Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Ze sportu Horácká Slavia končí už po čtyřech zápasech
Horácká Slavia končí už po čtyřech zápasech PDF Tisk Email
Středa, 08 Březen 2017 15:27

Hráči Horácké Slavie mají volno. Alespoň ti, kteří nemají střídavé starty do II. ligy, či do extraligy. Oba domácí zápasy byly vyrovnané a skončili jen o branku ve prospěch Slavie pražské. Třetí zápas skončil 1:2, čtvrtý 0:1. Potvrdilo se, že hosté byli zkušenějším týmem, který má i přes zemětřesení v kádru ve čtvrtině soutěže velké ambice.

Domácí doplatili na malou produktivitu. Ve dvou domácích zápasech jen jeden gól je opravdu málo. Chyběli střelci. Vlastně celou sezónu. Jediným byl Richard Kristl, který v sezóně vstřelil 19 branek a v play-off dvě. Dále už jen vybočoval z průměru, či spíše podprůměru, jen Petr Mrázek, který odešel před play off do Olomouce. A Matěj Pekr, který v sedmnácti zápasech zaznamenal 17 bodů, tedy průměr bod na zápas! Ale i on na konci ledna odešel zpět do Kladna. Vedení klubu má o čem přemýšlet do příští sezóny. Rozhodně se více čekalo od Milfajta, který loni v Šumperku zářil, letos ovšem bída, 45 zápasů, 16 bodů a jen sedm branek. Ale ani další hráči, kteří v Třebíči byli na hostování z Komety, nepřesvědčili.

WSM liga se pro příští rok uzavírá směrem dolů. Tedy žádné mužstvo nesestoupí, naopak postoupí do soutěže po tři roky vždy jedno mužstvo z II. Ligy. Baráž o extraligu se hrát také bude. Tedy příhodný čas pomalu budovat kádr na svých odchovancích a hráčích, kteří za rok či za dva mohou být už oporami týmu. Nebude se čeho bát. A jak říkají někteří fanoušci, raději budu chodit na průměr, ale na vlastní odchovance, než na průměr hostujících hráčů.

O postup do I. ligy se perou Žihadla z Moravských Budějovic. I zde je mnohdy vidět velmi zajímavý hokej, pro fanoušky tedy možnost podpořit druhý klub z našeho okresu v bitvě s Děčínem. Již zítra 9. 3. se uskuteční rozhodující sedmé utkání.

Jan Zeman