celý článek...
|
|
|
Pátek, 29 Duben 2011 00:00 |
|
Nová rada města několikrát avizovala, že s účtováním víceprací při veřejných zakázkách udělá krátký konec. Zatím to však nevypadá. Nedávno byly schváleny vícepráce za bratru 300 tisíc při stavbě sporného rondelu v Borovině. Ten totiž město aktuálně nepotřebuje, protože má pouze usnadnit vjezd do soukromého areálu bávalého BOPO. Navíc je stavěn bez dotace, za 21,5 miliónu z městské kasy, což kritizuje opozice. Město si na provedení investic vzalo úvěr 200 milionů korun. Zdá se, že je chce za každou cenu co nejdříve utratit. Nyní další podobný případ. O stavbě tělocvičny ZŠ na Václavském náměstí už jsme referovali. Kvůli pochybnému výběrovému řízení dal dokonce Milan Šťastný (Břehy) trestní oznámení a jednateli firmy Outulný, která se podílí na stavbě tělocvičny, bylo sděleno obvinění. Přesto nyní město schválilo další peníze za vícepráce při této stavbě, 224 tisíc. A současně povolilo prodloužit termín dostavby. Že by se připravoval precedenc pro další spřátelené firmy? František Ryneš |
|
Aktualizováno Čtvrtek, 12 Květen 2011 13:57 |
|
Středa, 27 Duben 2011 06:17 |
|
Dost dlouho trvalo, než se firma Kapucín odhodlala a ucházela se o městskou zakázku. A město na volání po lukrativním byznysu slyšelo. Podle rozhodnutí rady města bude rekonstruovat administrativní budovu městské policie. Stavbu prováděla za minulého vedení radnice stavební firma, jejíž majitel byl spjat příbuzenským vztahem s místostarostou Milošem Maškem. Práce nebyly, alespoň podle Pavla Heřmana, provedeny v potřebné kvalitě, do opravené budovy prý dokonce teklo. Nyní tedy bude pokračovat firma Kapucín - realizace staveb. Ta je pro změnu provázána s některými zastupiteli Věcí veřejných a dalších stran. Spolumajitelem a jednatelem je dokonce radní Třebíče Martin Svoboda (VV), členy zastupitelstva jsou další "Kapucini" Milan Šťastný (Břehy) a Petr Škarabela (HZNR!). Ve "vysoké politice se ABL drží od veřejných zakázek dále. V komunální politice to již evidentně neplatí.
František Ryneš |
|
Aktualizováno Čtvrtek, 12 Květen 2011 13:58 |
|
|
Čtvrtek, 31 Březen 2011 16:55 |
|
Máme jednu z nejvyšších cen vody na Vysočině. Čím to může být, ptají se lidé. Pravdou je, že Třebíč byla několik měsíců bez vlivu na svazek obcí Vodovody a kanalizace. Největší město svazku totiž v jeho orgánech zastupoval Miloš Mašek, dnes již bezpartijní soukromá osoba, nemající s městem pranic společného. To volalo po změně.
Rada města původně rozhodla delegovat na valnou hromadu dobrovolného svazku obcí Vodovody a kanalizace radního Martina Svobodu (Kapucín-VV). Rozhodnutí nominovat někoho, kdo není ani starosta ani místostarosta, je výjimečné. Doteď všechny funkce v celém svazku obcí zastávali pouze starostové a místostarostové členských měst a obcí. V předvečer valné hromady Martin Svoboda překvapivě na svou delegaci rezignoval. Svoji roli možná sehrál i fakt, že post v představenstvu je čestnou funkcí a tudíž bez finanční odměny. Rada města pak schválila delegaci starosty Pavla Heřmana (HZNR!). Jeden z čelných politiků to komentoval slovy: „To je dobře, oni už to Kapucíni s tím válcováním přeháněli.“
|
|
Aktualizováno Úterý, 26 Duben 2011 07:17 |
|
Celý článek...
|
|
Úterý, 29 Březen 2011 10:06 |
|
Poněkud svérázně si vysvětlují čeští politici svoje mandáty a odpovědnost vůči voličům. Jsme zvyklí na ledacos, ale poslední případ ohledně Ministra obrany Alexandra Vondry je opravdu na pováženou. Včerejší debata na ČT24 v pořadu Události to ukázala naprosto jasně. Vondra se snažil vší silou odolat tlaku moderátora i za cenu protichůdných odpovědí. Jako člen ODS byl vyzván ostatními členy koalice TOP09 a VV, aby odstoupil z funkce. To se nestalo. Pan ministr se brání tím, že pro sebe vyvodil politické důsledky z celé kauzy ProMoPro. Na dotaz co znamená politické důsledky, Vondra odpověděl, že až dojde k tomu, že bude důkaz o protiprávním jednání z jeho strany (ne ostatních zaměstnanců ministerstva, které on řídí), potom odstoupí. Redaktor správně vyhodnotil, že Vondra si spletl právní a politické důsledky a znovu se zeptal, jak to souvisí s politickými důsledky.
|
|
Aktualizováno Pátek, 01 Duben 2011 10:58 |
|
Celý článek...
|
|
|
|
|
<< Začátek < Předchozí 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Další > Konec >>
|
|
Strana 69 z 82 |