Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Komentáře
Komentáře
Jak na Laguně a Polance? PDF Tisk Email
Středa, 26 Říjen 2011 11:26

Dostavba třebíčského krytého bazénu vyvolává emoce mezi občany města. To lze pozorovat zejména v diskuzi na internetu po zveřejnění článku v Třebíčském Deníku. Má město Třebíč zbytečných 70 miliónů? Není smysluplnější cíl pro veřejné prostředky?

Přeměnu Laguny v aquapark ve stylu Jihlavy či Laa an der Thaya měla ve volebním programu strana Pro Třebíč dnešního místostarosty Pavla Pacala a radní Jaromíry Hanáčkové. Píší, že dostavba je promyšlená a že je hotový projekt. Přibýt měly venkovní bazény, tobogány a skluzavky, hřiště na streetball a dokonce ledová plocha na hokej!!! K dispozici měly být nové sauny, vířivky, posilovny a jiná relaxační zařízení. Dnešní mluvčí radnice Ivan Přibík dokonce psal o venkovním bazénu se slanou vodou. To vše za cca 130 miliónů, včetně „mastnovské“ pistolnické střelnice.

Dnes je vše jinak. Na tiskové konferenci Pavel Pacal upřesnil, že kromě zrušení plánů na střelnici nebude ani mořský bazén, ani ledová plocha. Cena však přesto bude kolosální. Mezi 70 a 80 milióny. To se zdá být, v době vrcholící krize a v době téměř jisté krize nové, jako neodpovědné mrhání prostředky, které si navíc město musí vypůjčit.

Aktualizováno Pátek, 25 Listopad 2011 09:37
Celý článek...
 
Já jsem úředník, ty jen občan! PDF Tisk Email
Středa, 26 Říjen 2011 07:30

Na webu města www.trebic.cz můžeme najít ještě z dob minulé radnice rubriku dotazů na představitele města. Jak na starostu, tak na ostatní úředníky. Někdy jsou dotazy velmi věcné a stejně věcné a kompetentní jsou i odpovědi. Mnohdy ovšem přetrvává úřednický nešvar, typu „ ...ať mi do toho nikdo nekecá.“ Příkladem je dotaz pana Pivoňky z 25. 9. 2011. Ptal se na zobrazení webových stránek v prohlížeči Firefox. Aktuality na webu se mu zobrazují na úvodní stránce odzadu, tedy od nejméně aktuální. Na ostatních podstránkách je to v pořádku. Odpověď „někoho“ pod Nickem administrátor je typicky úřednická. Nezabývá se problémem aktuálnosti novinek, ale jen strohou odpovědí, že se stránky všude zobrazují ve stejném pořadí. Už jen to, že se neumí podepsat, je zarážející.

Aktualizováno Pátek, 18 Listopad 2011 16:15
Celý článek...
 
Didacta v novém hávu PDF Tisk Email
Čtvrtek, 20 Říjen 2011 12:19

Dnešním den byl zahájen (a zároveň ukončen) XVI. ročník veletrhu škol Didacta 2011. Oproti minulým ročníkům, jak jsme vás již informovali, je veletrh pouze jednodenní. Prý na přání vystavujících škol. Nevím, zda se veletrhy dělají pro vystavující nebo pro návštěvníky. Každopádně podle prvních ohlasů rodičů je to velmi nešťastné řešení, jak nám sdělili někteří z nich: „Jeden den na takovou akci nestačí, když mi zaměstnavatel neumožní v ten konkrétní den odejít dříve, druhý den již výstava není!“. Jiný si postěžoval jinak: „Loni jsme jeden den šli na prohlídku a druhý den, když jsme to večer probrali, jsme šli pro další informace ještě k těm konkrétním školám…“
  Dalším organizačním problémem je zrušení stánků, vystavuje se pouze za pomocíi školních lavic. Opět pro mnohé problém. Kam s reklamním poutačem nebo plakátem?

Aktualizováno Čtvrtek, 03 Listopad 2011 20:31
Celý článek...
 
Glosa 18. října PDF Tisk Email
Úterý, 18 Říjen 2011 00:00

Vyklidí Yashica pozice?
Rada města Třebíče rozhodla vypsat soutěž na pronájem sedmnácti plakátovacích ploch v centru města a čtyři betonové sloupy. Výlep dosud prováděla reklamní společnost Yashica, té však nájemní smlouva končí. Zájemci o výletovou službu se mohou hlásit do 27. října. Podle našich informací je již několik velmi vážných uchazečů. Obálku s nabídkou a údaji o firmě lze tento den doručit na podatelnu městského úřadu do 12 hodin.Místostarosta Pavel Pacal (Pro Třebíč) potvrdil, že jak postupně budou dobíhat smlouvy s touto firmou, budou vyhlašována další výběrová řízení.
Plakátovací plochy nemusí být jedinou akvizicí, o kterou téměř monopolní realizátor podobných služeb může v Třebíči přijít.

Aktualizováno Čtvrtek, 03 Listopad 2011 20:32
Celý článek...
 
Grow shop v centru Třebíče PDF Tisk Email
Pondělí, 17 Říjen 2011 11:49

K zajímavému odhalení dospěla redakce Třebíčského Deníku. Přímo v centru města, proti Katolickému gymnáziu byl otevřen obchod se semeny konopí. Mezera v příslušném zákoně umožňuje prodávat semena rostlin, které po vypěstování obsahují vysokou koncentraci halucinogenních látek. Samotná semena je totiž neobsahují.

Obchod je legální. Legální je i nákup semen. Ovšem kupující nesmí sáček s osivem otevřít. To už by bolo trestné, stejně jako pěstování, sušení a jiné zpravování marihuany.

Podařilo se nám zjistit, že mezi mládeží je o nákup semen „marjánky“ velký zájem. A že pytlíčky semen nezůstávají neotevřeny, když už za jedno balení dáte od bratru pět stovek, ukazuje i „malopěstírna“ konopí přímo na balkóně v Zámostí. A kdo sklízel? Rodinný příslušník ředitele jedné třebíčské střední školy.

František Ryneš 

Aktualizováno Pátek, 18 Listopad 2011 16:15
 
<< Začátek < Předchozí 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Další > Konec >>

Strana 65 z 82