|
Středa, 11 Listopad 2015 16:30 |
|
Zastupitelstvo Třebíče na svém čtvrtečním zasedání prodloužilo o další rok existenci hazardu. Spekulovali jsme o tom, že lidovci, kteří mají ve volebním programu nulovou toleranci k hazardu, budou hlasovat proti. Nakonec byl proti jen starosta Pavel Janata. Křesťanský podnikatel Josef Klíma poněkud trapně zdůvodňoval, proč. Prý by to bylo jen plácnutí do vody, úplný konec hazardu by to stejně neznamenalo a město by přišlo o peníze. Pro hazard hlasoval i další zastupitel za KDU-ČSL, lékař a praktikující katolík Ondřej Križan.
Starosta Janata na otázku našeho serveru, jak hodnotí hlasování lidoveckých kolegů, prohlásil, že jejich argumentům rozumí. Je sice pravda, že lidovci ve volebním programu měli prosadit zákaz hazardu, ale ani Klíma, ani Križan prý nejsou členy strany(!!!). „Musí si to srovnat sami se sebou. Jiná věc je, jak se k tomu postaví stranické orgány,“ hodnotil faul kolegů starosta. Pro voliče jasná zpráva. Križan ani Klíma se necítí být vázáni svým vlastním volebním programem.
|
|
Celý článek...
|
|
|
Středa, 04 Listopad 2015 13:05 |
|
Rada města chce prosadit vyhlášku, podle které se již podruhé odkládá účinnost zákazu hazardu v Třebíči. Novelu má schválit čtvrteční zastupitelstvo města. Jak se vlastně „kauza hazard“ vyvíjela?
S návrhem okamžitě zakázat v Třebíči hazard přišla již v minulém volebním období zastupitelka Marie Rynešová (HZNR!) a po její rezignaci ho vzal za svůj její nástupce Jaromír Barák (HZNR!). Jenomže tehdejší vedení radnice v čele s Pavlem Heřmanem (HZNR!) a Pavlem Pacalem (dříve ODS) bylo proti a tak byl schválen návrh vyhlášky, která umožňovala provoz automatů až do konce roku 2014. Před minulými komunálními volbami radnice provoz o další rok prodloužila, tedy do konce roku 2015.
Letos v létě požádal jeden z provozovatelů hazardu, společnost Bonver Win a.s. z Ostravy, o schůzku s vedením města. Učinila tak dopisem, který se týká informací o provozu sázkových zařízení a loterií. Rada města uložila vedoucímu finančního odboru Davidu Vojtanovi, aby inicioval osobní jednání (!!!) se zástupci této firmy. Vojtan na radě o výsledku referoval. O schůzce řekl novinářům starosta Pavel Janata.
|
|
Celý článek...
|
|
Pondělí, 02 Listopad 2015 12:22 |
|
Rada města doporučuje zastupitelstvu schválit novelizovanou vyhlášku o svozu odpadků. Kdo by si myslel, že ušetříme, podobně jako je tomu v řadě měst, krutě se mýlí. I když třídíme jak mourovatí, na poplatcích se to neprojeví. Město Třebíč touto vyhláškou zavádí místní poplatek za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů.
A kdo musí platit? Kdo má ve městě trvalý pobyt, nebo má povolen trvalý pobyt nebo přechodný pobyt na dobu delší než 90 dnů, cizinec, který pobývá na území České republiky přechodně po dobu delší 3 měsíců, dále pak osoba, které byla udělena mezinárodní ochrana. Platit musí i ten, kdo vlastní dům, ve kterém nežije nebo rekreační chatu či chalupu.
|
|
Celý článek...
|
|
|
Pátek, 30 Říjen 2015 10:16 |
|
Rada města Třebíče navrhla záměr prodat průmyslový areál na Rafaelově ulici. Jestliže záměr schválí zastupitelstvo, bude vyhlášeno výběrové řízení formou aukce. Vyvolávací cena bude 9 miliónů korun. Zastupitelstvo 5. listopadu bude také schvalovat podmínky výběrového řízení. Ty se často v Třebíči jeví jako „čertovo kopyto“ nejrůznějších majetkových transakcí. Za všechny jen příklad prodeje pozemků na Vídeňském rybníku. Příští rok bude tento skutek promlčen, radnice se chová, že netuší.
Ale vraťme se k průmyslovému areálu na Rafaelově, který město nepotřebuje, a je jen správné, že ho chce prodat. Vždyť již v roce 2005 město areál pronajalo firmě TTS Richarda Horkého. A už tehdy „výhodnost“ pronájmu budila rozpaky. Až takové, že o tom přijeli natáčet novináři z pořadu Reportéři ČT.
|
|
Celý článek...
|
|
Pátek, 09 Říjen 2015 09:02 |
|
Když se díky odporu veřejnosti neuskutečnila služební cesta místostarosty Pavla Pacala (Pro Třebíč) do Jihoafrické republiky (včetně výletu na safari), dalo se čekat, že mu vedení města umožní výpadek kompenzovat. Služební cesta do Číny (včetně návštěvy Čínské zdi) trochu takovou kompenzací zavání. Cestovní zpráva z této cesty je však velmi zajímavá.
Cesta se uskutečnila ve dnech 13 až 19. září. Kromě Pacala jela i úřednice Denisa Hájková, „přední sinolog“ Zdeněk Hrdlička a podnikatel Richard Horký, o kterém zpráva cudně mlčí. Náklady na pobyt dvou zástupců města prý hradila čínská strana, pouze letenky šly na vrub radnice. Stály 2 x 23 tisíc. O dietách zpráva neříká nic.
|
|
Celý článek...
|
|
|
|
|
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další > Konec >>
|
|
Strana 23 z 82 |