|
Pátek, 18 Září 2015 07:24 |
|
Zateplení MŠ Dukovanská podraží
Z usnesení úterního jednání rady města: „Rada města rozhodla uzavřít dodatek č. 1 ke smlouvě o dílo na stavbu "Zateplení MŠ Dukovanská, Třebíč" s firmou Kapucín - Realizace staveb, s. r. o., na zvýšení ceny díla o 190 840,00 Kč bez DPH.“
Než se manažeři a spoluvlastníci firmy Kapucín dostali do zastupitelstva, prohlašovali, že se nebudou ucházet o městské zakázky kvůli hrozícímu konfliktu zájmů. Milan Šťastný (Břehy) dokonce prohlašoval, že slovo „vícepráce“ bude v Třebíči sprostým slovem. Dodavatel si prý musí za nabízenou cenou stát. A měl pravdu. Navýšení ceny je nefér vůči ostatním účastníkům soutěže. Pravdou však je, že část firmy, která se zabývá mobilními telefony a kancelářskou technikou, které šéfuje Petr Škarabela, toto prohlášení Šťastného nikdy nebrala vážně.
|
|
Celý článek...
|
|
Pátek, 04 Září 2015 08:29 |
|
Každou první středu v měsíci můžete jít se starostou Pavlem Janatou (KDU-ČSL) na pivo. Bude sedět od šesti večer v restauraci La Fabrika, dá si malé pivo a bude naslouchat podnětům a stížnostem občanů.
První takové neoficiální setkání proběhlo ve středu. Pod markýzou se sešlo asi dvacet občanů. Postupně si přisedali k prvnímu muži radnice a vylévali si srdce. Témata byla různá. Od lokálních, například neexistující přechod na konci Brněnské ulice, neopravený chodník, špatné orientační značení domů na některých sídlištích a budoucí revitalizaci jedné ze čtvrtí města, až po širší témata, jako je revitalizace Karlova náměstí, obchvat města nebo problém s parkováním a dopravou v Židech. Právě poslední z témat vidí Janata jako velký problém a vyzval, aby s řešením problému pomohli právě obyvatelé Zámostí. Líbí se mu také myšlenka motivovat Richarda Horkého, kterému již desítku let patří chátrající objekt v centru Židů. „Není možné majitele donutit k rekonstrukci, ale budu si to pamatovat, až s Horkým povedeme další jednání,“ slíbil starosta.
|
|
Celý článek...
|
|
|
Úterý, 01 Září 2015 09:54 |
|
Tak nám začal školní rok. Děti se do školy moc netěší, rodiče naopak jásají. Ne tak při cestách po Třebíči a okolí. Jak jsme již avizovali, nekončí opravy Karlova náměstí. Hybridem se stala spodní část, kdy pracovníci nějakým způsobem zprůjezdnili obousměrně část od Jejkovské brány k Cyrilovi. Pro řidiče past, tato část je velmi úzká a pokud nepočítá s neukázněností chodců, kteří zde přebíhají náměstí, tak nebezpečná. Kdo toto povolil?! Tato část měla být hotová již před měsícem a stále není dokončeno. Tím pádem je jasné, že práce na druhé části spodní strany se protáhnou až do zimy.
Ke chvále budiž urychlení dokončení Jihlavské brány, kde fachmani stylem zasypat a opět vykopat dokončili část prací a umožnili průjezd alespoň městské dopravě.
|
|
Celý článek...
|
|
Pondělí, 24 Srpen 2015 07:07 |
|
S prvním zářím měly končit uzavírky, které naplánovala Třebíčská radnice. Nekončí. Jak na Karlově náměstí, tak v Jihlavské bráně práce pokračují takovým tempem, že jim ani brzy nebude konec. Navíc Město naplánovalo další uzavírku horní strany Karlova náměstí od Malovaného domu ke Sparkasse. Sice jen od pondělí do pátku, ale v Třebíči jsme si už zvykli, že se to může opět protáhnout. Proč by ne, když se to firmám toleruje.
Když jsme opravovali střechu, dostavili se čtyři fachmani. Po třech dnech jen tři a poslední dva dny jen dva! Když poté přišli s tím, že nestíhají a budou muset přijet další týden, tak jsem jim řekl: „V pořádku, dodělat musíte, ale nepočítejte s tím, že vám zaplatím více, než bylo dohodnuto.“ Po ostrých slovních výměnách to skončilo v můj prospěch. Střecha opravena, navíc ani koruna, ještě jim bylo strhnuto, protože nedodrželi termín a naše domácnost byla proto o týden déle v chaosu. Jejich problém, že nestíhali, dohoda byla jasná.
U městských zakázek je to jiné.
|
|
Aktualizováno Pondělí, 24 Srpen 2015 07:33 |
|
Celý článek...
|
|