Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Nový policejní ředitel
Nový policejní ředitel PDF Tisk Email
Čtvrtek, 29 Říjen 2009 08:32

Šéfovat policii v kraji bude Josef Bačkovský

 

Policejní prezident Oldřich Martinů jmenoval tento týden šéfem krajského ředitelství policie na Vysočině Josefa Bačkovského. Nové krajské ředitelství se odděluje od Jihomoravského kraje v rámci reorganizace policie k 1. lednu 2010. Změna současné organizace policie má vést ke kopírování hranic kraje Vysočina.

 

Krajské ředitelství policie kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě povede plk. Mgr. Josef Bačkovský, který je policistou od roku 1979 a první zkušenosti získával na Dopravním inspektorátu v Havlíčkové Brodě a poté na obvodním oddělení v Chotěboři. V roce 1993 se stal ředitelem Okresního ředitelství Havlíčkův Brod a od roku 2006 vedl jihlavské okresní ředitelství. Od 2008 působí ve své dosavadní funkci zástupce ředitele KŘP Jihomoravského kraje pověřeného zřízením Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Nová krajská ředitelství policie vznikají v rámci policejní reformy, zatím chybí v šesti regionech republiky - Karlovarském, Libereckém, Pardubickém, Olomouckém, Zlínském a na Vysočině. K osmi současným ředitelům tak přibylo šest nových jmen. Oldřich Martinů dříve uvedl, že v těchto krajích policie ředitelství formálně zřídí k začátku ledna příštího roku, takže od tohoto data bude mít každý z krajů své vlastní ředitelství. „Noví ředitelé budou mít také dostatek času, aby postavili své týmy,“ řekl Martinů s tím, že to musí stihnout nejpozději do roku 2012.

Výstavba nových ředitelství stojí 1,2 miliardy, peníze prý policie má. Krajská ředitelství budou samostatnými účetními jednotkami. Budou mít větší možnost disponovat finančními prostředky na vlastní zodpovědnost a investovat je právě tam, kde je to z jejich pohledu nejvíce potřeba.

S využitím materiálů ČTK Jitka Svatošová

Aktualizováno Pátek, 06 Listopad 2009 08:16