Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Zkuste si to v autě
Zkuste si to v autě PDF Tisk Email
Úterý, 20 Srpen 2019 07:15

V sobotu 17.8. u Jaderné elektrárny Dukovany začalo ve spolupráci s Kinematografem bratří Čadíků promítáním Letního kina-autokina pod chladícími věžemi. Už první víkend přivedl na parkoviště jaderky víc než tisíc návštěvníků. Důvodem bylo nejen krásné letní počasí, ale zejména úspěšná česká komedie Ženy v běhu a nová obří projekční plocha o velikosti 91 m2.

Letošní mimořádný prázdninový program Infocentra s názvem „Letní kino-autokino pod věžemi Jaderné elektrárny Dukovany“ nabízí několik atraktivních filmových zážitků. „Letní autokino u elektrárny Dukovany je nejúspěšnějším místem našeho kinematografu a já vám všem, kteří jste na dnešním promítání, za to moc děkuji, i za příspěvky pro Konto Bariéry,“ prohlásil při zahájení Josef Čadík, který pro elektrárnu promítání filmů zajišťuje.

I přes výrazné rozšíření kapacity parkoviště, které umožnila nová obří projekční plocha, která je s rozměry 13x7 metrů největší stálou exteriérovou promítací plochou v ČR, bylo hned první večer autokino plně obsazeno. Na základě velkého zájmu energetici navýšili počet míst pro sedící diváky. Někteří návštěvníci přijeli i s vlastním vybavením a přivezli si s sebou křesla a lehátka, někteří sledovali filmy z dek, které si rozložili na blízkou travnatou mez. Sobotní večer dále patřil úspěšnému hudebnímu filmu Mamma Mia! Here We Go Again a neděle byla věnována milovníkům scifi s filmem Hra začíná.

Díky stabilitě promítací plochy, která je pevně ukotvena v zemi, se promítání koná za každého počasí. Program autokina tak neomezí vítr ani déšť. Zvuk si diváci na autorádiu naladí na frekvenci 88,8 FM. V následujících dvou týdnech se diváci mohou těšit na českou komedii Po čem muži touží (23.8.), pohádku Čertí brko (30.8.). Zahraniční produkci zastoupí francouzská komedie Co jsme komu udělali (23.8.) a Co jsme komu zase udělali (30.8.) nebo drama Zrodila se hvězda (24.8.). Závěr autokina bude patřit životopisnému hudebnímu filmu Bohemian Rhapsody (31.8.). Další informace k programu a provozu jsou dostupné na www.cez.cz/dukovany, www.aktivnizona.cz a FB profilu Infocentrum EDU.

Pro diváky je v promítací dny prodloužena otvírací doba Infocentra elektrárny, kteří si tak před samotnou projekcí mohou projít modernizovanou tzv. „barevnou ulici“ s modely výrobního bloku a reaktoru, seznámit se s principem výroby elektrické energie nebo novým filmem představující cestu paliva.

Jiří Bezděk