Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Komentáře
Komentáře
Referendum proti dostavbě Dukovan PDF Tisk Email
Pátek, 11 Březen 2016 00:00

Z prohlášení představitelů ČEZ, politiků bychom mohli soudit, že v okolí jaderné elektrárny Dukovany jsou jen samí milovníci jádra. Po včerejšku to již neplatí. Obec Slavětice v samém sousedství EDU vyhlásila referendum proti dostavbě Temelína.

Vedení obce je zaskočeno. Starosta René Moravec je pro dostavbu. ČEZ prý pomáhá rozvoji obce. Ale opozice a mnozí občané to vidí jinak. Obavy má i opoziční zastupitel Antonín Kovář. Upozorňuje na blízkou rozvodnu i na mezisklad vyhořelého paliva. Někteří občané byli v sedmdesátých letech násilně vyvlastněni a na jejich polích se postavila elektrárna. Dodnes to nemohou překousnout. Patří mezi ně i Bohumil Novák. „Apelovali jsme na starostu obce, aby se ohradil vůči výrokům, které jsme slyšeli neustále z médií, že všechny obce v okolí chtějí výstavbu dalšího bloku,“ říkají odpůrci dostavby.

Celý článek...
 
Referendum proti dostavbě Dukovan PDF Tisk Email
Pátek, 11 Březen 2016 00:00

Z prohlášení představitelů ČEZ, politiků bychom mohli soudit, že v okolí jaderné elektrárny Dukovany jsou jen samí milovníci jádra. Po včerejšku to již neplatí. Obec Slavětice v samém sousedství EDU vyhlásila referendum proti dostavbě Temelína.

Vedení obce je zaskočeno. Starosta René Moravec je pro dostavbu. ČEZ prý pomáhá rozvoji obce. Ale opozice a mnozí občané to vidí jinak. Obavy má i opoziční zastupitel Antonín Kovář. Upozorňuje na blízkou rozvodnu i na mezisklad vyhořelého paliva. Někteří občané byli v sedmdesátých letech násilně vyvlastněni a na jejich polích se postavila elektrárna. Dodnes to nemohou překousnout. Patří mezi ně i Bohumil Novák. „Apelovali jsme na starostu obce, aby se ohradil vůči výrokům, které jsme slyšeli neustále z médií, že všechny obce v okolí chtějí výstavbu dalšího bloku,“ říkají odpůrci dostavby.

Celý článek...
 
Džungle na silnici a co na to policie? PDF Tisk Email
Úterý, 01 Březen 2016 12:54

Jak jsme již mnohokrát informovali, blíží se nejvypjatější rok pro Třebíčskou dopravu. Kdo si myslel, že to nejhorší bylo loni, tak se plete. Uzavření Podklášterského mostu přinese zmatek. K tomu se jistě přidají i další opravy, jako je Libušino údolí. Výluk vlaků a komplikací nebude konec. Všichni se budou modlit, aby nedošlo k nepředvídané situaci a nedošlo např. k havárii sítí od Novodvorského mostu či na Bráfově třídě. Kolaps by byl dokonán.

Situaci mohou pomoci policisté. Pokud budou chtít. Nyní se jim moc nechce. Několikrát jsme byli svědky nečinnosti státní policie při přestupcích na silnicích. V současné situaci dojde od 9. března ke snížení nosnosti Podklášterského mostu na 10 tun. (Mimochodem, více než 10 tun váží i obsazený autobus, bude to platit i pro ně?). V současné době tam platí 14 tun. Ale nikdo to stejně nekontroluje. Běžně zde vidíte i více jak 20 tunové kamiony, dva za sebou stojí na mostě, k tomu v protisměru autobus a další auta. Tedy v jedné době se tam pohybuje i 50 tun současně!

Aktualizováno Úterý, 01 Březen 2016 12:58
Celý článek...
 
Kdo si nadělil dárečky pod stromeček? PDF Tisk Email
Neděle, 17 Leden 2016 14:06

Hektické časy vánoční skončily. Lidé se bavili sváteční atmosférou, ke které chtělo přispět i Město Třebíč. Určitě je velmi dobré dostat občany na náměstí, připravit pro ně vánoční trhy nejen s dárečky, ale i občerstvením, tak jako to známe z jiných měst. Ne vždy a všude se to ovšem povede. Někdy mám dojem, že se tady snaží, ale je to jako když v hokeji proti týmu Kanady na začátku minulého století nastoupili čeští amatéři a dostali nářezy 0:15, 0:30 apod. Za pár let se rozdíl snižoval a o dvacet let později přišly i první výhry nad tímto soupeřem. V Třebíči mě připadá, že ten rozdíl je čím dál větší. Místo aby se akce typu Slavností Unesco (pokaždé se jmenují jinak), Svatomartinské slavnosti či Vánoční trhy posouvaly dopředu, jde to z kopce. Letos jsme o některých akcích psali. Vánoční trhy a neuskutečněný Silvestr jsou toho dalším důkazem.

Celý článek...
 
Glosa svatomartinská PDF Tisk Email
Úterý, 24 Listopad 2015 13:32

Potkal jsem jednoho historika z Brna, který byl v Třebíči na návštěvě. A hned říká: „No jo, Třebíč musí být vždy extra!“ Jelikož ukazoval na plakát se svatomartinskými slavnostmi, nechápal jsem, neboť mi to hned nedošlo, kam míří. „ Svatý Martin byl římský voják čtvrtého století a ne křižák, jak ho tady vyobrazujete, kdo to navrhl?“ Protože iniciátora tohoto nápadu neznám, nemohl jsem sloužit, nicméně pod správu Městského kulturního střediska to určitě patří. Ještě povídá: „ Jako major Terazky, daj Žižkovi gulomet!“

A to pan historik neviděl příjezd Martina, který byl spíše jako příjezd blanických rytířů v čele se sv. Václavem. Možná, že to dětem nevadí, možná to nevadí ani ostatním lidem, nicméně pokud chci věrně zobrazit někoho, musím to udělat co nejvěrněji předloze. Podíval jsem se, jak to probíhá v Brně. A hle, římský voják stojí před městskými konšely. Ano, až se budou děti ptát, jestli byl svatý Martin voják, je potřeba odpovědět, že ano. Ale římský a ne český! A je také otázkou, jestli by Martin z Tours chtěl, aby si ho lidé připomínali jako vojáka (sloužil a římské armádě asi 15 let), nebo jako poutníka, který dával lidem naději (dalších 50 let jeho života)!

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další > Konec >>

Strana 22 z 82