|
Čtvrtek, 14 Květen 2015 00:00 |
|
O tom, že Západomoravská vysoká škola je v problémech, jsme již referovali. I o tom, že nové vedení radnice v čele se starostou Pavlem Janatou (KDU-ČSL) chce pomoci. Škola vrátila městu velkou budovu v Borovině, kterou po ztrátě smysluplných akreditací nemůže naplnit. Do nových dvou oborů – environmentálního a památkářského – se studenti nehrnou.
Krajský úřad, který je zakladatelem praktické základní školy, dříve zvláštní nebo pomocné školy, vyklidil jednu z budov, kde „blbšůlka“ (jak se v Třebíči praktické škole říká) sídlí. Jde o budovu pod bazilikou na ulici 9. května. A právě tuto budovu chce město Západomoravské škole půjčit.
|
|
Celý článek...
|
|
|
Středa, 13 Květen 2015 13:17 |
|
Projet Třebíčí bez nervů umí akorát flegmatici. Kolony se tvoří jak od Dukovan, od Stříteže i od Vladislavy. V úterý k tomu přidalo město další uzavírku! Uzavřena je Jungmannova ulice až do pátku 15.5. Pro řidiče jedoucí od Znojemské další výrazné komplikace. Není možno na Znojemské křižovatce jet rovně do Jungmannovy, ale musí se na Bráfovu, okolo Gymnázia na Smila Osovského. Okolo Policie, přes Sirotčí je zákaz průjezdu (logický pouze okolo oběda, kdy je zde velký provoz na obědy do Centrální jídelny), zde se také nemůže projet. Tudíž místo, kde se kolona od Znojemské rozdvojila a umožnila daleko větší průjezd je nyní „zazděné“ a auta stojí pouze v jednom pruhu. Tím pádem je průjezd aut poloviční, oproti minulým dnům.
|
|
Celý článek...
|
|
Čtvrtek, 07 Květen 2015 12:02 |
|
Vedení radnice vážně zvažuje zavedení lázeňského pobytového poplatku. Třebíč je prý jedním z posledních měst v ČR, které tento poplatek ještě nemá. Město se vylidňuje a rozpočet je potřeba naplnit. Vedle odložení účinnosti vyhlášky o zákazu hazardu je právě zpoplatnění pobytu turistů dobrou příležitostí. Vedlejším cílem je exaktně zjistit, kolik turistů k nám přesně jezdi a kolik jich tady a jak dlouho přespí. Podle toho se má postavit řádná koncepce turistického ruchu, která dodnes chybí. Teď má vedení města k dispozici jen jakási pochybná čísla z informačních center od podřízených Jaromíry Hanáčkové. Protože se do této statistiky počítá součet všech „íček“, jsou počty turistů značně nadhodnocené. Hoteliéři nebudou proti. Nebude je to stát nic navíc, jen těch šest korun za den přičtou hotelovým hostům a pro ty to bude taky spíše symbolická částka. Něco z toho ale město přece jen utrží. Tyto peníze chce dát na tisk brožur a propagačních letáků.
|
|
Celý článek...
|
|
|
Středa, 06 Květen 2015 15:41 |
|
Úředníci Krajského úřadu Vysočina už nejednou ukázali, že jim na Třebíči nesejde. Někdy se jejich rozhodnutí jeví jako schválnost. Jako třeba poslední tichá akce, jak co nejvíce znepříjemnit Třebíčským jízdu do Jihlavy.
Nejprve se uzavřel sjezd z dálnice do Jihlavy. Ti co jezdili do práce směr Bosh, Lighting, Jipocar, museli místo po dálnici jet chtě nechtě, přes Jihlavu. V pondělí, bez předchozího upozornění přišel další šok! Při průjezdu od Zašovic, okolo odbočky na Kněžice, se mihne cedule s info o nějakém zákazu a cedule se slepou ulicí za 6 km. Než se vám to rozleží v hlavě, jste v Brtnici a tam je uzávěra cesty nejen na Příseku, ale i na Luka. Jediná cesta vám zbývá na Stonařov. Minimání zajížďka 15 km a k tomu nepříjemně úzká silnice, na které máte problém vyhnout se kamiónům, které jedou po stejné straně opačným směrem. Pokud náklaďák dojedete, časová ztráta se navýší, neboť zde nelze prakticky předjet.
|
|
Celý článek...
|
|
Pátek, 24 Duben 2015 07:35 |
|
Vedení města Třebíče oznámilo, že se do průmyslové zóny nastěhují dvě firmy, které v konečné fázi zaměstnají až 250 lidí, převážně žen. Místostarosta Pavel Pacal (Pro Třebíč) prý už má na stole písemnou žádost většího z nich. I když byl na tiskové konferenci tajemný jako hrad v Karpatech, našemu serveru se podařilo zjistit, že se jedná o německou společnost Jopp Automotive, která již působí ve Velkém Meziříčí.
Tato firma se zabývá montáží převodovek zejména do terénních automobilů Jaguár, Ford a Land Rover. Nyní dostala velký kontrakt od Volkswagenu, který prý bez rozšíření výrobních prostor není schopna splnit. Vedení firmy nám zájem o nákup dvou hektarů půdy v průmyslové zóně potvrdilo. Jde o pozemek, o který před dvěma roky projevila zájem společnost Foxconn, vyrábějící LCD obrazovky. Ta však od záměru odstoupila. „K tomu na dva tisíce procent nedojde,“ chlubil se svými vyjednávacími schopnostmi Pacal. Schválí-li prodej pozemku květnové zastupitelstvo, výroba by se mohla rozběhnout příští rok na podzim, plný stav 200 pracovníků chce firma dosáhnout v následujícím roce.
|
|
Aktualizováno Pátek, 24 Duben 2015 07:50 |
|
Celý článek...
|
|
|
|
|
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další > Konec >>
|
|
Strana 29 z 82 |