Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Nejúspěšnější hádankáři o víkendu změří své síly v Infocentru Dukovany, doprovodí je ÚDIF
Nejúspěšnější hádankáři o víkendu změří své síly v Infocentru Dukovany, doprovodí je ÚDIF PDF Tisk Email
Úterý, 20 Únor 2024 16:44

V Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany se v sobotu 24. 2. utkají nejúspěšnější hádankáři, kteří se zapojili do luštění 40 logických úloh a hlavolamů. Vyvrcholí tak hádankářská soutěž k oslavě Světového dne logiky pro žáky prvního a druhého stupně základních škol a víceletých gymnázií. Své logické myšlení si budou moci vyzkoušet i návštěvníci z řad veřejnosti, kteří se mohou těšit také na zajímavé ukázky a show Úžasného divadla fyziky z Brna.

Hádankářskou soutěž uspořádalo vydavatelství KIRA ve spolupráci se sdružením JAderní ROdiče pro Dukovany. Úkolem účastníků bylo správně vyluštit celkem dvacet úkolů s čísly, slovy nebo obrázky. Zájem o účast i počty doručených řešení překvapil i samotné organizátory. Ti se museli vypořádat se 454 doručenými řešeními, které pečlivě zkontrolovali a vyhodnotili. Do sobotního finále pozvali třicítku nejúspěšnějších, kteří se v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany utkají při závěrečném luštění hádanek.

Dopolední sobotní program bude vyhrazen pro soutěžící. Pro ně a jejich doprovod připravili energetici netradiční doprovodný program v podobě speciálních prohlídek Infocentra a show Úžasného divadla fyziky se speciálním stanovištěm, které bude možné navštívit v průběhu celého dne.

 

Pozvánka pro veřejnost

Zkrátka nepřijde ani veřejnost. Speciální prohlídky infocentra i zábavnou show ÚDIFu si budou moci společně s luštěním připravených hádanek od 13 hodin vyzkoušet i návštěvníci z řad veřejnosti, pro které organizátoři připravili další zajímavé logické úlohy a hádanky.

Jiří Bezděk

Aktualizováno Úterý, 20 Únor 2024 16:48