Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Rekonstrukce zemáku bude stát půl miliardy
Rekonstrukce zemáku bude stát půl miliardy PDF Tisk Email
Čtvrtek, 21 Září 2023 00:00

Město bude soutěžit rekonstrukci zimního stadionu

Rozhodla o tom rada města ve středu 20. září s tím, že dvoukolová veřejná soutěž bude vyhlášena začátkem října. Předpokládané náklady na rekonstrukci jsou vyčísleny na 500 milionů korun. Radnice očekává, že veřejnou soutěží se náklady oproti loňskému výsledku sníží.

Investiční akce zahrnuje kompletní rekonstrukci zimního stadionu, včetně veškerých technologií. To znamená opravu budovy včetně střechy a vnitřních částí, vzduchotechniku, vytápění, chlazení, ledovou plochu, elektronické systémy, gastro technologie, interiér, mobiliář, terénní úpravy areálu, vodovod, kanalizaci, plyn, teplovod, elektřinu a další. Třebíč měla v plánu začít s rekonstrukcí už v minulém roce. Kvůli nestabilitě v dodávkách i prudkému nárůstu cen stavebního materiálu však byla vysoutěžená cena o desítky milionů vyšší, než byl předpoklad. Výrazně také vzrostla cena úrokových sazeb a radnice proto v prosinci zakázku zrušila a rekonstrukci zimního stadionu odložila.

„V současné době ceny stavebního materiálu významně klesly. Do zakázek se díky stabilnějšímu trhu hlásí více firem a podmínky jsou příznivé. Proto jsme se rozhodli, že zimák začneme opravovat ihned po skončení sezóny. To znamená v jarních měsících příštího roku,“ popsal rozhodnutí města starosta Pavel Pacal.

Radnice počítá s rekonstrukcí přes dvě hokejové sezóny. Na rekonstrukci chce využít zčásti dotační peníze a zčásti vlastní.

Irini Martakidisová