Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy V Domovince bylo dvojnásob veselo
V Domovince bylo dvojnásob veselo PDF Tisk Email
Úterý, 24 Září 2019 06:52

Léto končí, ale v Domovince to nebyl důvod, aby kvůli tomu smutnili. V pátek 20. 9. 2019 se sice rozloučili s létem, ale vzali to vesele. Pozvali si hudebníka a zpěváka Luigiho Bendu, jehož písničky nenechaly klienty ani pracovníky v klidu sedět na židlích a v křeslech, ale vytáhly je na improvizovaný taneční parket otáčet se a pohupovat v rytmu hudby a zároveň si s chutí známé písničky i zazpívat.

Pohodu pomohly vytvářet i krásné podzimní dekorace a voňavé grilované klobásky k občerstvení.

A byl tu ještě jeden důvod, který přispěl tento den k radosti v Domovince. Zavítala sem zástupkyně Nadace ČEZ z Jaderné elektrárny Dukovany Jana Štefánková, aby koordinátorce Ludmile Hrubanové slavnostně předala šek na částku 150 000 Kč.

K čemu poslouží?
"Od ledna 2019 jsme kvůli zvýšené poptávce po službě rozšířili denní kapacitu zařízení z 15 na 17 osob. Díky navýšení denní kapacity se zvyšuje dostupnost služby pro další zájemce, včetně osob s velmi sníženou soběstačností.
Projekt pomůže dofinancovat zvýšené personální náklady, nutné pro kvalitní individuální péči o tyto klienty (pomoc při sebeobsluze, individuální cvičení, aktivizační činnosti),“ vysvětluje koordinátorka Domovinky Ludmila Hrubanová a dodává: „Pomůže také rodinným příslušníkům, kterým umožní zůstat v zaměstnání či načerpat nové síly pro dlouhodobou péči o své blízké.

Projekt Domovinka Třebíč byl zařazen do aplikace Pomáhej pohybem v srpnu, od té doby jí lidé za své sportovní výkony začali pilně posílat své body a brzy se jejich počet naplnil. Nadace ČEZ tak mohla přistoupit k finanční podpoře stacionáře.

Domovinka Třebíč je zařízením Oblastní charity Třebíč, sídlí Na ulici Gen. Sochora 705/1 v Třebíči a své služby poskytuje již od roku 1998.Jedná se o denní stacionář pro seniory a osoby se zdravotním postižením z regionu Třebíč. Tisková zpráva ze dne 13. 5. 2019: . Zde mají zajištěnou pomoc a péči během dne, mohou zajímavě trávit svůj čas, setkávat se s vrstevníky a zůstat zapojeni v aktivním životě co nejvíce.

Marie Paločková