Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Komentáře
Komentáře
Janata: hazard v Třebíči končí na Silvestra PDF Tisk Email
Středa, 01 Červenec 2015 14:50

Novou diskuzi o škodlivosti gamblerství vyvolal případ krachu psího útulku. Jak to spolu souvisí? Místostarosta Pavel Pacal (Pro Třebíč) a exstarosta Pavel Heřman (Volba Tr) odůvodňovali roční odklad vyhlášky o úplném zákazu hazardu na území Třebíče argumentem, že kolem automatů nedochází k žádným patologickým jevům. Jenže nyní se objevily zprávy, že do nedávna vedoucí útulku Petr Ondráček (dříve ODS) byl pravidelným návštěvníkem heren před tím, než zmizel z Třebíče a dnes je prakticky bezdomovcem. Útulek zkrachoval, peníze z dotací města jsou pryč, a je podezření, že skončily v hazardních strojích. Zůstaly dluhy, pejsky přebírá město. Pacalův argument již neobstojí, škodu bude muset odepsat město.

„Nevím nic o tom, že by pan Ondráček navštěvoval herny, já tam nechodím,“ říká s trochou ironie Janata. Možná by tam měl čas od času nakouknout, možná by tam objevil řadu výtečníků, kteří jsou na sociálních dávkách. Ostatně, k čemu máme předimenzovanou městskou policii?

Aktualizováno Středa, 01 Červenec 2015 15:01
Celý článek...
 
Střípky z červnového zastupitelstva PDF Tisk Email
Pátek, 26 Červen 2015 09:32

Čtvrteční jednání třebíčského zastupitelstva proběhlo v klidné atmosféře. Zasloužil se o to jednak konec působení tajemnice Simeony Zikmundové na radnici a jednak pouze jediný pokus místostarosty Pavla Pacala (Pro Třebíč) napadnout lídra opozice Jaromíra Baráka.

Ten se v úvodu ptal, kdo platil reklamní polepy vlaku při otvírání terminálu. Trochu zmatečně odpověděl místostarosta Vladimír Malý (ČSSD), že polovinu platilo město a polovinu sdružení TTS+Yashica. Reklama stála 190 tisíc, i polovina, připadající na město, se zdá vyhozením peněz.

Z majetkových záležitostí stojí za zmínku souhlas zastupitelů s prodejem půlhektarového pozemku Nad zámkem firmě bývalého majitele firmy Envinet Františku Vágnerovi, respektivě jeho jiné firmě. I když cena, něco přes 5 miliónů, se zdá dost podseknutá, pro prodej mluvily dvě skutečnosti. Šlo o jediného zájemce a navíc o zájemce s pověstí slušného podnikatele.

Aktualizováno Pátek, 26 Červen 2015 09:36
Celý článek...
 
Zemřel výtvarník Josef Kremláček PDF Tisk Email
Čtvrtek, 25 Červen 2015 07:03

Dne 5. března slavil známý třebíčský výtvarník Josef Kremláček 78. narozeniny. Včera nás šokovala zpráva, že již není mezi živými. Zpráva o to překvapivější, že ještě před několika dny jsme ho mohli spatřit, když se vracel z ateliéru v Židech za volantem svého vozu

Za Josefem Kremláčkem je rozsáhlé dílo. Malíř, grafik ilustrátor, učitel mnoha generací třebíčské mládeže, člověk s velkým sociálním cítěním, který každým rokem věnoval obrázky do charitativní aukce Rotary klubu Třebíč. Čestný občan města, člen Sdružení výtvarných umělců Vysočiny, Sdružení Bienále Brno a celé řady zahraničních uměleckých skupin, jako Centre international de l'actualité fantastique et magique v Bruselu nebo Stir up.

Celý článek...
 
Vysoká škola ve Znojmě následuje ZMVŠ? PDF Tisk Email
Pondělí, 15 Červen 2015 10:37

O potížích Západomoravské vysoké školy jsme již mnohokrát referovali. Náš pozorný čtenář Adam Nováček nás upozornil, že podobný osud, totiž ztráta akreditací, hrozí i Soukromé vysoké škole ve Znojmě. Protože na této škole studuje značný počet studentů z Třebíče, rozhodli jsme se získat podrobnosti.

Akreditační komise navrhuje omezení akreditací bakalářských studijních oborů Ekonomika veřejné správy a sociálních služeb, Marketing a management a Účetnictví a finanční řízení podniku. Výhrady jsou jako přes kopírák zdůvodnění ztráty akreací oborů ZMVŠ. Nedostatečné personální zajištění studijních programů a kvalifikace (malý počet profesorů a docentů), slabá publikační činnost pedagogů v oboru, příliš mnoho vyučovaných předmětů jedním pedagogem.

Celý článek...
 
Sportovní hotová, auta na ní stále nejezdí PDF Tisk Email
Středa, 10 Červen 2015 21:20

Uzávěrka ulice Sportovní a její oprava byla nejzásadnějším problémem ze všech uzavírek. Od pondělí 8.6. je hotovo, ale auta po ní stále nejezdí. Proč? Termín uzávěrky je do 15.6., tedy další pondělí. Každý den, znamená další peníze pro stavební firmu. I když se potuluje po silnici vždy 1 pracovník, který předvádí něco jako práci, auta stále stojí v kolonách. A firma zřejmě termín zkracovat nehodlá.

Každý desetitisíc do kapsy je dobrý. V praxi vidíme, jak se mrhá penězi daňových poplatníků. Nejenže stavba trvala neúměrně dlouho, ale hlavně tím stála mnoho financí. Nepracuje se celý den, ani o víkendu.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další > Konec >>

Strana 27 z 82