Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Kauzy Vyloučí Miloše Maška z ČSSD?
Vyloučí Miloše Maška z ČSSD? PDF Tisk Email
Středa, 21 Červenec 2010 11:52

Včera s dvoutýdenním zpožděním přijela do Třebíče Ústřední kontrolní komise ČSSD. Nikoliv bezdůvodně. Podnětem byla pravděpodobně obsáhlá analýza činnosti strany na Třebíčsku, kterou zpracoval člen strany a ředitel Úřadu práce v Třebíči Vojtěch Vymětal.

Komise zjistila desítky „provinění“. Třebíčsko se v posledních letech stalo nejproblémovější oblastí v rámci celé republikové ČSSD. Velkou část jednání, podle našeho zdroje, který je s děním v ČSSD dobře obeznámen, zabralo řešení případu Miloš Mašek. Někdejší starosta a dnes místostarosta města více než deset let neplní usnesení sjezdu o výši partajních příspěvků. Socialisté jsou totiž povinni odvádět určité procento z příjmu za výkon funkce, do které jim partaj pomohla. Mašek se ovšem projevil jako „šetřílek“ a povinnost neplní. Jeho „dluh“ dosahuje několika set tisíc korun. Nyní bude muset zřejmě zaplatit alespoň za poslední dva roky, aby unikl vyloučení ze strany.

Ústřední kontrolní komise je vrcholným kontrolním orgánem ČSSD, které přísluší i metodické řízení nižších kontrolních komisí. Zabezpečuje řádný chod ČSSD ve všech oblastech její činnosti, včetně účelného a hospodárného využívání finančních prostředků a majetku ČSSD. Sestává z předsedy a 14 členů zvolených na KK a schválených Sjezdem ČSSD. Kontrolní činnost se zaměřuje na dodržování politického programu, cílů a hlavních úkolů ČSSD, dodržování Stanov ČSSD a vnitrostranických norem ČSSD, plnění usnesení stranických orgánů, činnost a hospodaření stranických orgánů.

Na fotografii Miloš Mašek (vpravo) při návštěvě bývalého předsedy Jiřího Paroubka před senátními volbami. Ty byly pro Maška jedním z prvních velkých propadáků. A následovaly další. O dalším vývoji „kauzy Mašek“ budeme informovat.

František Ryneš

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Září 2010 07:12