Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Na opravě zimáku ušetří 90 milionů korun
Na opravě zimáku ušetří 90 milionů korun PDF Tisk Email
Pátek, 09 Únor 2024 13:13

Třebíč vyčkala rok na příznivější cenu
V prosinci 2022 proběhla veřejná soutěž ne komplexní revitalizaci zimního stadionu. Vysoutěžená nejnižší cena ale hodně přesahovala předpoklad, proto město zakázku zrušilo. V lednu proběhla nová veřejná soutěž, s výslednou nejnižší cenou o 90 milionů levnější než před rokem.
Vysoutěžená cena na sklonku roku 2022 byla 577 milionu bez DPH, plus inflační doložka, což by cenu zvýšilo na více než 606 milionů korun bez DPH. „Pro nás byla tato cena neakceptovatelná a rozhodli jsme se, i přes výtky opozice, zakázku zrušit a vyčkat na lepší finanční podmínky. Ve druhé polovině roku 2023 jsme si ověřili klesající cenu materiálu i větší finanční stabilitu trhu a také větší zájem stavebních firem o zakázky. Proto jsme zakázku vypsali nyní. Vyplatilo se počkat,“ uvedl starosta Třebíče Pavel Pacal. Na začátku letošního roku proběhla nová, dvoukolová veřejná soutěž. Do ní se přihlásilo osm uchazečů, kteří všichni postoupili do druhého kola – veřejné aukce. Z ní vzešel vítězný uchazeč, společnost PKS stavby + GEOSAN – ZS Třebíč, s cenou 516.900.000 korun bez DPH. Rada města schválila výběr zhotovitele ve čtvrtek 8. února. Po patnáctidenní povinné lhůtě pro případné námitky dalších uchazečů bude podepsaná smlouva o dílo.
Kompletní rekonstrukce zimního stadionu zahrnuje výměnu obvodového pláště, přípojek, přístupových komunikací i okolní terénní úpravy. Součástí stavby je nové sociální zázemí, rekonstrukce hlediště a ledové plochy, přístavba s novými šatnami, sociálním zařízením a novým technologickým zařízením stadionu. Rekonstrukce je plánována od dubna 2024 do ledna 2026.

Irini Martakidisová