Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Ze sportu Kometa vyhrála extraligu! Pohled z Třebíče
Kometa vyhrála extraligu! Pohled z Třebíče PDF Tisk Email
Čtvrtek, 20 Duben 2017 09:50

Více než půlstoletí čekali fanoušci Komety Brno na titul v extralize ledního hokeje. Na tom by nebylo nic zvláštního, pokud bychom brali v potaz, že mnoho týmů čeká celou svojí existenci a nic. Kometa je však naším druhým nejúspěšnějším týmem, do včerejška s jedenácti tituly. Pod všemi je podepsán třebíčský rodák a odchovanec místního hokeje Vladimír Bouzek, slavný to hráč i trenér Komety. Letos je podpisů pod pohárem s přívlastkem Horácká Slavia Třebíč dokonce celkem osm! Hlavní trenér Kamil Pokorný, brankář Karel Vejmelka, obránci Ondřej Němec a Tomáš Bartejs a v útoku čtyřlístek Martin Erat, Leoš Čermák, Martin Dočekal a Tomáš Vondráček. Ti všichni začínali s hokejem v Třebíči a už proto jsme v Třebíči Kometě fandili.

Ale můžeme připočíst i hráče, kteří se takzvaně „vyhráli“ na farmě v Třebíči. Brankářský hrdina Marek Čiliak začínal v sezóně 2012-13 v Třebíči a byl základním kamenem úspěchu a trápení favorita z Mladé Boleslavi v play-off. Poté ještě několikrát za Třebíč nastoupil, letos ke třem zápasům. Víc zápasů letos odehrál v dresu Horácké Slavie než v Kometě i Tomáš Havránek, Radim Zohorna, Filip Král, ve třech nastoupil mladý Libor Zábranský. V dresu Třebíče se v minulosti objevili i Hynek Zohorna, Jan Káňa, Vojtěch Němec, a letos na jeden zápas play-off i nadějný mladík Martin Nečas. Naopak v základní části pomohl dvakrát Brnu i Roman Erat a splnil si sen - zahrát si extraligu se svým bratrem. Jak poznamenal v televizním přenosu Robert Záruba, Třebíč by měla dostat část z poháru.

Ukázalo se, že spojení Třebíč – Brno funguje. I když pro třebíčské je to trochu pohled opačný. Když potřebovali Horáci pomoci, z Brna nepřišla. Kometa totiž letos vše podřídila titulu. V době kdy se jí nedařilo, a bohužel ani Třebíči, Kometa víceméně tajně trénovala na play-off. Hráči byli pod velkým tlakem, ale trenéři měli vše pod kontrolou. Tato příprava se vydařila a Brno kralovalo celému play-off. A třebíčští se v kádru neztratili. Každý plnil svoji funkci v mužstvu a titul si určitě zaslouží!

Určitě si úspěch vychutná i trenér Pokorný, kterého letos třebíčští fanoušci vyvolávali k návratu na lavičku Horáků. Po všem co si v životě (ať osobním či sportovním) prožil, je to jeho vítězství! Přejme všem odchovancům další úspěchy (možná někteří pojedou ještě na MS) a hodně úspěchů do další spolupráce Kometa – Horácká Slavia.

Jan Zeman