|
Pátek, 29 Květen 2015 08:32 |
|
To, o čem se už několik dní spekulovalo na radničních chodbách, došlo naplnění. Dnes rezignovala na svůj post tajemnice městského úřadu Simeona Zikmundová. K 15 červnu 2015 odchází na Ministerstvo pro místní rozvoj na pozici odborného náměstka pro ekonomiku a provoz. Město chce vypsat na uvolněné místo výběrové řízení. Do té doby tajemníka zastoupí starosta Pavel Janata, zkušeností s touto prací má z Náměště dost.
Zikmundová působila řadu let jako ředitelka na Krajském úřadu v Jihlavě, potom na Nejvyšším kontrolním úřadu, kam si ji "vytáhl" jeho prezident František Dohnal. Po Dohnalově „pádu“ musela NKÚ opustit a pracovala jako koncipientka v soukromé advokátní kanceláři. Nyní dva roky v Třebíči na postu tajemnice městského úřadu.
|
|
Celý článek...
|
|
|
Čtvrtek, 28 Květen 2015 07:32 |
|
Na březnové zastupitelstvo přišlo vedení Západomoravské vysoké školy s prosíkem. Aby škola přežila, potřebuje pomoc. Jenomže město nemůže školu podpořit, protože ji nedávno poskytlo více než milión, které škola obratem převedla Kraji Vysočina. Pokryla tak penále a vratku peněz ze zpackaného projektu.
Nyní vedení školy znovu přišlo žádat o pomoc. Jestliže jsme napsali, že tomu tak je s pravidelností mořského přílivu, vůbec to nebyla nadsázka. Tentokrát se však nejedná "jen" o peníze, ale o podstatu bytí. Škole chybí do konce akademického roku 700 tisíc, bance dluží další milión. A není kde vzít. ZMVŠ má nyní 82 platících studentů, jenomže v červnu jich většina po státnicích odejde. Zbude 21 statečných. Nových přihlášek do dvou akreditovaných oborů je 15, počet se od března zvýšil o jednu. Další uchazeči se však mohou hlásit, na druhé straně všichni přihlášení nemusí nastoupit.
|
|
Celý článek...
|
|
Pondělí, 25 Květen 2015 07:08 |
|
Když úředníci obcházeli majitele sousedních pozemků a prosili o schválení stavby terminálu, slibovali hory, doly. Majitelé domků na Eliščině ulici měli mnoho výhrad. Například protihluková stěna nebude stačit pojímat hluk z nádraží, zahrádky budou rájem pro zloděje, pokud nebude dobře ukončena protihluková stěna a bude přístup do této části. A další a další.
Místostarosta Pacal (Pro Třebíč) tenkrát osobně navštěvoval majitele pozemků a dušoval se, že vše bude podle jejich představ. A také podle plánu, který si někteří nechali podepsat na potvrzení, že to tak bude. Skutečnost je opět jiná. Různé úpravy a novinky už nikdo nekonzultuje. A že jich je požehnaně.
|
|
Celý článek...
|
|
|
Pátek, 22 Květen 2015 07:48 |
|
Přestupní terminál Třebíč se opozdí a prodraží. Navýšení ceny má být o 196 tisíc korun. Místostarosta Vladimír Malý (ČSSD) však marně ve svých dokumentech hledal, proč tomu tak je. „Jsou tady méněpráce a vícepráce, tato suma je výsledkem,“ tvrdil, aniž uvedl podrobnosti.
Ještě méně informován byl v otázce prodloužení termínu do 31. října. Několikaměsíční prodlení nejprve odůvodňoval montáží průmyslové kamery, což vyvolalo pobavení v řadách novinářů. Každý ví, že montáž kamery zabere jen pár hodin. Město prý si „vymyslelo“ informační panely, dedukoval dál Malý. Přesně však nevěděl nic. A tak se omezil na prohlášení, že parkoviště bude otevřeno v termínu.
František Ryneš
|
|
Čtvrtek, 21 Květen 2015 00:00 |
|
Těžko říci, proč vlastně chodí exstarosta Pavel Heřman na tiskovky města. Snad proto, že jinak nemá do čeho píchnout. Vodárenství mu starosta Pavel Janata (KDU-ČSL) vzal – a udělal dobře. Strážníci, které dostal výměnou, mají svého velitele i tiskovou mluvčí. Tak tam chudák většinou sedí, kouká do stolu jako zařezaný a mlčí. Asi demonstruje, jak se za těch šedesát tisíc občanům vyplatí.
Ve středu překvapil. Měl dokonce v programu svůj bod. Pozvánku na film. Ve třech větách pozval občany k obrazovkám ke sledování filmu Jan Hus, jehož fragment se odehrává v bazilice sv. Prokopa. Novináři se po sobě nechápavě dívali. Ne, město nemělo s natáčením nic společného. Ani chrám mu nepatří, je katolické církve. Tak proč to vystoupení? Možná pocit marnosti…
František Ryneš |
|
|
|
|
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další > Konec >>
|
|
Strana 28 z 82 |