Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Komentáře
Komentáře
Sněm ODS potvrdil Jonáše PDF Tisk Email
Pondělí, 02 Duben 2012 08:00

Regionální sněm ODS Vysočiny proběhl v sobotu ve Stříteži u Jihlavy. Z hlediska třebíčského regionu měl na programu dvě zásadní otázky.

Sněm potvrdil za kandidáta do senátu současného senátora Vítězslava Jonáše. Ten má velkou naději na zvolení, protože jeho protikandidáty jsou poměrně slabé osobnosti.

Druhým důležitým bodem programu bylo schválení kandidátky do krajských voleb. Zde si občanští demokraté dělají velké naděje. Rádi by získali 20%. „Za našimi kandidáty nejsou žádné kauzy,“ libuje si Vítězslav Jonáš. Pravda, z opozice na třebíčské radnici lze dělat relativně slušnou politiku. V koalici to v minulém období bylo podstatně slabší. Voliči však mívají krátkou paměť, ostatně Simona Kafoňková již dobré jméno ODS nepoškodí, propadla v primárkách.

Aktualizováno Pondělí, 23 Červenec 2012 08:25
Celý článek...
 
Střípky z jednání zastupitelstva PDF Tisk Email
Středa, 21 Březen 2012 14:08

Zastupitelstvo vyslechlo prezentaci končícího radního kraje Vysočina Ryšavého (ČSSD) s názvem Integrovaný systém nakládání s odpady v Kraji Vysočina. Vzal si na pomoc ještě ředitele tohoto projektu. V podstatě se jedná o stavbu spalovny u Jihlavy a následné ukládání nebezpečných odpadů. Zastupitelé souhlasí s pokračováním prací na projektu. Referující je ubezpečili, že spalovna bude v Jihlavě a Třebíčanů se nebude týkat. Dobře jim tak. Naopak zatajili, že podíl Třebíče na stavbu spalovny bude 45 miliónů.
 

Zastupitelstvo přikleplo firmě Kapucín dotaci na obnovu fasády bývalého Krankenhausu v Židech ve výši 66.664 Kč. Zastupitelé Martin Svoboda (Kapucín - VV), Milan Šťastný (Kapucín – Břehy) a Petr Škarabela (Kapucín – HZNR!) se polepšili po posledním skandálu s mobilkami a před hlasováním oznámili konflikt zájmů. Jen tak dál, hoši!

Aktualizováno Pondělí, 23 Červenec 2012 08:33
Celý článek...
 
Bruslení zdarma nebo za dvacku? PDF Tisk Email
Středa, 08 Únor 2012 09:23

Politici pronáší výroky podle toho, jak fouká vítr. To jsme si už dávno všimli. Stejné je to i v Třebíči. Loni se s velkou slávou otevírala bruslařská dráha na baseballovém stadionu Na Hvězdě. Místostarosta Svoboda zajel první rekord dráhy a dalších 500 bruslařů se zapojilo do radovánek na ledě. Mnoho lidí bylo spokojeno, politici si udělali dobré oko. Určitě i další místostarosta Pavel Pacal, který tehdy podle idnes.cz prohlásil: „Bavili jsme se o tom, že bruslení pro veřejnost na této dráze bude zdarma. Baseballový areál patří městu…“ A zdarma bylo.
Před otevřením letošní sezóny, opět dle idnes.cz, mělo být vstupné dobrovolné. Proč ne. Nadšenci kropící dráhu v desetistupňových mrazech si nějakou odměnu zaslouží. Jaké překvapení, když při vstupu po vás chce pikolík 20,- Kč vstupné! Prý je letos změna a vstupné se bude vybírat! Pro pětičlennou rodinu to znamená 100,- Kč. Někdo si řekne, že to není mnoho. Ano, pro ty co mají příjem minimálně průměrný, je to pravda. Pro ty, co jsou na pracáku a žijí z minima, to znamená prakticky stop.

Aktualizováno Sobota, 17 Březen 2012 14:56
Celý článek...
 
Třebíč jede v celostátních kolejích PDF Tisk Email
Pátek, 03 Únor 2012 14:11

Míra zadluženosti domácností v ČR neustále stoupá. Bohužel v Třebíči i míra zadluženosti města. Rozpočet dosahuje deficitu 99 mil. korun, 22% z příjmů města. A to nepočítám, že bude muset možná oželet dotace, o které žádalo. Tím se může dostat do debetu až 37%!

Česká republika čerpá z EU miliardy korun, které nám pomáhají k rychlejšímu růstu. Když však chce EU, konkrétně Mezinárodní měnový fond, pomoci půjčkou 90 miliard korun, premiér má problém. Začne hovořit o nemocných kusech (Řecko, Itálie, Španělsko) ve sedmadvacetihlavém stádu. Naopak Česká republika je prý zdravá! Jak bude premiér hodnotit situaci, když nám EU zastaví čerpání 650 miliard? K čemu to povede? Politolog Jiří Pehe se na stránkách aktuálně.cz zamýšlí nad tím, zda tím nemocným kusem není naopak Česko. Vřele s ním souhlasím.

V rámci hodnocení míry korupce jsme na 57.-59. místě na světě. Co se týče klientelizmu při přidělování zakázek nám patří dokonce 107. místo! Plýtvání veřejnými prostředky - 95. místo na světě. V EU jsme ve všech bodech na chvostu tabulky.

Aktualizováno Sobota, 17 Březen 2012 15:11
Celý článek...
 
Sněm ODS: Jonáš a Kafoňková PDF Tisk Email
Čtvrtek, 26 Leden 2012 00:00

V pondělí proběhl sněm Místního sdružení ODS Třebíč.  Průběh ani výsledek nebyl překvapující. Sněm zvolil jako svého kandidáta do senátních voleb současného senátora Vítězslava Jonáše. Jiný vhodný kandidát ODS totiž na Třebíčsku není. Pro občanské demokraty smutné zjištění. A tak se skřípěním zubů dali hlas Jonášovi i ti, kteří mu v minulé předvolební kampani házeli klacky pod nohy.
Mezi nimi nechyběla Simona Kafoňková. Tu místní sněm nominoval na první místo za okres Třebíč na kandidátku do krajských voleb. Zdá se, že třebíčská ODS stále postrádá pud sebezáchovy.

Aktualizováno Sobota, 18 Únor 2012 12:02
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Další > Konec >>

Strana 62 z 82